MOJ SAN TEBE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Teufel666

MOJ SAN TEBE

Oceni ovaj blog
Rešio sam
da ti ukradem san,
da ti ga otmem
kad najtvđe spavaš,
kad najlepši san sanjaš,
da ostaneš bez snova.

Odlučio sam
da te u svoj san
zatočim,da te zatvorim,
pa bih mogao uvek
da te za sebe imam
kad živim u snovima.

Smislio sam
reči i šta ću ti reći
ako se u istom snu
sretnemo nekad.
Skupio sam hrabrost.
Hrabrost,snom odnesenu.

Jovan Genevajn-JovGen "MOJ SAN TEBE" 01.12.2013.god.

Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na Facebook Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na Google Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na My Yahoo! Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na Live Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na MySpace Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na Twitter Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na Digg Pošalji "MOJ  SAN TEBE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Lord Gledston (avatar)
    Jovan Genevajn - Sve si ti to lepo napisao.Vidi se da si zeljan ljubavi.Namerno nisam rekao,da si zeljan seksa.Zasto? Pa zbog toga,sto si svoja osecanja,kojih vidi se,imas i na pretek,vrlo lepo i emotivno si pesnicki uoblicio.Malo mi smeta naslov:"MOJ SAN TEBE" to nije pravilno
    napisano.To se ne uklapa u duh Srpskog jezika.Pravilno bi bilo napisati:MOJ SAN O TEBI. Nikako ne moze,onako kako si ti to iskomponovao.

Koristim ovu priliku,da skrenem paznju,i ostalim nasim forumasima.Primecuje se u dobrom delu tekstova,prilicno nepoznavanje,Srpskog
    knjizevnog jezika,koje vec poprima,zabrinjavajuce razmere.
  2. ana eva (avatar)
    Citat Original postavio Lord Gledston
    .Primecuje se u dobrom delu tekstova,prilicno nepoznavanje,Srpskog
    knjizevnog jezika,koje vec poprima,zabrinjavajuce razmere.
    Možda ti forumaši nisu Srbi.
  3. Jovan Genevajn (avatar)
    Uglavnom ne komentarišem i ne odgovaram na komentare.Svaki jezik,a samim tim i srpski jezik je "živ" i sklon je raznim promenama i modifikacijama,ubacivanju novih reči ako su prihvaćene u narodu i nije "zakucan".Moram da primetim ipak jednu dozu malicioznosti u poslednjim,dugim,a čini se nepotrebno dugim komentarima koji u stvari ne analiziraju delo nego autora.U stvari poznati stav da je kritičar samo neuspeli pisac,a da može da stvara ne bi bio kritičar.
    Što se tiče naslova "SAN O TEBI" bi bio prost i nezanimljiv,a mislio sam da je ovo mnogo zanimljivije i provokativnije.
    Pitanje da li tekstove treba da čitaju samo Srbi,naravno da ne,a to sam rekao i jednom gospodinu kada sam počeo da pišem i za hrvatski portal,pišem za sve dobronamerne bili Srbi,Hrvati,Eskimi,Aboridžini kojima to nešto znači,a ako neko iz nacionalnih razloga ne želi da čita baš me zabole......Jovan Genevajn,,,Teufel666