Ženke i muzika.... deo prvi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Lakonac

Ženke i muzika.... deo prvi

Oceni ovaj blog
Dakle kako pomutiti ženki mozak muzikom??? Dva teška elementa za rukovanje…nekada su kao ulje i voda, nekada kao vatra i benzin…ili će biti bljutavo ili eksplozivno…ili nespojivo….drugo nema…

Šta treba da se zna o ženkama? Pa stanje cerebralnosti i kalendar menstruacije. Za stanje mozga se informišeš preko fakulteta koji studira a kalendar menstruacije…. e to je malo komplikovano ali neophodno… snađeš se nekako…ako je 27., 28. dan njabolje je da begaš…ajde što se u toj crkvi nećeš prekrstiti… nego rizikuješ recimo gubitak očne jabučice, ušne školjke ili nekog vitalnijeg dela tela… ili čak celog ega…. oni srednji dani su nešto drugo…tada je sve mekano, opušteno i nekako otvoreno…

Cerebralnost….

tehničke nauke… komplikovane ribe…kako zriju usamljene u velikom muškom društvu napucane su samopuzdanjem do kraja…imaju trip da su vrh ribe iako najčešće nisu…prog rok ni u ludilu ne puštati…to su racionalni, matematički umovi…nema tu mesta za perverznu i šarenu kreaciju…ritam mora da bude sinusoidni…ne daj bože da ritam lajtšou mašine ispadne iz ritma muzike .... uslediće objašnjenje kako pik sinusoide žutog svetla kasni za pikom basova za 1/16 sekunde što strašno žulja njenu epifizu pa joj možda i izazove ovulaciju right now…znači puštati polimersku, jednoličnu muziku kao što je house, techno, može i fank… trubači i Ceca se preskaču jer su racionalne i proračunate sa alkoholom pa sve može da deluje malo usiljeno…a i neefikasno je…nikako ne potezati poeziju jer ćeš konačno saznati “kako krava gleda mrtvo tele” ….ali priče o crnim rupama, operativnim sistemima, marsohodima, prenapregnutom betonu i spektralnim analizama zvezda su veoma korisne… da, obavezno gricnuti priču o Lorencovoj transformaciji… tek onda možeš da računaš da si postao nepoznata u njenoj jednačini koju će ubrzo pokušati da reši…

lingvističarke… ovde su stvari donekle jednostavne…samo pesme sa jakim tekstovima … poželjno je da budu na jeziku koji studiraju…eskimski - eskimski…ima sve na netu…zato je priprema važna…pa kad te pita gde nađe ovu baladu na aboridžinskom…vešto odglumiš da to slušaš godinama i da imaš ceo opus muzike i poezije tog i svih ostalih srodnih plemena...kao lud si bez Bantu crnaca i Aboridžina…ali obavezno uz ono frapiranje…koja koincidencija jbt!!!!...zar i ti voliš ovo!? eeeej nije moguće!…ne, imaš insajdera…ocinkario me neko…ladno je optužiš da se ona folira da voli tu muziku zbog tebe a ne ti zbog nje…to sluđuje…dobro je i da znaš na pamet neki stih na staronorveškom ili starojapanskom…polomiš kičmu jeziku ali se isplati….znači ni ovde prog rok ne dolazi u obzir…ali zato možeš da uzmeš gitaru i da finiširaš “poezijom” Zdravka Čolića ili Dina Merlina…ako izdržiš da se ne ispovraćaš dok sviraš i pevaš uradio si pravu stvar…e da, ove sa španske grupe su dobre…ima te španske muzike kol`ko voliš a i Iglesias rešava mnoge dileme… da se ne ebavaš previše Bantu crncima….a ako studira šiptarski svaki put dok pevaš umesto L izgovoriš LJ i svi probLJemi rešeni…krejt…

pravnice i ekonomistkinje su po pravili nemaštovite…nemaju pojma ni o čemu jer su i upisale taj faks zato što nisu imale bolju ideju…ipak, ispod brusa uvek imaju jake adute...obično su iz Surdulice pa sad vidi da li da se zahebavaš prog rokom…kod njih može da prođe sve ostalo i podjednako veselo će se smeškati uz bilo koju muziku…jedino je važno da posle ponoći dođu na red trubači…i?...i?.... Ceca obavezno…od tog momenta se caruje…zbogom pameti…kad se dobro “izripaju” i oznoje pusta se stiskavac…nebitno kakav…i gotovo…tada padaju ponude (preko ćaleta budžovana) za državni posao u lokalnoj samoupravi opštine Lajkovac, za skupštinskog odbornika u Gadžinom Hanu, za kreativnog šminkera u mrtvačnici i svakojake druge perverzije od državnih poslova. Ako pristaneš da budeš zadrigo odbornik u GH, šalterska mastiljara u L ili portir u mrtvačnici KBC-a onda možeš da puštaš i prog rok… ali si ga onda ugasio…mislim taj prog rok...

filozofski….zaebane i dobre ribe ali tu može prog…što teži to bolje…može i džezz…pa i psihodelija…samo ima jedna opasnost ovde…lako može da se pretera pa da ti se ogadi i prog i rok i sve ostalo jer one ne znaju da stanu kad ih potkačiš u intelekt i ego…tada su kao pit bulovi…sve će da učine samo da ti dokažu da su tu gde jesu zbog svog mozga a ne zbog onoga što kriju ispod bluze…jednostavno mora da se izdrži cepanje na subatome svakog teksta i efekta, da se iskombinuje sa Spinozom, Kantom, Jungom…Ne znam tačno…ali stvarno mora da im ta filozofija pravi neki hormonski poremećaj tako da izgledaju vrh dobro ali i da su zamlaćene potpuno…stiskavci, trubači i sviranje gitare ne dolaze u obzir jer tada ne mož` da se lelemudi o smislu besmisla…da, nikako ne postavljati ono logično i najnormalnije mesarsko pitanje: zašto filozofiramo kad će svi jednog dana d`umremo? ...ako ga postaviš… gotovo je… poslaće te da joj kupiš još jednu paklu cigareta, da skuvaš kafu, da se namestiš u fotelju …i tako do zore…ako je za utehu uz prog rok…

Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na Facebook Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na Google Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na My Yahoo! Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na Live Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na MySpace Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na Twitter Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na Digg Pošalji "Ženke i muzika.... deo prvi" na del.icio.us

Ažurirano 29.01.2014. u 13:22, autor: Lakonac

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Karen_Souza (avatar)

Zaboravila sam da ti nisam komentarisala ovaj blog.

Evo još jednom ga pročitah. Sjajno! Pazi, ima logike u ovome što pišeš, mada nije tako u svakom slučaju, znaš da ja ne volim generalizaciju. Moje mišljenje je da su, određene grupe žena, ne samo po pitanju muzike ovakve.

Sada, ono što je zanimljivo i što bi predstavljalo pravi izazov su kombinacije, to jest kada jednu ženu možeš svrstati u dve ili više grupa.

Zanimljiva kombinacija bi svakako bila umetnica - filozof ili tako nešto slično.
  2. Art Ista (avatar)
    mislim stvaaarno, diskriminacija, nigde umetnica nema...ili mi spadamo u one što ih ne možeš razvrstati nikako