Tamni vilajet - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

Tamni vilajet

Oceni ovaj blog
Mračan lik.
Obrve padaju do pola kapaka, a gore se gotovo spajaju sa linijom kose. Štrče kao bodlje u ježa. Sumoran, rekao bi neko. Komplikovan, zagledan u negde, u nešto. Priča vrlo malo o sebi. Retko – retkima ispriča nešto više, a i tada mu niko ne veruje. Drži se proste devize – govori samo istinu i niko ti neće verovati.
Postoji taj gen u ljudskom rodu potpunog nepoverenja. On je iskonski, dubok neugasiv, često neprepoznat od samog vlasnika dvojbe. Kada i najbliži sedi pored vas, postoji onaj nešto u nama što nas vodi u sumnju – kažemo – ’’Malo voli da ’’filuje’’. To je nešto što nam ostaje iz detinjstva – istraživački duh, jer da smo verovali sve na reč roditeljima (iako su u 99% bili u pravu) nikada ne bismo izašli iz svoje jazbine, jer bi svet bio otkriven dorečen, dosadan - Platonski. Stoga u organizmu neznano nama od pamtiveka, od Noja, od Pontius Pilata čuči Svetovitom stogo kontrolisan i definasan niz nasledjivanja koji se prenosi sa koleno na koleno – gen. Ne možeš ga promeniti, on je tu sam po sebi na tačnom genskom lokusu i kaže: ’’Hoćeš napred, hoćeš da odrasteš, onda ne veruj već uči.’’
Mračan, čitajući mračne knjige počeo je da primenjuje taj element evolucije koristeći ga kao otvoren prolaz do iskrivljenja istine. Dakle, on govori punu istinu – niko ne veruje. I što je istina strašnija to slušalac manje veruje. Npr. Čime se bavite? – upita komšinica
Uklanjam nepoželjne ili poželjne za ukloniti uz nadoknadu. – reče On
Kolika je šansa da mu poveruje? On zaštićen kao grbavi kit u Severnom moru, ranodušno kada ga uhvate reći će: ’’Mila, rekoh ti ’’ i pred Sudca može čist. Mrdnuti velikim repom iz uz poznatu ariju kitovske pesme zaroniti u nove dubine.
Provalio je on to.
Postoje odredjeni napadi frizerskih lobija da mu srede obrve, da li šišanjem ili čupanjem, jer kažu da pogledom ubija, ali se on uspešno opire koristeći onu drugu poziciju genskog lokusa koji definiše da namrštenom se ništa ne veruje, da tako mračan nema dušu. Ovo, naravno, iskoristi da leti posećuje kafane na obodima manjih mesta, uglavnom, jer ga tamo ne poznaju kao i zbog neverovatne – gotovo bolesne sklonosti ka ladovini od stabla duda kojih je sve manje. Tu uzima salvetu, hemijsku i nečitkim rukopisom preslikava dušu koju nije pokazao nikom. Popije 13. Juli, ako su cigani pri ruci proveri njihovo muzičko obrazovanje tražeći – ’’Mujo kuje konja po mjesecu’’ i ako mu je sve potaman veče završi Fijakeristom brišući nešto čudno što mu curi po licu, sada već u mraku kafane.

’’Kazuj mušterijo, kud si naumio
U koji želiš kraj,
Novčanik u stranu, za dušu Ridjanu
Večeras vozim fraj.’’
Ako sednete u neki lokal, nećete imati problem da ga poznate. Prvo pitanje za konobara je uvek isto: ’’Imate li leda?’’
Ako je mera tri kocke ne bitno za koje piće znaćete da je to on.
Pogledaš – vidiš i znaš šta ne treba da postaneš i u koga da se zaljubiš.

Pošalji "Tamni vilajet" na Facebook Pošalji "Tamni vilajet" na Google Pošalji "Tamni vilajet" na My Yahoo! Pošalji "Tamni vilajet" na Live Pošalji "Tamni vilajet" na MySpace Pošalji "Tamni vilajet" na Twitter Pošalji "Tamni vilajet" na Digg Pošalji "Tamni vilajet" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ........dok sam čitao , nisam mogao da se otrgnem utisku da nisi nameran da uslikaš kraišnika...
  2. Aleksej od Arlekina (avatar)
    Moram priznati Loncar da nakon tvog komentara i meni je prva asocijacija gospodin Momčilo :-)
  3. 123loncar (avatar)
    ...znaš , kad se on dominantno medijski eksponirao i očigledno imao uticaja na živoet ljudi istočno od drine , meni su bile upečatljive dve tri stvari u vezi njegove face , koje su mi dale kao neko predkazanje i definisale razumevanje budućnosti : mračan lik ; orlovsko strvinarske spojene obrve - guste obrve , nisko čelo za taj spoj gustih kišobranskih obrva - koji je zračio parazitsko lukavstvo i zlokobnost...
    ...možda sam bio utripovan , ali njegovo lice , između ostalih , predstavilo mi tako slikovito budućnost , da sam bežeći od njih / takvih faca / , izbegao mnoga zla i nedaće njihovih vremena -- a , da ne govorim da sam sa takvom spoznajom budućnosti manje patio od ostalih, u mom okruženje...bilo kako bilo , kazivanje ti je upečatljivo !
    Ažurirano 30.11.2013. u 14:46, autor: 123loncar
  4. Tol (avatar)
    Eh, dragi Aleksej..kad će knjiga Tvoja, da je isčitavam besede lagano
    kao Amikine što volEm