...sadašnje mijenjanje prošlosti... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...sadašnje mijenjanje prošlosti...

Oceni ovaj blog
...kao revolucija
krv mi srlja u prošlost
da tamo
nešto okrene
drugom stazom i aprilom
drugom voljom i pogledom
druge zavjese
da pomjerim
i druga dvorišta pogledom
da prolazim
...dolazi mi ovlaš mahnuti odmah rukom
i da taj odmah povratim
u dokoračaj preokrenem
a
da se saputnicima prošlim
ni u snu
ne okrenem
dodje mi
da ne dodjem ni mišlju do već ostvarenja
a
ta stvorenja
nazovi draga
otjeram do vraga
da ih pošaljem po mulju najmračnih draga
i vrtača
pa neka se tamo u svome društvu
utvara do utvare dokorača
meni je sad lako
na svoj put
stao je svako
i po tragu znam im misao
a zime ih čekaju i zamrzle glavice
planinske
i poglede niske
moraju podići
jer u ravnice
ne može se sići
ravnice i cvijetna polja
čekaju budućnost
i neka
pokoljenja b o lj a ...

Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na Facebook Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na Google Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na My Yahoo! Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na Live Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na MySpace Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na Twitter Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na Digg Pošalji "...sadašnje mijenjanje prošlosti..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Karen_Souza (avatar)
    “Ono što je prošlo, više ne postoji. Ono što će biti još nije došlo. Pa šta onda postoji? Samo ona tačka u kojoj se sastaje prošlo i buduće. Eto, u toj tački je sav naš život.”

Tolstoj

2. 123loncar (avatar)
    ...nema prošlosti , nema budućnosti - to su samo naša lažna sećanja i kajanja ; il pak naši glupi snovi i uzaludna nadanja...ostaje nam samo stvarnost i mi takvi kakvi smo ; prečesto jadni i prestravljeni životom....
    ...strah od života izrodio je mnoge žalopojke i tugovanke - umetnost.... i sad imamo umetnost umesto kukavičluka ; jer stvarnost potrebuje one koji hoće da žive - sad , tu i odmah....umetnost s'vremenom proćerda stvarnost i izrodi slavne umetnike koji truju novopridošle u stvarnost.....jedno je pisati o životu , a sasvim stoto je živeti svoj život...okreni obrnu lepo je živeti , živeti i živeti ....a živeti i uživati u životu znači biti slobodan i sav svoj.... umetnici nisu svoji...mislim da Tolstoj nikad nije bio svoj...pa evo i posle života nije svoj...čak i ona njegova Ana , koju niko častan i razuman i dan dani neće je za ženu , sestru il pak majku , oni retki neće je ni za metresu ili pak kao ženu za loš primer - dakle, ni ona takva nije njegova i bog te pita čija sve jeste i nije....baš umetnost takva , kakva je , kad govori o prošlosti ili laže o budućnosti nije nikakva....

...ma treba samo živeti !...baš sam ja neki jadni propali mislilac koji se prestravio od života...baš...baš !...ma idem u život...pijaca leči sve !
  3. iamblond (avatar)
    koračaj....lagano....korak po korak...noga pred nogu....kreni u sutra...ne zastaj...
    puno je toga što život nosi....samo osmijeh na lice nabaci..i pomisli na onaj trenutak kad si osječao blaženstvo..čvrsto zgrabi taj tren..
    u sječanje...u mislima ga nosi...i koračaj...korak po korak..s noge na nogu...naprijed....
  4. iamblond (avatar)
    na kraju svakog tunela čeka te svijetlo...kreni hrabro....

