Online marketing

Danas me je jedan istaknuti sitni Internet prevarant i poznati Facebook šarlatan pozvao da mu like-ujem ovu Facebook stranicu:



https://www.facebook.com/pages/Stiforp-Internet-Biznis/624069990991008



Naravno da neću ni da je like-ujem, niti da se učlanim u bilo kakav online marketing. Mogu da razumem kako neko ko je težak materijalista ima potrebu da se prodaje kao duhovnjak, da laže ljude oko sebe za sve i svašta, da izmišlja za mene sve i svašta, ali ne mogu da razumem kako čovek na domaku 40-te godine života može da poveruje, i veruje, kako će zaraditi milione bez ulaganja jednog jedinog centa. I to sve bez “Caps Lock” slova i uzvičnika - recidiva histerije (ženske bolesti) i shizofrenije. Ko se dere? Pa obično onaj ko nije u pravu. Tuga jedna. Dno dna.

Evo da se kladimo u 1000€, to bi za tebe trebalo da bude “samo” 1000€, da se ništa od onoga što si nalupao na toj Facebook stranici neće ostvariti... odnosno da će proći isto kao “kataklizma u oktobru 2011. godine” i “evakuacija na Rtanj”, zatim “pretvaranje Zemlje u zvezdu”, zatim “prelazak Zemlje iz 3D u 5D 21.12.2012. godine”, zatim “osamostaljenje Vojvodine”, zatim tvoje “osnivanje stranke i ulazak u politiku”, i najzad to da će nas “udariti kometa Ison”...

Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha...

Neverovatno je koliko sitan ljudski um može da zastrani, pa to je čudo jedno. Još ti je jedan Facebook prijatelj sve lepo objasnio; citiraću ga:


* * *


“Ljudi iz moje okoline su ‘investirali’ i do 300€ kako bi zadržali tu nekakvu vlastitu mrežu, i stalno je proširivali za zaradu mesečno od oko 400€, da bi u trećem mesecu ti ljudi isparili sa novcem i prebacili se na neku drugu zemlju na Balkanu. Video sam pogledao od početka do kraja i na osnovu relevantnih pokazatelja mogu reći da je nešto takvo samo invazivni “gerilla marketing”, koji na kraju samo uzima, a daje vrlo malo, a ljudi koji se žale na takvu stranicu već imaju ispod sebe veliki broj host članova. Pošto vidim da si regrutovan ispiranjem mozga, dajem ti slobodu, koju naravno i imaš, da spoznaš blagodati takve virtualne aktivnosti. Razumem to da si fanatično kompulsivno degradiran takvom idejom, ali ja i dalje stojim iza svojih reči, otišao sam, rukave povukao na gore i krenuo da radim da bih imao platu 600€, ali da svoju karijeru gradim malim koracima. Vidim da mnogi u toj krizi skaču kao u bazen, a ne vide ni u kakav bazen skaču, poluprazan ili prazan. Kada na primer bilo koja firma radi sa novcem, ona mora imati licencu i revizora, koji prati rad te firme, i ujedno takva stranica vrši promet. Realno rečeno ja sam na neki način kreator negativnih komentara na takvu ideju poslovanja, jer je nerealna. Ti sve vreme govoriš o članarini, a koliko si minuta govorio o alatima koje oni nude? Koliko si pogledao njihove recenzije o tome šta oni u biti stvarno stvaraju? I za kraj, preporučujem ti da se obratiš nekome ko poznaje PHP, CSS i HTML, da ti dâ vlastiti sud o takvoj stranici, pa ćeš videti na čemu si. Laka zarada nije uvek realna, već mnogo puta i privid velikog gubitka. Rekao sam svoje, toliko od mene, i povlačim se na počinak, jer nemam vremena i nerava na natezanje o nekakvoj iluziji...”


* * *


Lepo rečeno.

Dodao bih još i to da svaki student ekonomije, ma brucoš na Ekonomskom fakultetu, ali i svaki pametniji srednjoškolac, zna da nema zarade bez ulaganja. To da ćeš ti da zaradiš milione preko online marketinga, a da ne uložiš apsolutno ništa - neće da bude.

Uostalom, moja ponuda za opkladu od 1000€ i dalje stoji. Pa izvoli. To i nije neki novac.

E, sad, pošto nemaš šta da dodaš na sve ovo, sedi lepo pa izmisli kako sam ljubomoran na tebe i tvoje prosvetljenje, iako nisi ni prošao pored prosvetljenja, pa lepo to okači na website Dejana Lučića, najpoznatijeg masona u nas, sa objašnjenjem kako su mene poslali masoni da “kočim ovo i ono”, dok ti dodatno zaglupljuješ glupe ljude, ali time ćeš više reći o sebi nego o bilo kome.

Ulažeš svoju klimavu reputaciju sitnog Internet prevaranta i Facebook šarlatana na to da će nas udariti kometa Ison i da ćeš zaraditi milione na online marketingu u koji nisi uložio ni jedan jedini cent.

Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha...

Za kraj. Jedinu korist od cele ove priče imaće neki website, koji će uzeti novac od posećenosti, a vi koji ga reklamirate dobićete ***** u bulju, jer ste to i uložili.
 

Back
Top