PISCI I “PISCI” & PESNICI I “PESNICI”

Ovaj tekst je nastao kao gorka priča, kao odgovor nebeskim piscima – pesnicima, koji su verovatno zasluženo na tim visinama,
ali i kao odbrana nas koji smo ostali na zemlji, odbrana od nebeskih pisaca – pesnika, koji sa tih svojih visina
sve češće seru po nama, nekima.

Razmišljao sam jedan duži period (ja razmišljao???) i shvatio koliki sam amater u pisanju,
ma kakav amater i amater je profesionalac za mene,
pa ovim tekstom izražavam poštovanje svima Velikima.
Tačno je to, da nije pesnik svako ko sklapa stihove,
treba tu staviti i ovo malo duše, niti je pisac onaj ko piše, onaj ko piše je pisar, ćata,
onaj ko svašta piše je skriboman, ili skribomanijak,
samo onaj ko piše, kao Hemingvej, kao Tolstoj, Šekspir… je pisac, treba i tu staviti ovo malo duše.
Ja sam pesničić i piščić i ne stidim se toga, pišem iz zabave, iz zezanja, pa šta ispadne, a ispadne po nekad nešto,
******* i ja stavljam u to pisanije, ovo malo moje sitne duše i nikome ne zameram što me ne lajkuje, što me ne komentariše, ali zameram vama i Vama, koji ne stojite na zemlji,
vama Poetskim Narcisima, zameram to što postojite vi i samo vi.
Pa dobro, hajde da se odvojimo, Vi Veliki, od nas malih, ali ko će to da uradi, ko da odvoji zdravo pesničko zrno, od pesničkog kukolja???
Mi mali smo za to nesposobni, jer ne znamo da razlučimo šta je dobro, a šta ne.
Ostavićemo to ipak Vama Velikima.
Mi mali, ustvari ja mali, sićušni pisar, volim da se družim, volim da piskaram, možda je bolje da pišem po pesku, (kao što sam nekada piškio po njemu) neka voda spere te smrdljive tragove, da ne ostavljam svoj radioaktivni otpad po papiru po Fejsbuku, Krstarici, ali neću, baš me briga, ko me ne voli, ne treba ni da me čita.

S’ poštovanjem, veliki naklon mene malog, Vama Velikima.
 
Malo smo kao ljuti :)
Dobro je to, raste adrenalin, a pritom i tekst je napisan. Mada ko je Veliki a ko Mali, niko ne piše zato što je na to prisiljen i protiv svoje volje. Isto tako je i sa citanjem, a i sa komentarisanjem. Neko ima više a neko manje komentara, sve je to ralativno. Jedino je pravo pitanje, da li se piše da bi bilo komentarisano ili se piše zato što se voli pisati... ako se piše iz ovog drugog razloga onda se pitanje komentara na stavlja na dnevni red :)
 
Eh prijatelju zar ne vidiš sada
kad se kulturni šablon(koji je uvek za većinu i prinuda) uveliko raspada
i kad na društvenim mrežama svako se slobodno izražava
zar ne vidiš kolika je zaista razlika medju ljudima
svako je centar nekog svog sveta i ima prava
ako druge ne ometa da traži i nadje sebi izraza
jer to u prirodi ima svako biće svaka travka :D
 
Poslednja izmena:
Ovaj tekst je napisan kao odgovor jednoj pesnikinji koja, pa skoro svima nađe manu, jer ona je velika, a izgleda svi ostali mali. Nisam ja imao problema ni sa njom, niti sa bilo kim, samo sam pokušao da stanem u odbranu, tim nekim tzv. malim pesnicima-piscima, jer me baš razljutila dotična svojom nebeskom veličinom. A što se tiče lajkova i komentara, bilo je toga, naravno, ali sam malo lagao i sebe u potpunosti stavio na stranu napadnutih.
 
Tamišarka;bt250182:
Malo smo kao ljuti :)
Dobro je to, raste adrenalin, a pritom i tekst je napisan. Mada ko je Veliki a ko Mali, niko ne piše zato što je na to prisiljen i protiv svoje volje. Isto tako je i sa citanjem, a i sa komentarisanjem. Neko ima više a neko manje komentara, sve je to ralativno. Jedino je pravo pitanje, da li se piše da bi bilo komentarisano ili se piše zato što se voli pisati... ako se piše iz ovog drugog razloga onda se pitanje komentara na stavlja na dnevni red :)

:hvala:
 
zxy;bt250194:
Eh prijatelju zar ne vidiš sada
kad se kulturni šablon(koji je uvek za većinu i prinuda) uveliko raspada
i kad na društvenim mrežama svako se slobodno izražava
zar ne vidiš kolika je zaista razlika medju ljudima
svako je centar nekog svog sveta i ima prava
ako druge ne ometa da traži i nadje sebi izraza
jer to u prirodi ima svako biće svaka travka :D

