Robot koji je želeo da igra tango - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Lakonac

Robot koji je želeo da igra tango

Oceni ovaj blog

Kad te Bog oživi.

Ovaj blog posvećujem kolegi Zlatoustom, pasioniranom rokeru progresivcu ... Nadam se da to nije protivno Pravilniku bloga o čemu će me, naravno, obavestiti voljena Ljiljana ... šalu na stranu, ovo je Zlajina ideja, a priča je opasno ozbiljna...

Uputstvo za upotrebu: Glavu pre upotrebe promućkati... ako ne pustite muziku nemojte čitati.... ako ne čitate nemojte pustati muziku...

Excuse me Do U Tango... I Want To Dance... u stvari nije robot nego robotica... ženski robot... Da, ona je poželela da pleše... tango... poželela je zapravo da bude prava žena, da je mekani zglobovi i mišići ponesu u strast muzike i plesa, da oseti lepotu gipkih, lakih i skladnih pokreta, da zasija i leprša u vatrenoj seksi crveno-crnoj kombinaciji, da je neko uzme snažnim rukama, prelomi je na pola, da je rasklopi i sklopi kao igračku, da joj neko priđe blizu... toliko blizu da diše vazduh direktno iz njegovih zadihanih pluća, da ih razdvaja samo mikron zajedničkog znoja na koži, da se prilepi i uvije ga svojim bezbrojnim udovima u jednu gracioznu himeru obeznanjenu transom igre i pokreta... želela je da živi ljudski život i da oseća...

... želela i pokušala ... one, two, three, four ... nesigurni dečji koraci ... one, two, three, four ... sve bolje i bolje ide ... one, two, three, four ... uspeva joj ... one, two, three, four ... ups, mala nesigurnost... one, two, three, four ... ma ne, krenulo je... prelepi šareni leptir plesa se rađa iz okoštale čaure ... postiže gracioznost ... Excuse me Do U Tango... I Want To Dance... konačno je zaplovila punom snagom... muzika je njen algoritam...nosi je... uživa... procvetala je... postala je žena... sva leprša kao svilena marama na vetru... on je ima... vlada njenim telom kao cunami istrošenom barkom... metamorfoza želje u stvarnost... zašto da ne?... svi smo mi istkani od upredenih molekula i atoma... i ljudi i roboti... i svima nama upravljaju one plavičaste mini električne oluje... nema veze da li je to mozak ili procesor... ona oseća lepotu jer želela je da igra... ne možeš nešto želeti a ništa ne osećati...

... i baš tada... na vrhuncu ... pogrešan korak... pa drugi...ne, nešto nije uredu... ispada iz ritma... koncepcija se ruši... ona posrće... raspada se sve... lomi se i pada... muzika ide... želja još uvek postoji... ali ona više ne stoji... još malo koprcanja i varničenja u elektronskom mozgu... i kraj... i opet kaže Excuse Me, Do U Tango... I Want To Dance... opet smo na početku... opet želi da igra... ali to je sve što je ostalo... želja kao plameni centar zvezde na umoru... Ne, ona ipak nije žena... a možda i jeste... ima želju... malo li je to?... nije, a možda je samo loše programirana pa je upala u beskonačnu algoritamsku petlju i bezvezno će ponavljati Excuse Me, Do U Tango... I Want To Dance sve dok joj se elektroni igraju u silikonskoj glavici... Možda... Bog sveti zna...

Excuse Me, Do U Tango... I Want To Dance

Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na Facebook Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na Google Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na My Yahoo! Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na Live Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na MySpace Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na Twitter Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na Digg Pošalji "Robot koji je želeo da igra tango" na del.icio.us

Ažurirano 04.02.2014. u 18:33, autor: Lakonac

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Karen_Souza (avatar)
    Predivno, Spartanac! I jako romantično!

Oduvek sam smatrala da je muzika neiscrpna tema za pisanje. Svako od nas je doživljava na svoj način i zato bi trebalo da pišemo o njoj.

