Republika Srbija - zbirna tema - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

hakim bej

Republika Srbija - zbirna tema

Oceni ovaj blog
Ne trudite se, sam cu.

Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na Facebook Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na Google Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na My Yahoo! Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na Live Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na MySpace Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na Twitter Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na Digg Pošalji "Republika Srbija - zbirna tema" na del.icio.us

Ažurirano 28.09.2014. u 22:30, autor: hakim bej

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Dragoljub69 (avatar)
    Najbolje da mi ,narod ,proglasimo bankrotstvo Vlade Republike Srbije i iz onog
    što se katastarski vodi na njenom imenu (predstavništva,reprezentativni objekti ,
    objekti Vlade,Skupštine i sl) stečajni upravnik namirti poverioce,a mi ,recimo,
    proglasimo Kraljevinu Srbiju,pa Jovo nanovo!Kralja imamo,samo još da pristanemo
    da budemo podanici...
    Međutim-mi se i ne pitamo-na žalost!
  2. hakim bej (avatar)
    Ne pitamo se, zato sto ne zelimo da budemo pitani.
    Pokusavamo da prezimimo u krtogu od mulja i blata, na dnu do koga svetlost ne dopire.
    Nejasno mi je zasto su ljudi toliko ravnodusni, kao da se ne radi o njima, kao da gledaju neki DOSadan film be produkcije;
    a onda se pitam: dal se ja se razlikujem od svih, ili svi od mene.
    Ažurirano 10.12.2013. u 18:21, autor: hakim bej
  3. orfej sa ibra (avatar)
    Rusi će naknadno da nam objasne
    šta je naš strateški cilj

Bondstil je divlja gradnja

Rusi su srušili berlinski zid

Nama ostaje da srušimo Berlin

A ko će, ako Srbi neće !
  4. hakim bej (avatar)
    Mene stra da su bas Nemci srusili berlinski zid.
    To rusenje zida je suvise podsecalo na kristalnu noc.
    Kad god svabo srusi, drugi naiebu.

Dok su Nemci rusili svoj zid, mi smo preseljavali Slobu u skupstinu. Verovali smo da mozemo preziveti ako gledamo svoja posla.
    Vreme nas je demantovalo. Rajh se siri brze od ekonomske krize.
    Rajh kao rusenje tradicionalnih vrednosti, negiranje svega sto je do skoro smatrano dobrim.
    Ažurirano 10.12.2013. u 18:28, autor: hakim bej
  5. orfej sa ibra (avatar)
    Mi smo gledali svoja posla
    i kada je crvena zvezda padala sa Kremlja
    i sada kada Ukrajinci ruše Lenjina...

Srbijo, majko, razvedi se
    ali zadrži svoju decu !
  6. flaj (avatar)
    Ruska gubernija?
    Američka kolonija?
    Nemačka deponija?

Odavno smo postali sve to.
    Nisu nas pitali.
    Nismo pristali.
    Nismo ni ravnodušni, na čekanju smo, možda
    samo skupljamo snagu.

I u celom svetu sve je više beskućnika i sankilota.
    Počinju da dižu glavu.
    Dosta im je bede.

Niko kao gladno roblje ne žudi tako za hlebom i slobodom.
    Ali taj film smo gledali više puta....
    Mnogo krvi i olova, premalo hleba i slobode.

A Srbiija nije nikada bila niti će biti nezavisna, suviše je mala i
    bespomoćna.
    A što je najgore, nema ni pameti.

Ipak, uvek vredi pokušati.
  7. hakim bej (avatar)
  8. Benvenuto (avatar)
    Ne bavi se politikom
    spavaj, radi, ćuti, jedi
    i ne veruj više nikom
    lezi, dig' se, ustaj, sedi

Kosa gori ispod šlema
    valjamo se po prašini
    niko od nas pojma nema
    da smo davno u mašini
  9. flaj (avatar)
    Pesnici nikada ne odustaju.
    Dok stado i dalje mirno pase, oni pevaju i protestvuju.
    Pesnici su vesnici promena.
    Osećaju i nagoveštavaju pre svih drugih.

Razočaranje, ogorčenostt, bes i najzad bunt.
    Pobuna uvek dovodi do promene, pitanje je samo
    kakva je ona.

