na ivici idiotizma - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

na ivici idiotizma

Oceni ovaj blog
Politička volja zna da presahne i ugasi se čoveku , na način koji odgovara svakoj vlasti , naročito tiransko ništačkoj . Čovek polako ulazi u idotska stanja , sa kojima može da se uključi u delanje ništačkih klika ili tiranističkih političkih setki ! Postoji i način samovanja , ali on je prečesto tragičan za takvog čovela , jer ga obe gore pomenute grupacije svojim delovanjem destruktivno urede da se otuđuje od sopstvene ljudskosti i skončava kao poslednja beda plaćenička ili pak kao samoubica ( tihi , spori - tl' pak agresivni , brzi)..
Bilo kako bilo, protivu ovakvih stanja delotvoran je prosvetiteljski rad i mogućšnost širenja prosvetiteljstva !
Ako je raznim ometanjima , korekcijama i zabranama prosvetiteljstvo sputavano , ometano ili zabranjivano - onda je reč o tiraniji i njenoj bedi , koju uvode i održavaju nitkovi u ime pogane ništačke vlasti !
Gotovo da nema čoveka , koji nije doteran na raznorazne načine od strane klika i ništaka , na ivicu idotizma! Na toj ivici čovek se preispituje , kao samoubica na litici - mireć se sa sopstvenom beznačajnošću i njenom bespomoćnošću !
I da nije spasonosne svetlosti , glasa razuma , u prosvetiteljskim govorima časnih ljudi , čovek bi skočio sa litice ljudskosti u ambis - ništačko bezdno u kome caruju nitkovi !
Ovih dana , gazio sam stazama idiota , podnoseći udarce nitkovskih klika - i gotovo sam digao ruke da skočim U poslednjem trenutku pronašle me reči časnog prosvetitelj govora ! Digao sam se iz pepela , rešen da istrajem !

"Endemska korupcija i kriminal, visoka nezaposlenost i mnogi drugi ekonomski i socijalni problemi, proizvod su postojećeg društvenog sistema, koji se u nas, ne bez razloga, često naziva i „sistem divljeg kapitalizma“, odnosno sistem tzv. prvobitne akumulacije kapitala. Taj sistem je počeo da se stvara i učvršćuje posle raspada zajedničke države 90-ih godina prošlog veka, ratova, sankcija međunarodne zajednice i bombardovanja zemlje, posle neprimerene eksproprijacije društvene imovine radnika u njihovim preduzećima i masovnog grabeža tako stvorene državne imovine, kroz pljačkašku privatizaciju neslućenih i neviđenih razmera.

http://www.danas.rs/danasrs/dijalog/napustiti_divlji_kapitalizam.46.html?news_id=27487 5

"Književnik Momo Kapor upozorava: „Narod sateran uza zid može lako da se u svom očajanju pretvori u živi eksploziv koji može u vazduh da raznese i Balkan i Evropu i novi svetski poredak“. U to veruje većina Miloševićevih sledbenika. Oni najavljuju i očekuju svetski rat kao priliku za konačni obračun sa Zapadom. Kako bi bio razumljiviji masama, deo društvene elite rado koristi rečnik i logiku drumskih mehana."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/feljton/cosicevo_i_milosevicevo_pismo.24.html?news_id=274752#sthash.zqx3c9CW.dpuf

Pošalji "na ivici idiotizma" na Facebook Pošalji "na ivici idiotizma" na Google Pošalji "na ivici idiotizma" na My Yahoo! Pošalji "na ivici idiotizma" na Live Pošalji "na ivici idiotizma" na MySpace Pošalji "na ivici idiotizma" na Twitter Pošalji "na ivici idiotizma" na Digg Pošalji "na ivici idiotizma" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Jogstvo i komesarstvo
    „Jogin“ je, saglasno Kestleru, povučen, samozatajan, ne veruje u angažman, niti u mogućnost promene bilo čega delovanjem spolja, dočim je „komesar“ njegova sušta suprotnost – sav je od akcije, sav od ideologije i sav od angažmana"

