SLOBODA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

SLOBODA

Oceni ovaj blog
Ponovno sloboda, ali to je samo osjećaj; sloboda nije nedostatak obaveza, nego sposobnost odabira i obavezivanja na ono što je bolje za mene....

Paulo Koeljo

Potakla me ova rečenica dobroga staroga Paola, malo na razmišljanje.....
što je zapravo sloboda....i da li smo mi ti koji se ograničavamo u tome osječaju slobode....da li smo slobodni u odnosu sa ljudima...da li smo slobodni sami sa sobom....što je to što nas ograničava u letu kroz slobodu....ljudi..a oni su opet samo naši odabiti...koliko smo podložni dozvoliti drugima da nam ograniče slobodu....misli...voljenja...činjenja....
da li su ti drugi ljudi uopće bitni za naš osobni osječaj slobode....ili...možda nas nisu naučili u životu naši roditelji, okolina što znači sloboda...mišljenja....ljubavi...djela....
Dugo mi je trebalo ali shvačam da je sloboda za mene samo ono što mene zadovoljava...jer samo takva, napokon prihvaćena sam a od sebe...mogu ponosno dignuti glavu i prestati razmišljati da li sam nešto dobro učinila...prestati živjeti u strepnji...jer tko je taj koji mi može braniti svojim riječima,svojim radnjama moja djela..moje misli...tko uopće može nekoga osuđivati radi različitosti...jer to je ono najljepše što možemo jedni drugima pokloniti...tu različitost, prihvatiti je punim srcem...učiti i uživati u osobi drugačijoj od nas....voljeti je...obečati samome sebi da je moje JA najbitnije....jer to moje JA može onda i drugima dati dio mene..dio onoga što je najbolje od mene...moja sloboda je moje prihvačanje mene same upravo takve kakva jesam...tvrdoglava...sanjiva...nježna...ratoborna .....mazna...svadljiva....to sam ja....jer samo okolina oko mene, ljudi koji me okružuju, oni ionako samo sudjeluju po mojem izboru u mojoj slobodi...i nemam više granice toj slobodi...niti itko drugi više ima prava i slobodu da me ograničava....ovo je moje vrijeme da raširim krila i poleti u nebo...tko će samnom....neka nas tihi šum krila prati..a tko ne....neka ostane na zemlji i gleda u visine za mnom....i zato....
budite slobodni...budite svoji...ne budite netko što drugi očekuju od vas...volite sebe prvenstveno....jer vaš let je samo vaš...svaki vaš pad boljeti će samo vas....a let odvesti vas do vaših visina...

Sretna Vam Nova godina dragi moji....letite u ovoj 2014 daleko daleko u bolje...za sebe i za sve druge koje volite....jer sve ostalo zapravo i nije bitno...materijalno, ...tuđe riječi...ništa nije bitno...volite sami sebe i to je jedino bitno...jer osobu koja voli sebe i drugi će morati voljeti.../naravno da voljeti sebe u ovome kontekstu ne znači sebičnost/ nego dijeljenje ljubavi prema drugima....

Pošalji "SLOBODA" na Facebook Pošalji "SLOBODA" na Google Pošalji "SLOBODA" na My Yahoo! Pošalji "SLOBODA" na Live Pošalji "SLOBODA" na MySpace Pošalji "SLOBODA" na Twitter Pošalji "SLOBODA" na Digg Pošalji "SLOBODA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. poetessa (avatar)
    letite u ovoj 2014 daleko daleko u bolje
    Ja se uvek setim da je bilo negde lakse, kad si bio dete!
    Kad te nisu razdirale strasti, emocije, ocekivanja drugih, bio si svoj i slobodan, i zato cesto prizovem taj osecaj slobode koji sam tad imala i biram da mi dan bude lep, kao tad kad je za srecu bilo dovoljno tako malo, sedenje na klupi, jedan krug biciklom, dobra knjiga, muzika na radiju, hodanje po kisi, smejanje sa prijateljima...zato umem cesto da se osmehnem, zazmurim i ponovo mi se cini da sam poletela na krilima one jednostavne decije srece....

Pozdrav i jos jednom sve najlepse u ovoj Novoj godini...
  2. zxy (avatar)
    Sloboda ! -kako to gordo zvuči
    al tu su odmah i pitanja dva
    sloboda od čega.. i sloboda za šta
    dobro je ako se odgovor na oba zna
    Ps
    A sloboda od Ja kako ti to izgleda
  3. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio poetessa
    Ja se uvek setim da je bilo negde lakse, kad si bio dete!
    Kad te nisu razdirale strasti, emocije, ocekivanja drugih, bio si svoj i slobodan, i zato cesto prizovem taj osecaj slobode koji sam tad imala i biram da mi dan bude lep, kao tad kad je za srecu bilo dovoljno tako malo, sedenje na klupi, jedan krug biciklom, dobra knjiga, muzika na radiju, hodanje po kisi, smejanje sa prijateljima...zato umem cesto da se osmehnem, zazmurim i ponovo mi se cini da sam poletela na krilima one jednostavne decije srece....

Pozdrav i jos jednom sve najlepse u ovoj Novoj godini...
    tako je...bravo..točno taj osječaj ....mali povratak u djetinjstvo...kao što si rekla toliko malo nam je trebalo...i taj osječaj gajim svakodnevno u sebi...jer to je SLOBODA...taj osječaj zadovoljstva, dostatnosti..sreće....
    Sretna ti Nova mila...sa puno puno osmijeha, ljubavi, sreće...i slobode osobne...
  4. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Sloboda ! -kako to gordo zvuči
    al tu su odmah i pitanja dva
    sloboda od čega.. i sloboda za šta
    dobro je ako se odgovor na oba zna
    Ps
    A sloboda od Ja kako ti to izgleda
    sloboda od JA....ZAŠTO...jer ako voliš to što jesi i tko jesi...čemu onda sloboda od samoga sebe....ako ostvaruješ bit svojega postojanja na ovome svijetu...i to te usrećuje...čemu onda bježati od slobode svojega JA....

Neka ti jesva bol, sva tuga ostala u 2013 dragi moj prijatelju...a ovi prvi dani neka sjaje osmijehom na tvojem licu i tvojoj duši...od srca ravno k tebi moja želja leti...
  5. poetessa (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    tako je...bravo..točno taj osječaj ....mali povratak u djetinjstvo...kao što si rekla toliko malo nam je trebalo...i taj osječaj gajim svakodnevno u sebi...jer to je SLOBODA...taj osječaj zadovoljstva, dostatnosti..sreće....
    Sretna ti Nova mila...sa puno puno osmijeha, ljubavi, sreće...i slobode osobne...
    Hvala draga, lepo receno!

Da se mi nasmesimo i ovom danu i krenemo onako decije veseli!