U Svetu je pobuna roblja protiv robovlasnika već
    u toku neko vreme.
    Svet se drma i trese.
    A šta će od toga ispasti ?
    Možda nešto što smo već videli,
    a možda ni to.
  10. 123loncar (avatar)
    ,,,može čovek da bude bosonog , gologuz - opljačkan , urnisan , poražen i okupiran ; pa ako je u njemu ostalo dostojanstva i ljudskostionda treba da bude u stalnom protestu protivu tog stanja državnog terora ; a ako ni to ne pomaže , onda treba da iskoristi sveto pravo koje mu je dato očovečenjem , da se revolucijom izbori za slobodu i dostojanstven život...
    ...a onaj koji unovči svoje dostojanstvo za pseće mrvice sa vladarskog stola , prodao je svoje dostojanstvo i svoju čovečnost - takvome pripada bedovanje u strpljivom trpljenju sopstvene propasti...pa sve što je više takvih takva je i država...a kad nastane takva država ona po njima i ime dobija : država bednih ljudi...
    ...mnogi su bili u kolonijalnim državama , pa kad su se očovečili i stekli dostojanstvo , lično , revolucijom su se oslobodili tiranije ...sve ostalo je priča bednih ljudi ; bar po Dostojevskom , koga kobajagi obožava ova bosonoga gologuzija !
  11. flaj (avatar)
    Revolucije su pokazale i svoje lice i svoje naličje.
    Ako je čovek išta naučio, zna da je došlo vreme za e v o l u c i j u -
    inteligentan preobražaj , koji će na nenasilan način unaprediti ljudsko
    društvo.
    Pod pritiskom buntovnika, vlastodršci će biti prisiljeni na to.
  12. 123loncar (avatar)
    .... za "inteligentan preobražaj" potrebna je "inteligentna sredina"...no postavlja se pitanje , ušta će "inteligentna sredina" da se preobrazi ?.... u svoju suprotnost ili pak u ništavilo ?....
    ....ja nisam za nasilje , a zar kapitalistička naša tiranija nije nasilje...zar su ovi stekli fabrike i imovinu na častan i "inteligentan način" ...ova tiranija može da se umanjuje stalnim / kontinuiranim pritiscima ili pak ukine revolucijom...bele rukavice nikom nisu donele u rudniku boljitak....kod nas se knjige seckaju i uništavaju , i to baš one koje stvaraju predpostavke za rađanje "inteligentne sredine" ...

" u Službenom glasniku - kojim već neko vreme suvereno žari i pali Radoš Ljušić - omrkla kristalna noć. Samo što Ljušić za razliku od svojih minhenskih uzora knjige ne spaljuje, nego ih seče i prodaje kao staru hartiju.............
    . Knjiga o kojoj govori gospođa Miočinović zove se „Antologija francuskog eseja“ (izbor napravio Milan Komnenić) i mogu reći samo toliko da sam je od izlaska do dana današnjeg pročitao već tri puta. I to od korica do korica. To, svakako, nije knjiga koja bi se prodavala kao Koeljov „Alhemičar“ ili one tri nijanse raznih boja, ali to ne treba ni da bude. Sto prodatih primeraka takve knjige godišnje - a garant se proda više - to je puna kapa. Nije to, da se razumemo, knjiga za svakoga, naročito ne za Ljušića, ali, eto, dopala mu šaka, pala mu pod vlast, pa je Radoš rešio da joj smrsi konce. Valjda da bi u magacinu napravio mesta za ukoričena bulažnjenja svojih istomišljenika koji - kao, uostalom, ni direktor Službenog glasnika - nisu u stanju da misle, ali onoliko vole da pišu."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis....oVJq7yjB.dpuf

....džaba krečimo !
  13. flaj (avatar)
    Nema revolucije u belim rukavicama, te rukavice su uvek krvave.
    Zar ne misliš da je dosta?
    Gandi i Mendela su dokazali da je moguće postići promene
    nenasilnim putem, ali i njihove metode su već stvar prošlosti.
    Mislila sam na uređenja slična onima u skandinavskim zemljama,
    neka vrsta modernog evropskog socijalizma.
  14. zxy (avatar)
    Da pogledamo malo u kakvo smo stanje došli pre 2000.g.
    O fabrikama koje su privatizacijom opljačkane govore najviše oni koji u fabrikama nikad nisu ni bili.Setimo se samo kakvi su nam proizvodi bili:kakve je automobile proizvodila Zastava a kakve televizore EI NIš i kakve veš mašine.Oni koji stvari poznaju znaju da je sve bilo ruinirano i propalo bez šanse na tržištu,sa retkim izuzecima koji potvrdjuju pravilo.
    Takodje msm da mnogi koji stanje analiziraju pojma nemaju kako je izgledalo samoupravljanje u proizvodnji mada znaju svi kakva je farsa od politike bila na sceni.I šta onda čudi rezultat tj stanje u kome smo se našli. I isto toliko je bez veze ako neko misli da je iz toga lako izaći.
    Pominje se basnoslovno rudno bogatstvo.Pa što nije eksploatisano,ko je branio,da je to tako jednostavno.Ili priželjkujemo Mefistofela koji bi nam za to pare unapred dao kao što je Gete u "Faustu" opisao.
    Treba gledati šta ćemo i kako ćemo ali treba pogledati i nas kakvi smo,kako smo se ponašali a u budućnost gledajmo realno ,kao što su naši stari nekad činili.
    I da dodam i ovo:da li se zapitaju nekad oni koji tvrde da je sve bilo dobro ranije kako je iz tog dobra tako katastrofalan rezultat ispao.
    Ažurirano 14.12.2013. u 14:02, autor: zxy
  15. hakim bej (avatar)
    Gledam neki dan zasedanje skupstine;
    vodi se zustra i argumentovana rasprava o uticaju budzetskog deficita na apresijaciju dinara.
    Rekao bi covek da ljudi rade svoj posao, da kroje budzetsku semu.
    Rekao bi onaj ko ne poznaje diskutante.
    Jer, uz nase odobrenje, o nasoj buducnosti raspravljaju ortoped, patolog, dramaturg i filozof.