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/jogstvo_i_komesarstvo.881.html?news_id=275034#sthash.sOKmkcRz.dpuf

ljubitelj burleski | 25/01/2014
    "Jogini i Komesari kod nas ne,,uspevaju, postoje i večni su JAPAJANCI,, koji nam od 45 prekrajaju duše"

" Ljubitelju Burleski " , nama su duše prekrojene tako davno, još kod uvođenja slavjanske pismenice , "ćirilizacijom", a gotovo u bezdno satrte , uvođenjem "narodnog serpskog" , ili ti austrogarskog opismenjavanja - po vuku ! A 1903 počinje ubijanje poslednjih tragova ljudskosti u nama , aktuelizuje se sa IIS.R. i posle njega vrše se završne borbe sa asanacijom ideoloških varijaca . Zadnje tri decenije su utrošene na razotkrivanju naših uništenih duša i potstrekivanje na zverstvo , da bi sad bilo na sceni zversko disciplinovanje iste.
    Slušajte samo "crveno-crnu koaliciju sa združenim dosmanlijama ", koji komesarski su nas uvodili u zverstvo , pa nas komesarski kažnjava za zverstva , koja se počiniše pod njihovom retoričkom i komandnom palicom.
    I kad me već pita u ime kulture - pa verujem i u ime prosvetiteljstva , Gospodin Svetislav, ja sam lično za našu marginalizaciju u svim sverama . Hteo bih , ako je to moguće , da živimo neinteresantnim životima , za sve susedne države i sav svet - naročito za sve sile , kako istočne , tako i zapadne .
  2. 123loncar (avatar)
    BUDI I TI DEO TIMA - zašto da ne !?

"Marš upm ..........................Kad je sistem naštimovan da loši budu bolji, da škart bude jedini resurs, normalno da sve to evoluira i eksplodira. Tako se u tom napredovanju došlo i stiglo da i Treća Srbija uđe u „napredno proleće“ i dođe po svoje."

http://blog.blic.rs/1144/Mars-upm

Bravo !
    Nasmejah se u sopstvenom jadu i bolu , belodanim istinama !
    U sveopštem političkom idiotizmu rulje , cerekah se ceo svoj život , tonući u bezdno ; pa ko velim , ovako beznačajan i beznadan , ajd od bola da se cerekam ovim belodanim istinama i u ostatku bednog života " Jest da nije ljudski prema nerođenoj deci , ali ono što je u škartu i samo je mnogo veći škart - pa ti ne rođeni , ne moraju da se rađaju kod mene / kod nas !
  3. Zakasneli (avatar)
    U politiku , bi ušao pod svojim uslovima:
    1. Da mi Jony bude šef kabineta
    2. Da Jony postavi svoje uslove za preuzimanje dušnosti

z:

3. Bio bi to dobar kabinet
  4. 123loncar (avatar)
    Nezaposleni | 25/01/2014 01:26

Maksimalna moguća podrška ministru Raduloviću i njegovom ministarstvu - od nas nezaposlenih. Molimo izdržite da bismo najurili parazitsku bandu.

Na ledjima zakopcan | 26/01/2014 00:09

Neverovatno koliko nasa javnost ne vidi kome ne odgovaraju reforme! Mislim da svakom radniku i nezaposlenom licu treba da bude jasno da moramo imati sto fleksibilniji zakon o radu,ne zbog otpustanja,vec zbog lakseg zaposljavanja i prijavljivanja. Tako je u zemljama gde se po pravilu lako nadje posao,kakav takav,cak i u krizi! -

See more at: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomija/sindikalni_protesti_su_samo_paravan.4.html?news_id=275066#sthash.l6cNKRkC.dpuf

Hteo bih da Zakopčanom i Nezaposlenom predložim , da odu kod Beka ; i on je koliko se sećam , imao sličan reformatorski program sa slobistima - sad je najbogatiji čovek u državi ; možda će da nađe za nezaposlene zakopčane , neko "časno" uposlenje ! A ovaj ministar , kao i svi naši ministri reformatori , već će se obogatiti na našoj gluposti - strpljivih trpljača iz čeke !
    Poštovana gospodo , reformatori i vi koji se kapitalite u reformama tranzicije , ovakvi komentari kao što su tekstovi podrške Hrvoja i Janeza , govore o razini sa kojoje se vrše reforme - zato malo oladite . Kao šzo reče Bane Ivković , za vas su socijalisti šmekeri - neprevaziđen intelektualni nivo !
  5. 123loncar (avatar)
    Idiotizam bez komentara , Janeza & Hrvoja :

"Ko dosad nije upoznao "visokoobrazovane" Janeza i Hrvoja verovatno nije posećivao Tviter i Fejsbuk u nedelju, kada je osvanuo ovaj snimak dva komentara na tekstove na sajtu B92."