:hvala:
 
Titula pisac......pesnik....to je subjektivni osećaj čitaoca dok čita stvaranje pisača. Za mene su pesnici i pisci svi koji pišu sebe radi. Zato sam na nekom tvom blogu i tebe nazvala pesnikom. Neki pisači objave knjige, neki postanu poznati, neki članovi udruženja, a neki vole svoju anonimnost.
Svako sobom piše, a vala, svako sobom i čita, te su nam pisanja i čitanja različita.
Ali da sujete ima, ima vala u svemu, i u pisanju i u čitanju i u komentarisanju :lol:
Samo ljudi i ćudi :)
 
LJILJA MMM;bt250204:
Titula pisac......pesnik....to je subjektivni osećaj čitaoca dok čita stvaranje pisača. Za mene su pesnici i pisci svi koji pišu sebe radi. Zato sam na nekom tvom blogu i tebe nazvala pesnikom. Neki pisači objave knjige, neki postanu poznati, neki članovi udruženja, a neki vole svoju anonimnost.
Svako sobom piše, a vala, svako sobom i čita, te su nam pisanja i čitanja različita.
Ali da sujete ima, ima vala u svemu, i u pisanju i u čitanju i u komentarisanju :lol:
Samo ljudi i ćudi :)

Ali si ubrzo shvatila, da baš i nisam. :hahaha:
 
LJILJA MMM;bt250220:
Oooooooo neko bi da se zeza :zcepanje:
Što se mene tiče, možeš da misliš šta god želiš i da obezvređuješ sopstveno pisanje.
U ovom virtuelnom svetu ja znam šta znam, tačnije znam šta osećam kad čitam i to je to, te to i rekoh :manikir:
Ne važi to samo za tebe, već i sve ostale.

Lili, ja se zajebavam i na svoj račun, prvenstveno, uživam u zajebancijama.:hahaha: A što se tiče pisanja, pisanje k'o pisanje, nisam ni bolji, ni gori od drugih.:klap::hahaha:;)
 
Eh na tu temu ja napisah i pesmu :)

ПЕСНИК …

Питам се, шта је то песник,
да ли је то од стиха болесник
или је лепе речи весник,
сме ли свако песме да пише
или за песнике нема места више…
Шта то песнике великим чини
стихови писани на месечини
или постоје правила крута
нека строга песничка рута
где се не сме сићи са пута…
И да ли је читалац овде битан
или је у томе мали и ситан
јер коме онда да пишем песме
ако их нико читати не сме
да их не би песничка клика
осудила што читају небитног лика..
Постоји ли рецепт за велике песме
или мали, велике писати не сме
дајте га мени док још дишем
да песме мале више не пишем
већ само оне, големе, страшне
што поносно носе ленте и машне…
 
bracaco;bt250249:
Eh na tu temu ja napisah i pesmu :)

ПЕСНИК …

Питам се, шта је то песник,
да ли је то од стиха болесник
или је лепе речи весник,
сме ли свако песме да пише
или за песнике нема места више…
Шта то песнике великим чини
стихови писани на месечини
или постоје правила крута
нека строга песничка рута
где се не сме сићи са пута…
И да ли је читалац овде битан
или је у томе мали и ситан
јер коме онда да пишем песме
ако их нико читати не сме
да их не би песничка клика
осудила што читају небитног лика..
Постоји ли рецепт за велике песме
или мали, велике писати не сме
дајте га мени док још дишем
да песме мале више не пишем
већ само оне, големе, страшне
што поносно носе ленте и машне…

Човече, натера ме да се овако доцкан улогујем,
прочитах ову твоју песму и одушевих се.:klap::super:
 
RiadaT.;bt250267:
like...like....like...like.....je l dosta hahaha....Šalim se ,Silton...ma samo piši čovječe,to ti je isto da se pitaš da l živiš zbog drugih ili zbog sebe....pa ti vidi ;):D

Ama, RiadaT ja imam i lajkova i komentara dovoljno i ovde i tamo. Ovaj tekst nije plakanje autora, niti žal zbog ignorisanja, sve sam nadam se objasnio, da sam samo stao u odbranu napadnutih, iako ih uopšte ne poznajem, ni lično, ni virtuelno. Ne volim one koji sebe dižu u nebesa, iako su veliki na stihovima, mnogi od njih su mali i smešni kao ljudi, puni kompleksa, imaju problem sa veličinom (sebe samih, a ne onom veličinom). Čudno je to kako se ljudi od celog teksta uhvate samo onog dela gde pominjem komentare i lajkove. Ovaj tekst je napravio čitavu zbrku u jednoj pesničkoj grupi na FB dok nisam objasnio o čemu se radi.:lol:
 
:lol: Ja mislim da svejedno nastaviš da pišeš i uveseljavaš nas svojim pisanjem....Pesniče :lol:

images
 

Back
Top