Već neko vreme razmišljam da počnem ovako da pišem, na blogu, o svakoj pesmi koja zauzima posebno mesto u mom srcu, pretekao si me.

Mada, neću odustati od ideje, samo da pronađem malo vremena da je realizujem. Biće tu dosta i prog stvari.
  2. Lakonac (avatar)
    Hvala i tebi ... nestrpljivo očekujemo taj rasplet događaja
  3. Златоуст (avatar)
    Hvala stariji kolega...a ideja je isključivo tvoja,mada mogu da prihvatim, da sam te inspirisao da je detaljnije obradiš.

Moram samo da dodam da je ovo prvi blog u kome nema fora na koje sam navikao,niti one slobode koje se ne stidiš da pokaže...ovo već naginje ka nečemu ozbiljnijem,komplesknijem,ljudskom..znaš već ti,nisi robot imaš

P.s. I dalje mislim da mnogo više izvučeš iz muzike, nego što ona zapravo ima da ponudi.Kako ono beše...umetnost je u oku posmatrača.
  4. Lakonac (avatar)
    Hvala stariji kolega...a ideja je isključivo tvoja,mada mogu da prihvatim, da sam te inspirisao da je detaljnije obradiš
    Ne, hvala tebi kolega...da mi nisi predložio ja ovo nikada ne bih uradio... vidi kako se ispucavam kao da sam ko znašta napravio....

Moram samo da dodam da je ovo prvi blog u kome nema fora na koje sam navikao,niti one slobode koje se ne stidiš da pokaže...ovo već naginje ka nečemu ozbiljnijem,komplesknijem,ljudskom..znaš već ti,nisi robot imaš
    Dobri moj Zlajo... tekstovi sa slobodama su baš najljudskiji... nešto što svaki dan radimo... roboti koji žele da igraju tango baš i nisu svakodnevnica... u svakom slučaju shvatio sam šta si hteo da kažeš...

P.s. I dalje mislim da mnogo više izvučeš iz muzike, nego što ona zapravo ima da ponudi.Kako ono beše...umetnost je u oku posmatrača.
    Umetnost ili lepota jeste u oku...uhu posmatrača... slušaoca... eh da je te lepe sreče da mogu da izvučem više nego što ona pruža... ne mogu... mnogo je za jednog čoveka...

Ae Zlajo u kafanu da bančimo
  5. LJILJA MMM (avatar)
    ..........
    ovo znači da je "voljena" odobrila

Šalu na stranu, odličan tekst. Lepo te uhvati za ruku i povede u razmišljanje
    Svi smo mi po malo roboti hteli ne hteli, ali smo najviše samo ljudi, a muzika.......eeeeeee, ona budi i vodi misao stvarajući osećaj koji je tog trena u nama moguće stvoriti, a moguće je stvoriti samo ono što već postoji u nama samo je uspavano.
    Ples....ples je muzika u kojoj pored misli i osećaja učestvuje i telo, duh, duša i telo....dakle, 3u1 tj. sve
    Tango je....ples života, u njemu je apsolutno sve, sve što poželiš da on bude (a možeš poželeti i ostavariti samo ono što jesi)....zato me i ne čudi da je robotica poželela, od svih plesova, da igra baš njega, a ne na primer.....polku ili neko kolce
  6. Lakonac (avatar)
    Ljiljo ne čitaj kako ti hoćeš nego kako je napisano... reč voljena u tekstu nema navodnike
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Lakonac
    Ljiljo ne čitaj kako ti hoćeš nego kako je napisano... reč voljena u tekstu nema navodnike
    pih......ja sam ih turila, da pojačam dojam
  8. 123loncar (avatar)
  9. Lakonac (avatar)
    super gif... baš se uklapa... hvala
  10. Lily Anne (avatar)
    Bravo..
  11. Lakonac (avatar)
    Citat Original postavio Lily Anne
    Bravo..
    Hvala Lily ... kad je od tebe to stvarno mnogo znači... voleo bih da te vidim na muzici malo više...