Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !

Oceni ovaj blog
Kao što pravedna presuda vaspitno deluje na stanovništvo , tako isto nesankcionisan zločin zasrašujuće deluje na sve i stanovništvo korak po korak, uvodi u tiraniju razbojničke države !
Dakle , džaba krečimo - rekli bi mlađi ; te za koji evrić il besplatnu zabavu , stavili se navijačkoj hordi na raspolaganje ! Jerbo , treba preživeti , stoga je bolje biti uz silu vlasti nego protivu nje !
Kalimerovski poduhvati , samo su za crtaće koji ubijaju ljudsko dostojanstvo deci u razvoju !
Tražiti od onih , koji su svojevremeno ovo ubistvo , kao mnoga pre njega i mnoga posle njega , okarekterisali kao patriotski čin, zaista , ali zaista vam kažem , odražava totalnu nemoć , bezduhovnost i bukvalni idiotizam u pravom značenju te reči .
Žao mi je što ovako govorim , istina boli , ali tako je .
Da Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti u kojoj živim !

http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/jovo_curuvija_optuznica_ili_ostavka.55.html?news_id=272087

"Beograd - Brat ubijenog novinara Slavka Ćuruvije, Jovo Ćuruvija, uputio je otvoreno pismo specijalnom tužiocu Miljku Radisavljeviću i zatražio da ili podigne optužnicu protiv ubica i njihovih pomagača ili podnese ostavku na funkciju."

Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na Facebook Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na Google Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na My Yahoo! Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na Live Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na MySpace Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na Twitter Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na Digg Pošalji "Bože , govorim iz bezdna duhovne ništavnosti !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    "veliki Platon je, još vaktile, rezilio demokratiju. Drevni filozof je držao da su politički sistemi – poput svih stvari na ovom svetu – podložni propadanju i degeneraciji. Posle demokratije – naučavao je Platon – na scenu stupa ohlokratija, vladavina ološa. A posle ohlokratije, više nema političkih sistema. Ono što sledi je – varvarstvo...."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/zamke_referenduma.881.html?news_id=272208#sthash.qLIwshKB.dpuf

Nekako mi se javlja , da je za klasifikaciju izopačenih stanja, kroz koja se kreću države , kriv Aristotel ( monarhija, aristokratija , monarhija , demokratija , tiranija i ohlokratija ). Polibije u tim izopačenjima , koje korene imaju u ništavnoj duhovnosti , vidi najveću opasnost po čovečanstvo , kad rulja - svetina u izopačenoj demokratiji vaspostavi vladu ništaka , koji ciljeve svih požderu i svedu sve u državi na svoje ništačke ciljeve u razini na kojoj oni bitišu.
    "Ništakokratija" , po Polibiju , gotovo je nesmenljiva , neuništiva , jer bivstvuje na neznanju , gluposti , prostakluku sverine / rulje - na njenoj neljudskosti ! "Ništakokratija" , poždere državu i narod koji je vaspostavi - izčile s'vremenom ; genocidira ih ! Zato Polibije smatra da vlade trbaju da budu mešovite i smenljive . Smenljivost , njihova personalna neponovljivost , treba biti nezavisno od vladarskih rezultata ; da se ne uđe u tiraniju , a sa njom u ohlokratiju i ovo što je njeno dno dna - ništakokratija ! Zahvaljujući dominantnoj ništakokratiji , izčileo je helenizam ; grci sad džaba kreče !
    Stoji još zapisano , da su sloveni pre prosvetiteljskog ćiriličnog pisma , izvršili tri velike invazije na konstantinopoljsku neosvojivu utvrdu ; a od tih invazija, jedna je bila s'mora ( nisu imali pogibelj na Galipolju i uništenje flota , kao velika engleska imperija ). Ta invazija s'mora, naterala je vizantijsku vladu da osmisli takvu strategiju koja će za vjeke vjekove da uništi tu silu , varvarsku - a u čijem paketu je bila i ćirilica o. ( A koliko je bila varvarska i nepismenao zatucana, ta sila tih naroda , može te misliti , kad je izgradila mediteransku nepobedivu flotu koju svet neće više nikad ugledati - a koju su vizantijci savladali samo pomoću izdaje , obra i ponekog hrvata srpsko bosanskog porekla ). Dakle, posle opismenjavanja ćirilicom, slovenski varvari do dana današnjeg nemaju takve morske armade , nebo su prepustili angloatlanskim latiničnim civilizacijama - a kopnom hara evropeizam ! Naravno , mi ćemo izginuti za ćirilicu - kaj ne , u našoj ništakokratiji ! Sve se plašim da evropa ne programira i ne rukovodi ovim stvarima sa ćiriličnim utucavanjem u mozak !
    A javlja mi se eto tako, ako odbacimo ćirilicu ( može i latinica s'njom pride da ide ), i uzmemo ono pismo sa kojim je izgrađena slovenska flota / armada , na solunskim obalama , koja je pobedonosno izplovila sredozemlje i prošla Galipolje neokrnjena, sve do konstantinopoljskih obala ( samo da se nije iskrcala , na prevaru - jadna nam majka ), da bi nam svanulo ! Živ vam stojim , da bi nam bolje bilo ; čak bi se i hrvati oslovenčili i posrbili pre ameba !
  2. 123loncar (avatar)
    "Svakako je moguće da postoje ljudi s toliko neadekvatnom slikom o sebi da misle da su savršeni, i bez mogućnosti poboljšanja. Ljudi u izvesnim ekstremnim situacijama, na ivici smrti od gladi, na primer, verovatno ne razmišljaju naročito mnogo o tome kako mogu postati bolji. I pri kraju života mnogi verovatno misle da sve samo može ići nizbrdo, da će čovek neumitno postajati sve gore izdanje samog sebe, kako slabe telo i duh. Ali većina nas je svesna da imamo još da prevalimo pre nego što postanemo ono što bi trebalo da budemo - kao i da nikada nećemo dostići cilj. Može se čak reći da osećamo obavezu prema takvom promatranju sebe. Kako je to Kant formulisao, čovek je jedino biće koje ima uvid u sebe, i koje ima obavezu da taj uvid traži, kako bi time postalo bolje. Kant takođe smatra da imamo razloga da verujemo da će većina nas doći do razočaravajućeg rezultata, uspemo li da sprovedemo trezvenu i pravednu analizu sebe. Prema Kantu, međutim, čovek ima sklonost ka samoobmani, tako da najčešće ne dolazi do istinitog uvida u svoje očajno stanje. Samoobmana će ipak retko kada biti toliko potpuna da ne možemo shvatiti da postoji razmak između onoga što jesmo i što želimo da budemo."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/feljton/pravedna_analiza_sebe.24.html?news_id=271556#sthash.oJCcMlCo.dpuf

