Cvrčak i mrav - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Razvodnik

Cvrčak i mrav

Oceni ovaj blog
Bili jednom jedan crvčak i jedan mrav i bili su veliki prijatelji.

Cele jeseni mrav je vredno radio i skupljao hranu za zimu. Za to vreme, crvčak je samo pevao sa prijateljima po gradskim kafanama. Uopšte nije radio niti se umarao. Pevao je tokom cele jeseni, svirao, uživao, ne brinući se za hladno vreme koje dolazi.

Dođe hladna i ledena zima.

Mali mrav, sav iscrpljen od silnog posla, skloni se u svoje dom prepun hrane.

Jednog dana zovne ga neko sa ulice i kad on otvori vrata ugleda na veliko iznenađenje svog prijatelja cvrčka. Sedi cvrčak u ferariju, obučen u skupocenu krznenu bundu, zlatni lanac oko vrata, i vikne preko ulice:

- Pozdrav druže. Idem u Pariz, biću tamo preko zime. Možeš li mi pripaziti na moju kućicu?

Mrav mu odgovori:

- Naravno. Nema problema. Ali, šta se dogodilo? Gde si nabavio novac za Pariz, za ferari, za zlatni lanac, za tu divnu i skupu bundu?

Cvrčak mu odgovori:

- Zamisli, pevao sam prošle nedelje u jednom baru. Čuo me neki producent, dopao mu se moj glas... i bum. Potpisao sam ugovor za show u Parizu. Treba li ti nešto iz Pariza?

Na to mu mrav odgovori:

- Da. Ukoliko sretneš La Fontena (za one koji veruju u sve što vide na Internetu i ne znaju ko je on, radi se o poznatom francuskom basnopiscu) pošalji ga u p1čku materinu.

Naravoučenije: iskoristi život, umereno radi i zabavljaj se, jer ako živiš samo da bi radio - od toga će koristi imati samo gazda.

Pošalji "Cvrčak i mrav" na Facebook Pošalji "Cvrčak i mrav" na Google Pošalji "Cvrčak i mrav" na My Yahoo! Pošalji "Cvrčak i mrav" na Live Pošalji "Cvrčak i mrav" na MySpace Pošalji "Cvrčak i mrav" na Twitter Pošalji "Cvrčak i mrav" na Digg Pošalji "Cvrčak i mrav" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari