PLAČI SRBIJO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

PLAČI SRBIJO

Oceni ovaj blog

Komentari

1. Aribi (avatar)
    Kako se samo perfidno igraju osecanjima mladih roditelja......
    A roditelji em zbunjeni, em neinformisani....neinformisani o sopstvenim, ljudskim pravima....
    Kako neko moze da ti zabrani da sahranis sopstveno dete? Kako neko moze da ti kaze da samo muslimani uzimaju mrtvu decu da ih sahrane, a Srbi ne? Kako neko na sudu moze da ti kaze da puno gledas spanske serije?
    Ovi ljudi ne smeju nikada da odustanu....jer politika brine samo o novcu i benefitima, ljudski zivoti njima nista ne znace. Ako i jednog minuta stanu, sve ce se zaboraviti. Mic po mic, mic po mic....
    Hvala Bogu, svet je danas veliko selo, ne smeju ih zaustaviti granice nase zemlje...
    Dace Bog....
    Thanks for sharing!
  2. 123loncar (avatar)
    Prvi put sam bio u kontaktu sa ovako unesrećenom osobom slučajno , posle takozvanih oktobarskih promena na jednoj autobuskoj stanici . Naime , čekao sam autobus sa jednom grupom poznanika i po običaju političarili smo u onom zanosu koji su ti dani nosili . Sve ozareni idejom takozvane , revolucionarne pravde / uzgred , koju ubiše političkim linčom , lideri te iste revolucije /, skačući sa jedne kriminalne pojave na drugu , dok neko ne pomenu prodaju beba. Družeći se sa raznim ljudima u to vreme , čuo sam za ovu vrstu kriminala , nešto sam i čitao o tome u novinama - ali sve je to nekako bilo daleko . U raspravu se uključi jedan naš prijatelj , te reč po reč ispriča svoj slučaj ! Svi smo zanemeli , a većina je ćutke počela i da plače. To je strašno , kad se sluša takva ispovest. Kad god se setim te priče , pođu mi suze !
    Interesantna je stvar , da je uvek u pitanju gotovo isti scensrio ; da u njemu učestvuju " intelektualci - lekari humanisti " ; da ih štite organi državne uprave i sudstva - na jedan bahat , surov i prostački način ; da " narodni zakonodavni predstavnici " stvar zabašuruju - te da u stanovništvu nema volje , one rodideljske volje , da se stane i ta stvar istera na čistinu.
    I ovo je najgora stvar , ovo nemanje volje - koje je dokaz našeg duhovnog samouništenja !

Aribi hvala !