Anjdelu plavom!

Dobro jutro.........hm...........sinoc sam kosmare usnio zlato moje.........nikako nisam spavao.........budio sam de bezbroj puta,okupan u znoju.........nisam mogao da verujem sta sam uradio?! nesto sto sam nisam smeo,neki mrak i ludilo su me obuzeli,jedino moje......
neko prokletstvo,neko bunilo,poput pijanstva,i narkomanske krize,izgubljene duse,i pogleda bez icega u ocima........u stvari sa nekim praiskonskim besom,pogresno usmerenim ka nekome do koga mi je stalo...........za koga zivim........zbog koga sam ponovo poceo pisati,pogazio svoju rec ja sam......
Sve me boli u telu,valjda je to posledica i tragovi ostrica demona sa kojima se borim celog zivota.......ja nisam svemoguc....nisam Nas spasilac,pa da mogu bez ikakvog straha i sa tolikom verom u Njegovu volju da izdrzim sve sto na moju dusu apda.pa cak je i Isus jednom rekao na gori Sinajskoj:O oce,moze li me ova casa zaobici?!Cak i On je osetio strah i nemoc.............i ako je direktno komuniciraao sa Njim...........sa izvorom svega dobrog i pravednog na ovom prokletom svetu............ cinjenica da ja postojim potvrdjuje da svet nema nikakvog smisla......... kako da nadjem smisao u padovima coveka, dramaticnim i nesrecnim............. kada se sve svodi, u krajnjoj instanci, na prazninu i patnju koja je zakon ovog sveta?..... to sto je svet dozvolio postojanje ljudskog primerka mog tipa dokazuje samo da su mrlje na takozvanom suncu zivota......... tako velike da ce vremenom da mu sakriju svetlost............. zverstvo zivota me gazilo i pritiskalo, iseklo mi krila u punom letu, i pokralo mi sve radosti na koje sam imao pravo.Ja se nadam da ces procitati ovo moje pismo.......i da ces smoci snage,da se zajednickim snagama suprotstavimo ovoj nepravdi?Mozda i ja trazim previse andjele moj,ali nemoj smetnuti sa uma,da sam i ja samo covek,i da sam ne mogu protiv celog sveta.............trebas mi...........plavi andjele moj..........da mi u ovom odsudnom tenutku kazes da , bices uz mene,i kada mi bude lose? kada me budu pritiskale mracne sile demonske,i kada me bude obuzeo osecaj koji trenutno imam?jer samo ti me mozes spasiti...........

Tvoj Marko
 

Back
Top