Duše prodane! PU! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Lakonac

Duše prodane! PU!

Oceni ovaj blog
Ko su? Pa svi mi... osim tebe naravno!... Mi trgujemo svačim, pa i dušama... takav je život... dok jednima ne smrkne drugima ne svane... ali i kad svane ubrzo ponovo smrkne... i tako u ciklusima. Funkcioniše to oduvek kao hidrodinamika spojenih sudova... E, a nije li još onaj tvoj čukun-čukun-deda, pećinski čovek na koga si sve gene povuk`o, prod`o dušu kad se ono kurčio da je ubio mamuta, a u stvari ga je pronašo polumrtvog sa dušom u surli i samo dotuko toljagom... a zatim se, žureći da se istakne kod plemena, strmeknuo niz potok i izubivao, ogrebao, prokrvario i ošamutio, ali je i sklopio priču kako ga je mamut vitlao surlom i nabadao na kljovu sve dok mu on kopljem nije pronašao G tačku u malom mozgu... umalo mučenički d`umere za plemensko dobro. Jeste, slavilo ga celo izgladnelo pleme... skoro sve izgladnele pećinke su mu se ponudile, što on naravno nije odbio, pa se tih dana klonirao kao pomahnitala ameba u `iljadu kopija... i to mu bilo malo... pa je pola mamuta dao drugom izgladnelom plemenu... naravno, u zamenu za kloniranje u još `iljadu kopija... I ko je tu duša prodana?... čukun-deda, celo pleme ili plemena?... jedino je mamut naebao i jedino je njegova duša na kraju svog mamutskog puta bila pravedna...mada, da li je i ona?

Čoveče grešni, kako te je Bog nagrdio sa tom surlicom na pogrešnom mestu.

Svaki dan se neko prostituiše dušom... berza šljaka kao uranijumska šipka atomskog reaktora... Prod`o se i Juda, i Brut i Nikola Novaković u Radovanjskom lugu... mislim, lako je postati moralna tutka... samo ispadneš iz skupa „zajedničkih vrednosti“ šta god to bilo... eno Caja roker ladno otišo da cima bas kod splavara i to sve zbog one mlečne pevaljke, da Bog da ga ovi iz krvnih delikata kredom crtali po asfaltu... i Nađa je dušu prodala... ostavila te zbog ajfona onog pegavog balavndera, a klela se da će vas sa`raniti u istom sanduku da bi vam kosti bile upletene zauvek, da Bog da je menopauza drmnula u 25-oj... i onaj tvoj omiljeni bend se prod`o, snove ti je ukrao i slomio sa onim albumom koji možeš da progutaš samo uz bebeće kašice, da Bog da umesto koksa gips sa mišomorom šmrkali... i Nino hipik je istrgovao dušom, više ne pijete vops u parku, sad je čova instruktor fitnesa pri vojsci, a bio je tako kul lik sa onim amsterdamskim pričama, da Bog da mu sin doveo zeta u kuću... prod`o ti se i onaj fudbaler i političar ... svi su nešto istrgovali samo ti stojiš sam na pustom ostrvu i čekaš...

... or for rent.

... a šta čekaš? Da Ban Ki Mun dođe i objasni ti kako ne može udovoljiti milijardama ljudi na planeti pa neko mora da ispadne na varalicu navučeni klen... i tebi, i masnom roštiljdžiji od preko puta, i razočaranoj popadiji, i saobraćajcu u Tunguziji, i samuraju u Nippon-u, i indijskom gutaču vatre, i meksičkom šamanu... e pa ne može tebra to... on radi za opšte dobro, a ti si samo zrno peska u saharskoj dini.... Nego najbolje ti je da prestaneš da juriš za idealima kao gladan Etiopljanin za kamionom UNICEF-a i da ne iskačeš moralisanjem kao građevinac iz mešalice kad prođe zgodna ženska... duše su uvek bile i biće na prodaju... roba kao i svaka druga... šta tu ima čudno...

- Dođeš kod mene za 30.000?
- Ja sam visoko moralan čovek...
- 60.000?
- Otac mi je bio strog, obraz je...
- 100.000?
- Kroz školovanje sam imao takve časne profane da...
- 1.000.000?
- Može!
- Dobro, sad kad znamo da si tutka... poslednja ponuda ti je 31.000!
- Evo ruka!

Srećno...tebra

Pošalji "Duše prodane! PU!" na Facebook Pošalji "Duše prodane! PU!" na Google Pošalji "Duše prodane! PU!" na My Yahoo! Pošalji "Duše prodane! PU!" na Live Pošalji "Duše prodane! PU!" na MySpace Pošalji "Duše prodane! PU!" na Twitter Pošalji "Duše prodane! PU!" na Digg Pošalji "Duše prodane! PU!" na del.icio.us

Ažurirano 06.02.2014. u 19:32, autor: Lakonac

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. black hole (avatar)
    Uvek sve kažeš, ne ostavljaš mesto za komentar.
  2. 123loncar (avatar)
    ...šta da kaže jedna prodana duša , drugoj ---sem bravo - dobro si se prodala !
  3. Lakonac (avatar)
    .......
  4. Karen_Souza (avatar)