Volja i interesovanje takozvanog "MI" , smatra da je svak na svom zadatku uradio sve kako treba , ako je svoju volji i njeno interesovanje podredio ciljevima i volji njegovoj ! Moral takozvanog "MI" , potiskuje etiku i briše ličnu odgovornost koju ona uspostavlja !
    Zaista je moral precenjen i on ne može biti merilo svega !
    Stojim na stanovištu , da delo bilo koje , pa i umetničko , ako ne može podneti etički sud o sebi , ne može biti ni estetski vredno !
    Svako "JA" svesno sebe sama , samoizgradivo je . Ono može kreirati svoj opstanak , rast i razvoj !
    No, teško je dosegnuti ga u svetu koji gradi isključivo "MI" , u ambijentu u kome je biološki opstanak iznad duhovnog rasta i razvoja.
    Čovek u svom nastajanju iz roditeljskog začeća , izložen je strašnom dejstvu toga "MI" , koje ga porobljava i udaljava od njegove prirode , pa i od ličnog identiteta koji je na bilo kojoj razini svog postojanja i nastajanja u samoizgradnji !
    Izgradnja identiteta , verovatno počinje sa prvom slikom o sebi samom , pogledom iznutra ; spoznavanjem sebe sama na bilo kojoj razini i nastojanjem da se krene putem povratka svojoj prirodi čoveka ! Taj put povratka svojoj prirodi čoveka , put očovečenja , izgrađuje bilo kakvo "JA" , i ono prihvata s'vremenom i odgovornost za samoizgrađivanje !
    A ono opet , za tako nešto potrebno je probuditi u sebi sopstveno interesovanje i volju - sve ono što je odstranilo "MI" .
    Još u vremenima kad energije dve ćelije počnu da se integrišu u pra jednoćelijsko biološko biće , koje svojom voljom i svojim interesovanjima počne da izgrađuju embrion , a on čoveka ; već tada , to opako "MI" počinje da se ugrađuje u to jednoćelijsko biće i da mu skriveno zatamnjuje njegovu svest o sebi samom, i tek samostvorenu volju i njeno interesovanje - a da ugrađuje sebe !