NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI

Oceni ovaj blog
АПЕЛ !!!

Хоћемо филмове, сликовнице, бојанке, цртане филмове, стрипове и видео игрице о цару Душану, кнезу Лазару, Вуку Бранковићу ( који није издао Косово и Метохију), и свим славним и светим Немањићима, Бранковићима, Лазаревићима, Обреновићима, Карађорђевићима…и њиховим задужбинама.

Ширите даље да и други виде…да информација и жеља грађана дође до оних који могу то да спроведу у дело !!!

http://srpskaistorija.wordpress.com/2013/12/27/апел/#comment-283

Pa nije lepa istorijska istina o mnogim ovde pobrojanim a i izostavljenim "velikašima" .
Mnogi od njih , ničim nisu izazvali slavu , koja im na današnji dan ime "krasi"
.
Za tako nešto , potrebno je promeniti model ove "svetosavske duhovnosti " i njenu "patriotsku srpštinu" ! A tad bi morali da bacimo čuvenu devizu "patriotske svetosavske srpštine" , koja nas hiljadu godina uči i primorava da uvek i samo uvek : " O MRTVIMA GOVORIMO SVE NAJBOLJE " !
"GOVORITI O MRTVIMA UVEK I SAMO UVEK ISTINU" , veliki je poduhvat , koji vodi stanovništvo putem časti , pravičnosti , ljudskog dostojanstva i mudrosti !
A priznati moći i mudrost svog neprijatelja , pouzdan je znak učenja i izgradnje državne budućnosti !
A izgradnja državne budućnosti leži na prosvetiteljskom putu stanovništva ; za koji opet , potrebna je prosverljena vlast - odnosno , mudri ljudi sa ljudskim i pravičnim karakternim svojstvima ! A takve balkan nije video još od vremena kad su veliki slovenski kneževi prekookeanskim flotama napadali Konstantinopolj .
U našoj istoriji , mi kao da nismo imali prosvetiteljsku vlast ; a danas je zasigurno nemamo ! Jer da je prosvetiteljska , ovaj apel bi bio smešano nepotreban ! Ovako on je osnov budućnosti postojanja nas kao države !
Apel je zapravo zahtev za spasenje nas kao etničke grupacije ; za naš biološki opstanak u jednoj državi - koja se samodestruktivno ubija zavhaljujući istorijskim podvalama , lažima i prevarama !

Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na Facebook Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na Google Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na My Yahoo! Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na Live Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na MySpace Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na Twitter Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na Digg Pošalji "NIČIM NISU IZAZVALI SLAVU KOJA IM IMENA KRASI" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    NO COMENT !!!
  2. Aribi (avatar)
    Pa jeste istina da zivimo u lazima i prevarama i to nas sve odavno vuce u ponor u koji smo danas duboko zagazili i iz koga bojim se nema izlaza.....
    Nekada sam verovala da bez znanja sopstvene istorije i korena ne mozes ici napred, ali danas verujem suprotno jer me je zivot van granica moje zemlje tome naucio.
    Nasa istorija i koreni su laz, a istina je vrlo tesko dokuciva, zato sto smo rodjeni na jednom vrlo teskom i trusnom podneblju gde su se pomesale vere i nacije, babe i zabe, prijatelji i neprijatelji i u toj opstoj papazjaniji pa cak i uz neverovatan trud, istina se nikada nece saznati....nema te sile! A znate sta? To nije nista novo, tako je svuda u ovom nasem divnom svetu......svi imaju isti problem....svi su nacionalisti, svi sebe vide kao najbolje, najlepse, najpametnije, svi se bore za izbledele ideale, brane nepostojece junake iz mitova i legendi, mole se bogovima koji su plod ljudske masete, SVUDA je isto, svi zivimo u jednoj velikoj lazi i magli, a i to nije nista novo. Tako je bilo oduvek.....
    Zato je po meni, mnogo glupo busati se u grudi i reci JA SAM PAVLE, JA SAM SAVLE, JA SAM FILIPINAC, JA SAM NEMAC, JA SAM SRBIN, to su sve gluposti koje nam trose energiju i nagrizaju ovo malo dana sto nam ostaje u zivotu. Ne treba gledati ni u buducnost mnogo jer ne znamo sta nam ona nosi, vec u sadasnjost samo, treba ziveti svaki dan sa osecanjem da pripadamo istoj planeti, istom univerzumu, da su granice izmedju nas vestacki stvorene, da su mnoge stvari izmisljane da bi nas sludele i zaludele kako ne bismo imali vremena za kvalitetan zivot, ne treba trositi mozak na vitezove okruglog stola, salahudine, konstantine, obilice, djindjice, tite i ostale odavno mrtve likove koji ionako nisu nista vredno ovom covecanstvu ostavile....
    Treba razmisljati o sebi i unapredjivati sebe iz dana u dan, rad na sebi kao individui je uvek plodonosan u bilo kom smislu, a svaka individua koja je srecna sama sa sobom treba da brine o porodici i prijateljima, ulepsava dane sebi i drugima, da bude tu za druge, treba ostaviti sve trice i kucine, zute stampe i tabloide, iskljuciti TV i telefone i posvetiti se sebi i drugima koji to zasluzuju. Treba hraniti dusu da bi nam ona dala brilijantne ideje koje cemo primeniti u buducnosti za bolji i lepsi zivot. Obilic nam tu ne moze pomoci, car Dusan i knez Lazar isto tako, jer oni ne pripadaju nasem vremenu i nikada ovo vreme ni zamisliti nisu mogli....
    Treba se fokusirati samo na promenu u nacinu zivota, a ne na razultete koji ce se pokazati u buducnosti ili na greske iz proslosti....
    Aplelujem na sve da pokusaju da zive jedan dan samo bez razmisljanja o proslosti i buducnosti....apelujem na sve da ohlade malo glave i izluftiraju mozgove od izduvnih, otrovnih gasova spolja. I znajte da niste jedini. SVIMA je to potrebno to osvescenje, za jedan bolji svet sutra, zdraviji, molim vas.....hajde da radimo zajedno na tome....
  3. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Aribi
    Pa jeste istina da zivimo u lazima i prevarama i to nas sve odavno vuce u ponor u koji smo danas duboko zagazili i iz koga bojim se nema izlaza.....
    Nekada sam verovala da bez znanja sopstvene istorije i korena ne mozes ici napred, ali danas verujem suprotno jer me je zivot van granica moje zemlje tome naucio.
    Nasa istorija i koreni su laz, a istina je vrlo tesko dokuciva, zato sto smo rodjeni na jednom vrlo teskom i trusnom podneblju gde su se pomesale vere i nacije, babe i zabe, prijatelji i neprijatelji i u toj opstoj papazjaniji pa cak i uz neverovatan trud, istina se nikada nece saznati....nema te sile! A znate sta? To nije nista novo, tako je svuda u ovom nasem divnom svetu......svi imaju isti problem....svi su nacionalisti, svi sebe vide kao najbolje, najlepse, najpametnije, svi se bore za izbledele ideale, brane nepostojece junake iz mitova i legendi, mole se bogovima koji su plod ljudske masete, SVUDA je isto, svi zivimo u jednoj velikoj lazi i magli, a i to nije nista novo. Tako je bilo oduvek.....
    Zato je po meni, mnogo glupo busati se u grudi i reci JA SAM PAVLE, JA SAM SAVLE, JA SAM FILIPINAC, JA SAM NEMAC, JA SAM SRBIN, to su sve gluposti koje nam trose energiju i nagrizaju ovo malo dana sto nam ostaje u zivotu. Ne treba gledati ni u buducnost mnogo jer ne znamo sta nam ona nosi, vec u sadasnjost samo, treba ziveti svaki dan sa osecanjem da pripadamo istoj planeti, istom univerzumu, da su granice izmedju nas vestacki stvorene, da su mnoge stvari izmisljane da bi nas sludele i zaludele kako ne bismo imali vremena za kvalitetan zivot, ne treba trositi mozak na vitezove okruglog stola, salahudine, konstantine, obilice, djindjice, tite i ostale odavno mrtve likove koji ionako nisu nista vredno ovom covecanstvu ostavile....
    Treba razmisljati o sebi i unapredjivati sebe iz dana u dan, rad na sebi kao individui je uvek plodonosan u bilo kom smislu, a svaka individua koja je srecna sama sa sobom treba da brine o porodici i prijateljima, ulepsava dane sebi i drugima, da bude tu za druge, treba ostaviti sve trice i kucine, zute stampe i tabloide, iskljuciti TV i telefone i posvetiti se sebi i drugima koji to zasluzuju. Treba hraniti dusu da bi nam ona dala brilijantne ideje koje cemo primeniti u buducnosti za bolji i lepsi zivot. Obilic nam tu ne moze pomoci, car Dusan i knez Lazar isto tako, jer oni ne pripadaju nasem vremenu i nikada ovo vreme ni zamisliti nisu mogli....
    Treba se fokusirati samo na promenu u nacinu zivota, a ne na razultete koji ce se pokazati u buducnosti ili na greske iz proslosti....
    Aplelujem na sve da pokusaju da zive jedan dan samo bez razmisljanja o proslosti i buducnosti....apelujem na sve da ohlade malo glave i izluftiraju mozgove od izduvnih, otrovnih gasova spolja. I znajte da niste jedini. SVIMA je to potrebno to osvescenje, za jedan bolji svet sutra, zdraviji, molim vas.....hajde da radimo zajedno na tome....
  4. zxy (avatar)
  5. 123loncar (avatar)
    Hvala Aribi !