Naravno, dramaturg je zvucao najuverljivije, ali je patolog imao poslednju rec.
    Treba bezati na sever. Vreme je.
  16. 123loncar (avatar)
    .... svi veličaju Gandija , Mendelu i mnoge takve, što presede na sigurnom , krvavi rat za svoju večnu slavu ; koja ima milionske žrtve....milioni i milioni indusa , a bogami hiljade i hiljade crnaca dalo je živote , da se izvede ta takozvana bela , mirna revolucija...verovatno njihovi životi ne vrede "intelektualnoj eliti " ovog sveta , onoliko koliko revolucionarne misli tih velikana , pa se oni i ne računaju ; oni su usputna nebitna šteta...
    ....mi nikad nismo bili nit ćemo biti visoko tehnološki razvijena zemlja ; stoga naši televizori , šporeti , veš mašine , bicikle , automobili i ostali proizvodi nisu bili kvalitetniji od zapadnig - ali su bili pojam kvaliteta za rusiju , tursku , indiju , kinu i sav taj svet .....
    .... nekad su bili kilometarski redovi usredd crvenog trga za leskovački šampon i sapun ...a srpski televizor ili šporet smederevac bio je statusni simbol za svakog moskovljanina....
    .... ja danas ne tražim ništa od naše industrije sem da napravi dečiji trocikl koji će izdržati jednu grupu iz zabavišta i koji neće biti opasan po njih --- kao nekad ....a kako stvari stoje , ovo stanovništvo je presrećno kad pazari kinesku robu , a oseća se veličanstvenim kao slavni Sulejman kad kupi neku tursku ili pak rusku stvar....kako industrijski i tehnički napredujemo , gotovo već sutra kupovaćemo kinezsko pecivo za doručak ....

.....više nije ni žalosno , što nam go ništak kroji sudbinu - jer to je naša demokratska volja....ne mogu oni biti bolji od nas kad smo ih mi ispileli i odhranili takve kakvi su !...
  17. orfej sa ibra (avatar)
    ....više nije ni žalosno , što nam go ništak kroji sudbinu - jer to je naša demokratska volja....ne mogu oni biti bolji od nas kad smo ih mi ispileli i odhranili takve kakvi su !...

A zašto ih ne nabavimo iz uvoza...bez carine i poreza?
  18. 123loncar (avatar)
    ....možda njih možemo i da uvezemo iz inostranstva...ali , rekao bih , nas ne možemo da uvezemo...a tako bih voleo da budemo balkanski švajcarci ili pak luksenberžani na balkanu - pa da živimo svetski marginalizovano i mediski neinteresantno kao oni...
  19. flaj (avatar)
    Samo da napomenem da Gandi i Mendela nisu bili nikakvi
    kabinetski mislioci. koji su život proveli na sigurnom, već mučenici, stradalnici.
    Gandi je živeo isposničkim životom, hodao je bos i išao polugo, sa
    parčetom krpe oko pojasa, koju je sam tkao, štrajkovao je glađu skoro
    do smrti. Ubili su ga - njegovi Indusi.
    Mendela je proveo skoro pola svog života u robijaškoj ćeliji, bio je zaista na sigurnom,
    ali kakav je život mogao imati?
    Zalagali su se za bolji svet , a da nikome ne uzmu život u to ime.
    A svoj su dali u zalog.

Da li je ovo bolji način?http://www.youtube.com/watch?feature...&v=kU1LUNVmrqk
  20. *pustinjakinja (avatar)
    Citat Original postavio flaj
    Samo da napomenem da Gandi i Mendela nisu bili nikakvi
    kabinetski mislioci. koji su život proveli na sigurnom, već mučenici, stradalnici.
    Gandi je živeo isposničkim životom, hodao je bos i išao polugo, sa
    parčetom krpe oko pojasa, koju je sam tkao, štrajkovao je glađu skoro
    do smrti. Ubili su ga - njegovi Indusi.
    Mendela je proveo skoro pola svog života u robijaškoj ćeliji, bio je zaista na sigurnom,
    ali kakav je život mogao imati?
    Zalagali su se za bolji svet , a da nikome ne uzmu život u to ime.
    A svoj su dali u zalog.

Da li je ovo bolji način?http://www.youtube.com/watch?feature...&v=kU1LUNVmrqk

Nisu znali da treba da grade zaduzbine, i to iz svog dzepa.Steta, nije bilo postenog Srbina da ih nauci kako se vlada.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja