TANGO MACABRE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

TANGO MACABRE

Oceni ovaj blog
Sonjino jutro započelo je rano, pre nego što su se ostali probudili. U nekom iznenadnom poletu, odlučila je da učini nešto samo za sebe. Kao prvo, dugotrajno tuširanje, bez obaziranja na to da li će iza nje ostati dovoljno tople vode. ...
Milka Knežević - Ivašković

Jučer u vlaku pročitala sam cijelu knjigu Tango Macabre koju sam od autorice dobila na poklon.
Započela sam sa ovim dvjema rečenicama, jer upravo tako počinju odluke. Učiniti nešto samo za sebe, napokon. Isprati u našim glavama sve ono što nas je kočilo, ranjavalo, sve ono što godinama nakupljamo u ladicama našeg unutarnjeg JA. Isprati sa sebe naslage prošlosti i očiščen zakoračiti dalje u SVOJ život.
Knjiga je jednom rječju fenomenalna. U svakome od nas postoje dva lica, ono koje drugi vide i ono što nas kopka iznutra, ono sakriveno od očiju javnosti u samo naša četiri zida. To naše drugo JA, koje nosimo sa sobom i jednog dana kad se probudi u nama, u ovom slučaju ga je potaklo pismo sakriveno 20 godina od same Sonje, nenadani trag prošlosti koji ti sasječe tvoju svakodnevnicu, trag koji te baca kao nemirno more između odluka, učiniti nešto za sebe ili ostati u nametnutim normama ponašanja. Glavni likovi ove priče su tako obični ljudi, ispačeni životom, kako bivšim tako i sadašnjim. Junak ove priče je prema jednoj ženi zlostavljač a druga koja mu je mladalačka i jedina ljubav u životu pretvara ga u muškarca zaštitnika, brižnog....a žene...Sonja pronalazi staru ljubav, bukti stara strast, Irena zbog ljubavi trpi najgore zlostavljanje, psihičko, emocionalno, fizičko zlostavljanje.....i sakriva se od svojeg života maštanjem o prošlosti i tabletama da preživi svaki novi sat koji joj život donosi..Knjiga nas nakon što je zaklopimo nosi u neka daleka vremena, kao vihor donosi sječanja što bi bilo da je bilo...
I kao što mi je autorica rekla, to je ženska knjiga misleći pritom da je za žene, ja bih je sad demantirala. Ne ovo je knjiga za svakoga bez obzira na spol.

Kupite knjgu, pročitajte je jer vrijedna je svake kune, svakoga dinara. Samo razmišljanje o knjizi vrijedi kao božji dar. Sa svakom novom stranicom pronalaziš u nekim segmentima samoga sebe, postavljaš si pitanja , tražiš odgovore....Žene u kuhinji, čiščenju, prolaze tako dani kopirani jedan na drugoga, ugasla se ljubav u braku, muškarci u svojim svakodnevnim navikama, ne primjećujući da je onaj životni polet negdje tokom tih beskrajnih praznih i jednoličnih dana umro u nama, prepuštamo se toj kolotečni ne gledajući partnera kojemu se isto to događa. Preuzima nas hipnoza svakodnevnice i kao roboti odrađujemo stvari jednu za drugom..dan na dan...dan na dan...a ruke koje su nas grlile nekada davno izranjaju čistom slučajnošću, dotaknu nas snagom munje...i onda počinje naš osobni razdor..ŠTO BI BILO DA JE BILO...
HVALA NA OVOJ PREFEKTNOJ KNJIZI...jer što bi bilo da je nije napisala...

Pošalji "TANGO MACABRE" na Facebook Pošalji "TANGO MACABRE" na Google Pošalji "TANGO MACABRE" na My Yahoo! Pošalji "TANGO MACABRE" na Live Pošalji "TANGO MACABRE" na MySpace Pošalji "TANGO MACABRE" na Twitter Pošalji "TANGO MACABRE" na Digg Pošalji "TANGO MACABRE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    [IMG][/IMG]