predizborno basiranje

"Uopšte ne znači da je naša sirotinja raja skup dobričina, poštenjačina, velikih radnika i slobodara. Neće, more, biti! Imam li dokaz za to? Imam! "

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/zbrka.881.html?news_id=275726

Imam i ja dokaze , ali neće mi objaviti ova administracija !?- čuo si za cenzuru ! A reći ću ti , taj narod , koga bi ti da menjaš za neki drugi narod , dragi moj Ibi , takav je kakvi su mu prosvetitelji . Pa ako su oni ništarije i narod je taj , duhovno ništavan - zar ne !
A književnici su stub prosvetiteljstva , od pantiveka - tako je govorio i onja sa krsta ! Pa narodu se prašta što učini u neznanju , ali se zato književnicima ne prašta ! To je tebi pomalo nejasno , dragi moj prosvetitelju !
Izgleda da ti stojiš sa ovakvim govorom u poslednje vreme , na ovoj doktrini i podržavaš njenu stratešku učinkovitost : " Треба убедити сваког појединца да је само и искључиво он одговоран за сопствену несрећу, услед оскудног знања, ограничених способности, или недовољног труда. Тако несигуран и потцењен појединац, оптерећен осећајем кривице, одустаће од тражења правих узрока свог положаја и побуне против економског система."
A sa tim se ne izlazi pred poštenje i čovečnost , več sa tim se služi zlu i naopakim ljudima !
 
Znaš šta druže,vreme je da i ti predješ kao ja na nebeske teme inače ove zemaljske dileme srediće te načisto pa više ni Bog neće moći da te spase,a baška što se zbog tebe sad brinem i ja :worth:;):D
 
A da te pitam još i ovo :da li znaš šta je to "siguran glas" ? E vidiš ,nisam znao ni ja al onomad dodjoše dvojica na vrata da im potpišem neki spisak.A šta je to ,pitam,a....pa to je spisak sigurnih glasova koji će da glasaju za našu stranku,objasniše mi i nastaviše od vrata do vrata.A ako ne prisatanem,pitam ja ....pa ništa stavićemo ovde crtu al mi smo tu u komšiluku ,ne znam zašto ne bi pristao komšija ,razmisli malo :eek::think:
 
....siguran glas od vrata do vrata , je zastrašivanje stanovništva...banda pokvarena....
...vidš ti dokle je to otišlo....vidiš tog Basaru , pročitaj samo zadnjih pet šest teksta....pljuje po stanovništvu čovek....i on književnik angažovani - prosvetitelj ?...
...batalio bih prijatelju politiku , al' me žao dečurlije koliko su najvni i gore ispranih mozgova nego nekad moja generacija...pa kad ih slušam kako misle da na tuđoj nesreći mogu lep život da izgrade - dođe mi da puknem....
 
"Dežurni seratori i drkadžije, naravno, nisu propustili priliku da politizuju i jednu ovako vedru i svim nepcima dragu temu."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/vo_u_kupusu.881.html?news_id=275932#sthash.wCytTROt.dpuf

Ako volina nije na ražnju , džaba je dereš ! Ražanj je svetinja , za rogatu marvu ! A u vola ubaciš velikog odranog jarca ; a u jarca ovna mlada tek stasala; a u ovna , petla --- e to je pečenje za gozbu bratac !
To su Dukajevi , po Lajošu , spremali za svoj crvenbanski puk. A stvar je dobra i za književno bijenale na otvorenom .
Mada , prosvetiteljskoj gospodi više paše magarac u blatu ! Tako pečeno magareće meso , služi se uz bilo koje crno - svetogorsko !
Znaju prosvetitelji , serpski konvertiti , šta je dobro i šta se radi sa magarcem kad se zaglibi , u blato !
Evo Emir , potpisao sa popečiteljem prosvetiteljstva , ugovor u jevrima ; ej , reč je o Andrić institutu , duhovnoj uzdanici našoj! I gde tu ide , mislim na svečanom ručku , nekakva volina u kupusu !? Ma ajde molim vas !
 
"Cepačina ...............Ju, ju, ju! Sramota! Nečuveno - kao da je, daleko bilo, Živković pocepao Miroslavljevo jevanđelje ili Žičku hrisovolju. Odlučno su, kažem, stali kulturni i društevnopolitički radenici na branik srpske duhovnosti."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/cepacina.881.html?news_id=276022#sthash.mbEveg84.dpuf

Ja pomisli , ovaj će pocepati nekog , danas, posle onog masnog nezalivenog krkanluka ; kad ono , ćorak !
Ma ono , sve se mislim , može se lepa parica skembati , ako se radi od pisane stranice za podizanje rejtinga , aktuelnim i bivšim političarima.Može biti , može !?
Doduše nije sve u parama - ili jeste !?
Pa opet , zanemariti braću po materi , koja ustala bogu na ispovest dušu da preda, il' da nastanu druga vremena - e , to je već za svaku kritiku !
Evo i treća i četvrta Srbija miting podrške organizuje , a naš dični kolumnista ni da bekne.
Ma mani se čoveče vola u kupusu ; no se lati pera i mastila , pa svetu pripovedaj , što nikada nije bilo !
A biće , biće - jaštaće ! Ustaće sirotinja koja zulum trpeti ne može ! Pa kad su ustali bosanci , pa evo zaliću se i crnogorci - pa vala ustaće i sav normalan svet ; samo neznase kad će - k'o Đakna !
 
"Uncle Bas ne da glas

Zahuktava se predizbornost, dame i gospodo! Sve više uzima maha. Polako se “usložnjava”. Otima se kontroli. "

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=276072#sthash.zmI5khvr.dpuf


Ma mnogi se zarekoše, vala ko ono živinče iz obora , ali sila strica ne moli - nit stric silu voli ! Ima striko da argatuješ kako svirac svira! Pa ako kaže da precrtaš , ima da ga užvrljaš ! Jer taka ti rabota , a rabotiš kakav ti je karakter !
A trka tek je u keugovima za pozicioniranje ! Novinčine tek računaju na senzacionalizam - i tu nema razlike između žutara i "kulturno prosvetnih" medija ; jel te ! A urednici striko , nisu pelcovani od senzacionalizma ; a nema ni vakcine protivu volje za vlast !
Tako onda , videćemo se u martu - za to vreme , talasaj kako sviralo svira ! Štaćeš , takav je život nadničara ! Pomiri se s'tim !
Za utehu , ako ti je , svi nadničari sanjaju da će "poštenim" argatovanjem da se obogate ; a posle , nanu naninu , tamo njihovu , ima po srpskom spisku da im se tamo njima !
A san ko mehur , od sapuna - puca vazda na rudarovim rukama , pred venčanje.
Pere on ruke , rudar, nije da nije , ali večno mu crnilo ispod noktiju !
Pa tako i ti , pišeš li pišeš , ali večno za tuđu korist a na svoju i našu štetu ! Štaćeš , nečim mora hleb da se mukotrpno zarađuje !
 

Back
Top