1:02 h - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

1:02 h

Oceni ovaj blog
Svanulo je prvo decembarsko jutro ove 2013 godine. Hladno i maglovito. Na borovim iglama hvatalo se jutarnje inje. Beli prekrivač nostalgije. Pod mojim nogama ispod sobnih papuča, na terasi moga stana, čulo se krckanje promrzlog snega, palog pre nekoliko dana, koji se nekim čudom još uvek zadržao na mojoj terasi. U vazduhu se osećao miris tek ispečenog hleba iz obližnje pekare. Ulice su bile prazne, bez prolaznika. Niko nikuda nije žurio. Nedelja je! Ljudi se nisu budili ovako rano, ili možda jesu, ali su kao ja sedeli i zurili u novo jutro, sa cigaretom u jednoj i šoljicom crne kafe u drugoj. Ova jutarnja svežina prija.
Noć je bila jako teška. Olovni snovi opet su pritiskale moje mislli. Uvek isti san, uvek isto vreme buđenja 1:02 h. San prestaje a nesanica i čekanje ostaju. Dobro je da je jutro blizu. Za par sati sviće. A onda novi dan i opet nova noć i opet 1:02h. Opet isti san. Opet ista mora...

© 2013 Christian Forty

Pošalji "1:02 h" na Facebook Pošalji "1:02 h" na Google Pošalji "1:02 h" na My Yahoo! Pošalji "1:02 h" na Live Pošalji "1:02 h" na MySpace Pošalji "1:02 h" na Twitter Pošalji "1:02 h" na Digg Pošalji "1:02 h" na del.icio.us

Ažurirano 02.12.2013. u 17:42, autor: Kristijan40

Kategorije
Priče iz života , Snovi

Komentari

1. Snagator Kometa (avatar)
    Brate, mislim da je kopirajt simbol bio suvišan. A o kakvom to svitanju pričaš u 1:02am. Tu ima puno rupa. Recimo, šta sa mirisom ispečenog hleba iz obližnje pekare? Gde je tu preokret? I što je sneg krckao? Jel mu bilo neudobno? Jel i on imao noćne more? Čekaj malo. Jesi ti sneg? Jesi ti spavao na tudjoj terasi? Jesu li 'olovni snovi' olovna cev koju si odvalio odnekuda kako bio obio taj stan ali nisi imao petlje?
    Postaje uzudljivo.

© Galaktion Neobrisivi