[IMG]http://4.*****************/-DOgOuoV0wNI/Tp3anW3_tsI/AAAAAAAACFw/PW1EfwGC_xM/s1600/walk%2Baway-764751.jpg[/IMG]
  5. faraonn (avatar)
    ...Karen,
    Tolstoj je sa savjetima bio jak
    ali
    kad ga je 'zgrabil' sopstvena Frau
    bilo mu je,- jaaauuuuuu
    i po stanicama železničkim kao i lutanjima nezaustavljivim je bogoradio...
    ...volim mudrosti
    ali samo dobronamjerne i proste riječi mi pasuju
    a Tolstoj,
    Karen draga
    neka nam,-oprosti...
    ...to što je 'osudio' onako Karenjinu
    to je njegov sud a ne sudbine
    jer
    On je bio
    njena sudbina...
    ...tako danas misli Tvoj prijatelj,-faraonn Tumnopoteh I
  6. faraonn (avatar)
    I...II,- III Lončar
    svi trojica su u pravu
    ali samo jedno nijesu
    ko je kriv Rolandovom bijesu
    ili Ahilejevom
    sigurno kukavičluk nije
    oni koji su u krivu
    njihovo je da se smiju
    i u rupe
    da se kriju
    a stvaraoci
    svoje Stvarnosti da grade
    ako se nikome ne svide
    važno je da su tu
    da mogu
    onako usput
    da se,- v i d e ...
    ...moj dragi Prijatelju...I...II i III,-Lončar_e...
  7. faraonn (avatar)
    ...I'blond,
    od lavljeg srca
    svaku tvoju riječ i zariječ
    i sušam i vidim
    a snazi tvojoj zavidim
    kao svraka kad bjeloglavog orla vidi
    i moja se nemoć ponekad
    lavljeg srca tvoga
    postidi...
    ...ali neka...
    ...neka to srce
    svakog jutra
    kucanjem svojim
    nemoći moje sačeka...
    ...
  8. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...nema prošlosti , nema budućnosti - to su samo naša lažna sećanja i kajanja ; il pak naši glupi snovi i uzaludna nadanja...ostaje nam samo stvarnost i mi takvi kakvi smo ; prečesto jadni i prestravljeni životom....
    ...strah od života izrodio je mnoge žalopojke i tugovanke - umetnost.... i sad imamo umetnost umesto kukavičluka ; jer stvarnost potrebuje one koji hoće da žive - sad , tu i odmah....umetnost s'vremenom proćerda stvarnost i izrodi slavne umetnike koji truju novopridošle u stvarnost.....jedno je pisati o životu , a sasvim stoto je živeti svoj život...okreni obrnu lepo je živeti , živeti i živeti ....a živeti i uživati u životu znači biti slobodan i sav svoj.... umetnici nisu svoji...mislim da Tolstoj nikad nije bio svoj...pa evo i posle života nije svoj...čak i ona njegova Ana , koju niko častan i razuman i dan dani neće je za ženu , sestru il pak majku , oni retki neće je ni za metresu ili pak kao ženu za loš primer - dakle, ni ona takva nije njegova i bog te pita čija sve jeste i nije....baš umetnost takva , kakva je , kad govori o prošlosti ili laže o budućnosti nije nikakva....

...ma treba samo živeti !...baš sam ja neki jadni propali mislilac koji se prestravio od života...baš...baš !...ma idem u život...pijaca leči sve !
    Srećan put na pijacu!! P.S. Umetnici zaista nisu svoji...oni su instrument kreacije.
  9. faraonn (avatar)
    Soradze...umjetnici su zakleti prenosioci druge stvarnosti tj. stvarnosti za svakoga...
    ...tačno je to s pijacom...često vrijedna djela na Buvljaku završe
    ali
    kad-tad
    i njihova svjetlost
    naidje...
    ...umjetnici i ne mogu biti svoji sa toliko snage i vrijednosti u sebi
    kako bi ljudsko biće
    izdržalo toliki Cunami u sebi...
    ...i Indijanci su ostavljali na miru ' One koji traže ništa'...
  10. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio faraonn
    Soradze...umjetnici su zakleti prenosioci druge stvarnosti tj. stvarnosti za svakoga...
    ...tačno je to s pijacom...često vrijedna djela na Buvljaku završe
    ali
    kad-tad
    i njihova svjetlost
    naidje...
    ...umjetnici i ne mogu biti svoji sa toliko snage i vrijednosti u sebi
    kako bi ljudsko biće
    izdržalo toliki Cunami u sebi...
    ...i Indijanci su ostavljali na miru ' One koji traže ništa'...
    Faraone, žao mi je..nisi shvatio...to sam ja isto rekla Lončaru, samo u kratkom...njemu sam poželela srećan put na pijacu...za tvoju informaciju, rođena sam u porodici umetnika, tako vaspitavana, tako i živim, to je moj svet....na pijacu ne idem
  11. 123loncar (avatar)
    ...pijaca jeste mravinjak truleži , jer je na njoj slepac , prosijak , rob , vojnik , carinik , nakupac , Hrist i car...lepo je to kad se čovek digne u orlovske visine...lepa je i iluzija kondorovog leta ili beloglavog supa...ali , veliko ali , na nebu su strvinari i lešinari , a na zemlji vukovi , lavovi i carevi...doduše ima i crva...bogami velikih crva ... taj zemaljski sabor ima i ponekog umetnika za ovo i ono....prečesto je taj sabor pijaca...svi nešto nude , trampe , kupiju i svoju robu veličaju...carevi kupuju sve pa i umetnike -- bar ove priznate....neki carevi proizvode umetnike - vele , jevtinije je...šta biva sa onima koji nemaju prođu kod careva...mislim i oni moraju da jedu - a nebeska carska trpeza im nedostupna ili im se gadi - probirljivi kao Spinoza...takvi izađu na drumove i pijace....kasnije krenu na sabore , sajmove i vašare... e tu treba biti nepriznati velikan... ne biti crv nit lešinar , a časno živeti od svog delanja - nepriznatog dela...to se zove umetnost življenja...zato i volim pijacu , ulicu , sabor --- panađur !

