Moj poklon lanjskim snegovima...

Raskršće je pred očima Klarinim puklo na sve četiri strane tog jutra kad su se pogasile lampice na već dugo mrtvoj jelki.
Putokaz ka severu okrenuli su vetrovi ka zapadu, zapadnom su šrafovi popustili i preusmerili mu pravac
ka mestu gde živi Smrt, južnog nema a istočni stoji netaknut.

Klara - na minut zarobljena u centralnoj tački nemanja kud, rastrgnutih misli, vrebajući najzgodniji
vazdušni talas da poleti ko seme maslačka, zbunjena mehurom sapunice pod svojim cipelama, oprezna
do bola zbog trezvenosti nakon pijanstva - bira put.

-Nemaš vremena, nemaš više vremena, kreni ! - urlala je istočna strana.
-Prvi korak je najteži kad na ledjima nosiš tovar, četrdeset godina dug - prošaputala je Klara
pre nego što je vetar poneo mehur sapunice u smeru putokaza koji je svojom uzvičnom rečenicom jasno
stavljao doznanja da je izbor kuda će je odneti, samo na njemu. Ipak, ugrabila je tren i čežnjivo pogledala ka zapadu.

Lampice na mrtvoj jelki na kraju istočnog puta ugasile su se mnogo pre nego sve prethodne a raskršce
koje puca čim mu se za to ukaže prilika, dobilo je zastrašujuću dimenziju.
Zapad je privlači kao nekada miris dobro osušenog pa sitno narezanog lista duvana.

Južna ili sunčana strana je verovatno bolja, bar je toplija- pomislila je na tren pre nego je dospela na sever..
 
:eek: oho...ovo se meni jako sviđa! :klap::klap: kakav tok misli i brzina..hmmmm...i obrt iz jedne tačke u drugu....i putokazi što škripe, i mi koji tražimo neki znak spremni da ga pratimo i krenemo u neizvesnost...
Južna ili sunčana strana je verovatno bolja, bar je toplija- pomislila je na tren pre nego je dospela na sever..

aaccc41f140288066be6389a66edbbea.jpg


Sa izborom je uvek tako...dvoumljenje, odabir, i onda onaj tren kad mislimo da je negde tamo možda ipak bolje...To "možda" tera nas često da promenimo svoju putanju...A odredište? Ko zna?...Možda je uvek isto bez obzira iz koje tačke pošli...:D.:bye:
 
Poslednja izmena:

Back
Top