Dalas ništa nije osmislio strateški novo ; takvu strategiju imala je vizantija sa još dubljim dejstvom...izmenila nam korene - skoso svim slovenskim narodima ...slično je činodejstvovo papa , a austrougarska monarhija baš je nešto kao vizantija duboko zadrla u naš identitet u čemu joj je parirala rusija...danas imamo to kao u nama kao bitku EU i Rusije.....mi zapravo neznamo ko smo i kudaćemo od silne ispranosti i poništenosti identiteta ...naročito je opaka ta naša istorijska destruktivana uređenost na kojoj smo formirali duhovnost ....sitni i nikakvi stradaju na krilima destruktivnih činodejstvovanja velikih , jer nemaju identitet na istini sa kojom ze razborito može sagledavati stvarnost i njena realnost ; pa na osnovu toga gradititi projekte opstanka , razvoja i rasta stanovništva i njegove države...ovako , skorojevićki tralala , cerekamo se u sopstvenom izčiljenju...!
  6. Aribi (avatar)
    e to htedoh reci, identitet nam je odavno urusen i porušen kao narodu, to se tako lepo vidi kad se posmatra negde sa strane... a i nismo jedini, ima naroda kao sto je nas svuda....a i oni koju su na prvi pogled citavii, u procesu su urušavanja uveliko.zato je svako busanje u grudi besmisleno...zato ljudi, zivite u slozi i miru sa samim sobom prvo, posvetite se sebi i svojim najmilijima, to je prvi korak u promeni na bolje....
    123loncar, puno sreće, mira i samosvesnosti, dobrog zdravlja i pozitivzma u 2014!!!!
  7. 123loncar (avatar)
    Hvala Aribi - želim ti puno zdravlja , dobrog raspoloženja i prijatan posao koga voliš da radiš ! Srećno !

.....inače , upravu si kad tvrdiš da je lični integritet u sadejsrvu sa mudrošću , najvažnija stvar...i sve što je više takvih ljudi , sve će biti veći i državni integritet i njen politički uticaj na svet oko nje....da tu nije presudna uloga veličina zemlje , dokazuju male države koje ceo svet ceni i u koje ljudi hrle !..
    ....no štaje tuje....idemo dalje...

Još jednom - srećno nam bilo !
  8. 123loncar (avatar)
    "Rekao bih da je Vučić ukačio suštinu problema i da sad pokušava da povadi vekovno trnje iz srpske državne mindže."
    Ovo je ta rečenica , kojom se kupuje doživotna karta za čuveni "krug 2" !?
    Mislim da je mnogo plaćena , ta karta ! Jerbo vladika daje časno spisateljsko pero , da se brani svjetli obraz , a ne nezajažljiva guziccca čojekova !

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/vip_samoca.881.html?news_id=274448
    http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/vip_samoca_ii.881.html?news_id=274505