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/437711/Janez-i-Hrvoje-miljenici-Srbije
  6. 123loncar (avatar)
    Utisak http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/utisak_adrenalina.881.html?news_id=275182

Moji sajber prijatelji , imaju visoko obrazovnu evropejsku zamerku , na diskriminatorski stav administratora ove kolumne , u kojoj njihovi komentari završavaju u koš ! Naime , Janez & Hrvoje , stoje na stanovištu , da slovenija & hrvatska , visoko intelektualno evropejski cene Gospodina Aleksandra Vučića - kako njegov rad, tako i rad njegove stranke , zahvaljujući njemu samom !
    Žao im je što nemaju oni takav politički kapacitet na raspolaganju , za opšte njihovo dobro i cele europe !
    Stoga molim administraciju da objave ovo priopćenje podrške , kao demantije ove konstatacije Janeza & Hrvoja da su njihovi stavovi , ničim izazvani , ovdi diskriminisani !
    Usput , ja se lično ograđujem od njihovih stavova , ali nisam ni spreman da zbog neslaganja sa njim , ubijam internacionalno prijateljstvo !
    Moj utisak je , da sagovornik Gospođe Olje i Gospodina Basare , raspisuje izbore da bi izbegao ukrajinski sindrom ! Pokazalo se , da evroppeizacija sa "brzom trakom" za grad na vodi , usko je povezana sa šerijatskim pravom u budućim radničkim zakonima - uzgred , koje ovo stanovništvo ovako kako je opljačkano i izbačeno iz sopstvenih ljudskih života , može doživeti kao poslednju kap u moru beznađa !
  7. 123loncar (avatar)
    "Kakav sam ja „zauzeo“ stav gleda izbora? Sad ću da vam kažem. Da me ne smatraju za zajebanta i da imam nekakav autoritet, ja bih, braćo i sestre, pozvao srpski narod i senat na sabornu i apsolutnu apstinenciju, ne od onoga posle čega nema kajanja, nego od izlaska na glasačka mesta."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/kombinacije.881.html?news_id=275394#sthash.lzJ12GLX.dpuf

Predlog da potpuno bojkotujemo izbore, ukazuje na dve moguće situacije : ili smo tolikodestruktivno uređeni i duhovno uništeni da ne možemo racionalno politički da odlučujemo ; ili je neka nama nevidljiva sila , zajašila političku scenu da svako naše političko bauljanje , nema časan i pošten završetak ! A kad čovek pogleda sa strane , izgleda da su obe stvari neraskidivo povezane. Nadam se da ovi posmatrači , EU šmekeri sa strane , neće pobedniku da čestitaju izbornu pobedu , nedelju dana pre otvaranja izbornih mesta - jer mi brica stalno zaobilazi one magareće uši koje mi izrastoše u prošlim izborima dva sata pre zatvaranja izbora ! No videćemo ! Naročito videćemo , posle pokajničke Botine izjave za medije u režiji nevidljive političko vladarske sile - da ne kažem službe u ilegali ! A da služba radi , radi ! Kod nje nema takvih obrta , koji će da zapanje svet ! Ne valja samo što ovi javni delatnici službe , nekako bedno skončavaju - srozavaju se i padaju sa čibeničkih visina kao ona stvar sa nebesa ! Pa nisu oni sitni kao ptice , pa da čovek i ne zameri , poneki su veći i od krava i volova ; pa ne ide sa tih visina da se uneređuju javno i u javnosti ! No štaje tu je ! Neće samo da valja , posle nekoliko izbornih ciklusa srozavanje Gospodara Vučića . Pa i on je baš onako ogroman kao ovaj Bota , a služba ne odustaje od strategije sunovrata svojih javnih izabranika !