Komšija aj` na kafu ... i sve ostalo

Ovo nisu male reči... „Komšija svrati na kaficu“ stvarno gromko i izazovno zvuči... kad to čuješ osetiš kao da si pobedio u nekoj igri ili nadmetanju...

... za početak počeo si da piješ kafu...odvratna ti je al` srčeš... ovo opet znači da si prevazišo one strahove da će ti izrasti svinjski ili reptilski rep od kafe... tetka, tetka, lagala si me. Samo po sebi i to je jedna mala pobeda. Na ovo se nadovezuje da si socijalno prihvatljiv, zanimljiv, elokventan, duhovit, privlačan i poželjan na mnogo načina... a možda ništa od toga... jednostavno se zaglavio plovak na kazančetu za vodu u kenjari. Kako god, neće svako da stuca pola sata vremena sa nekim bezveznjakovićem srčući vrelu, neukusnu i gorku braon tečnost iz fildžana... jer kafa je uvek više od kafe :per: ... Neko će reći da preterujem, ali kad te komšika pozove na kafu stvarno osetiš neku gordost i ponositost kao da si ratnik pun ožiljaka upravo okićen sa 5 kile ordenja i to baš od Tomine ruke...ili još bolje kao general severnokorejskih nukleranih snaga... e baš tako...

3s0m.jpg

Tomo!... ruka ti se pozlatila

... i treba da je tako... uložio si mnogo u svoj imidž kod komšiluka kao Milošević u kiparsku banku... bezbroj istrčanih krugova po kraju u crnom šorcu i to sa roze znojnicom na čelu... ničim izazvano cepanje drva kod Neše Lenjivca ...dobro, nije baš ničim izazvano... pokazivao si bicepse i trapezijuse Nešinoj ćerki sve dok nije pobegla jer joj umalo nisi sekirom amputirao obe šake i frakturisao lobanju odvaljenim iverkom od po` kile ... zatim, morao si da upristojiš rečnik, da izbaciš psovke, ružne reči, sleng, akronime...da se češljaš... drugim rečima da postaneš kompletan idiot...jbg kad je Perica pikica moga da postane gej i da to bude okej možeš i ti da budeš kreten... Dalje... februarsko sviranje gitare na klupi i arlaukanje zajedno sa mačorima sve dok nisi skapirao da je previše hladno i da je majsko sviranje ono pravo... poznavanje trofazne struje, miskera, parnih pegli, začepljenih sifona, zamrzlih slavina, operativnih sistema, degenerativnih oboljenja zlatnih ribica, avitaminoza kod hrčkova i ono najvažnije – neustrašivost i gladijatorska hrabrost u borbi sa bubašvabama, paucima, slepim miševima ... i miševima uopšte...

.... sećaš se kad je teta Ema `tela d`umre od straha jer ju je napao miš pa se popela na sto i kao kafanska pevaljka poskakivala preko napola umešene pite zejanice... eh bio je to prizor ... dobre noge je imala teta Ema... a tek kovrdžavo međunožje ... s`pravom si se pitao što li je muž ostavi zbog nepunoletne Moldavke... i onda se zaista pojavio miš pa si se i ti popeo na sto sa teta Emom... pitu ste uništili ali vas je na kraju spasao tvoj deda, pa ste posle svi skupa pili kafu i sok od zove... onako bledi kao da ste od cirkulara na smrt iskrvarili ... osim dede naravno... on je uvek rumen od rakije...

vw4u.jpg

Komišijaaaaaaaaaaaaa!!!!...uš`o mi miš

... dobro, to su bili prvi nesigurni koraci... posle se kult kafe stabilizovao i realizovao u pravom svetlu, ali mnogo truda i znanja je trebalo do te faze...

- iiiihihihi komšo ja te zvala na kafu a upravo mi nestalo plina u boci...

- pa komšika da pređemo na glavno jelo, to je kod tebe uvek podgrejano, a? :per:

- komšo, komšo, vragolane ... hihihihi...

- `el da punim bocu do kraja?...

- puni komšo, nemo` da si kanuo sa strane, treba da dobijem.... no-vi ven-tiiiiiil bo-ceeee... su-traaaaaaaaaaaaaa...

ma5y.jpg
 
nekada je to bilo....divno...ja danas ne bih popila u ovoj zgradi sa nikim od susjeda kavu....ali baš sa nikim...zlo mi je kad ih vidim od ranog jutra, žene obično....pred zgradom na nekakvim stočekima koje dovuku od kuće na kavi...i bez imalo srama taj balkanski mentalitet, čitaj nekultura, iz svega glasa ogovara...trača...onim nepodnošljim ružnim rječnikom...i muško i ženko...i muževe koji su na poslu i donose im plaću doma...i djecu koja su u školi ili na fakultetu...i tako do podneva....a onda juriš kao bojovnici, svojim kućama, nabrzinu prekriti nered, uvaliti da se kuha neki ručak...i kad im se svi vrate doma od prve susjede čujem kroz prozor /prozor do prozora smo/ kako se cijeli dan ubija od kućanskih poslova....ma fujjj....
a obožavam kavu....KAVU...
 
Ima nade za Nomade...

Orfeje ova situacija sa oklagijom je super za dobar dijalog pijanog muža i žene sa oklagijom... dao si mi ideju..

Odličan ti je tekst! Sušta realnost. I sutradan dobro razmisli, kada budeš kretao na neki poslovni put, u kakvom komšiluku ostavljaš dragu.

Pa dobro... gde god odem i jaću imati komšiluk... bitno je da je kosmos u ravnoteži... da mu ne pukne osovina pa da se nešto razjebe ... a da odemo svi negde...


Ne, ne šališ se... vrlo logično razmišljanje.

Ja trenutno nemam nikakav komšiluk, čak ni za najobičniju kafu, izostavi ovaj drugi "benefit" deo, to i ne tražim

Imaš... ne živiš na pustom ostrvu... izmisli miša... popni se na sto kao teta Ema i počni da vrištiš...
 
Pa dobro... gde god odem i jaću imati komšiluk... bitno je da je kosmos u ravnoteži... da mu ne pukne osovina pa da se nešto razjebe ... a da odemo svi negde...
Hahaha! Nisam ni sumnjala da bi se ti snašao. :zplez:

Vidi ti njega. Imao bi i on komšiluk?! :rotf: Zamisli koliko na svetu ima zapostavljenih komšinica koje čekaju upravo takvog komšiju? :zper: Spartanac, ratnik i muzičar. :z;:

Ne, ne šališ se... vrlo logično razmišljanje.
Jbg, ti si me inspirisao da razmišljam u tom pravcu. :aha:

Imaš... ne živiš na pustom ostrvu... izmisli miša... popni se na sto kao teta Ema i počni da vrištiš...
E, šta sve čovek mora da uradi za jednu najnormalniju kafu. :zeek:
 

Back
Top