...kad pomenu tog jevrejina , koga su kako jevreji tako i umetnici prezreli , a koji je živeo od stolarije ; dakle njemu je kruna kraljevska nudila uhlebljenje na svojoj trpezi koje je on odbio zbog životne pijace ... i dan dani neki kažu : razbistrio sam Spinozu - kad hoće u samohvalu da istaknu svoju slobodnu pamet...ili ja grešim....
    ...izgleda da me kinez na buvljaku prevario...uvalio mi buđavo promišljanje....e žuti , žuti !?
  12. faraonn (avatar)
    ...Soradze,-mislim da ni u pomisli nijesam imao 'nasrnuti' na tvoje pisanje , čak naprotiv isto sam uradio na račun umjetnika jer umjetnost, poezija i filosofija mogu a ne moraju zajedno...ne kose se a moguće je da su u mimoilazu za 'oko smrtno'...malo naš Prijatelj nasrnu na 'jevrejina' ali taj isti Jevrejin je mnogima poštapalica i u ime toga dragi prijateljLončar kao i mi svi moramo Baruha,-poštovati usljed ruha na oko neobjačnjivo sablažnjivog...
    Umjetnost kao i ukus ,- ne dozvoljavaju rasprave...prihvatimo ili ne ali nipodaštavanje je uvijek razlog ili ljubomore ili nerazumijevanja ...
    Soradze,-oprosti faraonn Tumnoteh_u I ako se nezgrapno izjasnio a mislio je ispravno...
    Pozdrav i lijepa Vam noć...
  13. faraonn (avatar)
    ...teško je prevariti Lončara od III. stepena
    a
    pijačari ili panudjijanisti
    kao i novi vlasnici uličarskih vašara uokvirenih
    i natrpanih, uspavano informativnih
    i lijeno uslužnih
    kao da su poslani da udijele
    a ne da Svijet razdijele...
    P.S.
    ...Vašar je bio
    a
    na vašaru...
    ...kineski sat..."
    Pozdrav mom prijatelju
    od III,-stepena...
  14. 123loncar (avatar)
    ...ma i na vašaru i na buvljaku , a bogme i na akademijama Spinoza je Spinoza ! ....moj naklon ! ....

...kažu da je spozbavanje lutanje , tumaranje , bežanje i vraćanje, ne mirenje sa večnom istinom i onim " to je tako" - amin !...verovatno zato dijalog je elsplozija mišljenja , za razliku od monologa koji je sklon jednomišlju....
    ...a i unaj atinski ulični pametnjaković - pa mogao je lepo na kademiju , a on jok , išao na trgove , ulice , sjmove i ko zna sve gde da se sa ljudima raspravlja i tu nešto nrsi i razmrsuje ...i sad to ostala moda ...svak ima šta da kaže kad stane u oko !
  15. faraonn (avatar)
    ...ulični pametnjaković je bio medijum tj. alterego Akademca
    a
    ko je bio on
    to samo zna Asklepije
    no,-trebalo bi mu pijetla žrtvovati ,-moj prijatelju ...
    ali pijetao se može naći,
    -opet na pijaci...tamo su za 'kupovanje' samo oni koji prolaze
    i ništa niti pitaju niti nude...
    ...na trgove je Akademičar morao ići jer mu je stari zakon bio trgovački i 'kupovao ' je mnogo toga
    koje mi i danas,- kupujemo...