šta drugo da kažem - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

šta drugo da kažem

Oceni ovaj blog

Ovu sličicu sam uzeo sa foruma i malo izmenio po mojim načelima !
Možda grešim !?

Pošalji "šta drugo da kažem" na Facebook Pošalji "šta drugo da kažem" na Google Pošalji "šta drugo da kažem" na My Yahoo! Pošalji "šta drugo da kažem" na Live Pošalji "šta drugo da kažem" na MySpace Pošalji "šta drugo da kažem" na Twitter Pošalji "šta drugo da kažem" na Digg Pošalji "šta drugo da kažem" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Zasto je ukrajinski plakat na engleskom?
  2. 123loncar (avatar)
    ...pa težak manipulativni rat ...bar ja tako mislim....žao mi bi slike , koja se koristi u ove manipulativne svrhe ,a opet žao mi tog stanovništva koje ako ne učini ništa živeće u ropstvu i mraku , ako kako da kažem pobedi , živeće malo bolje ali gledaće kako ih isti malo suptilnije pljačkaju i biće u nekom sosu kao i mi...no , ne treba dići ruke,,,pobuna , pobuna - živela večna pobuna !

...a malo sam mućkao sa ovim mehaničkim prevodiocem ,da prevedem tekst :

"Олимпијци !
    Ви путујете у земљу која издаје наредбе и плаћа за убиство мирних демонстраната Украине.
    Украјински брутални режим је спонзорисан и са њим се управља из Русије. Овај режим је пуцао на украјинске борце за слободу; демонстранате свлачили голе на улицама , прскају људе из водених топова на великим минусним температурама; киднаповали повређене и рањене из болнице , мучили, и убијали у шумама; претукли и пуцали на новинаре и лекаре.
    Ми препознајемо напоран рад и инспирацију спортиста на спортским такмичењима.
    Али спортисти и спорт представљају хуманост, част и достојанство,.
    Дакле, саветујемо вам да пронађете начин да кажете:
    "Престаните бруталним мучењем и убиствима политичких противника у Украјини! престаните са руским угрожавањем суверенитета украјинског! Русијо, руке даље од Украине! "

...ovo je moj prevod...greške nisu proizvod namere već neznanja...ako neko može nek postavi autentičan prevod...ja zasad ostajem pri svojoj konstataciji o teškoj propagandi i zloupotrebi slike !