Niko ko mi

Mislio sam ovo da prikačim uz neku moju staru temu , ali nema prigodne ; nasilno su zatvorene , onako baš časno i pošteno !
Čudo je to naše rukovodeće poštenje u svim životnim sverama ! Verovatno smo i mi čudo , kako se ono kaže neviđeno --- mislim , onako veliko , nesagledivo ; što se ono dečijim jezikom kaže do neba !
A nema dakvih ljudi na ovom svetu , kao što smo mi !
Jok !
Zato mi ne moramo ništa da radimo i čuda da gradimo - to ostaje za male ljude i njihove države ! Zar ne ?
Evo ti ovi poljski rudari, muče se prče , ceo jedan vek - crkvu da naprave i to duboko u zemlji - sirotinjsku ; od soli !

A mi jok ! Mi imamo ktitore , pa kad nam se prohte tako nešto - izvolte svete ! Naši crkveni ktitori , to rade jedamput , onako baš čuveno nadaleko i naširoko , nema tu nekakvog jamskog prčenja - pa etoti , Toma sa svojom bosankom Deagicom bajčetinsku crkvu na brdu gradi , ej , od tvrda matrijala - brzo i efikasno !
Čuj Poljaci ! Poljaci ko puževi - mali narodi čine mala čuda , nebil sebe vazdigli - šta li !?


Čudesna podzemna crkva u Poljskoj: Tri rudara je 67 godina klesalo u rudniku soli

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/42160...ri-rudara-je-67-godina-klesalo-u-rudniku-soli
 
Toma je veliki stručnjak / građevinar / menadžer , svetskoga ranga - u čemu ceo vladajući tim ga prati; pa mogu ovu vrstu građevinsko montažerskih radova da počnu na početku zime ( po kiši , snegu i mrazu ) !

"Nakon što je putem video bima postavljenog u Palati „Srbija“ u Beogradu predsednik Srbije Tomislav Nikolić u 16.18 časova dao nalog, juče je u Šajkašu u Vojvodini zavarivanjem prve cevi počela izgradnja Južnog toka u Srbiji."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/ekonomi...ka.4.html?news_id=271720#sthash.ObWshSjC.dpuf

Inače , budale kao što su englezi , nemci - evropljani , takvu vrstu poslova ( građevinsko montažerskih radnji - gde zavarivačke aktivnosti određuju bezbedonosni vek instalacija i pratećih objekata ) , započinju u aprilu , a gradilišta konzerviraju u oktobru - jer im je tako jevtinije , kvalitetnije , bezbednije ; zagarantovan kvalitet !

Ovo, ovako , kao čuveni koridor 10 , samo mogu rusko-serbski umovi , da povećavajući troškove smanjujuči kvalitet gradnje , nezavršavajući poslove puneći sebi džepove !
Srećno ljudi - plaćaće to kopanje izavarivanje , čak i naši praunuci !
 
"Da sam, recimo, ja na mestu džumhurbaškana Nikolića, uopšte se ne bih pojavio u Šajkašu, zato što je rusku strana u „poslu milenijuma“ zastupao samo jedan ministar. Zna se kako stoji stvar sa protokolom. Reciprocitet, dame i gospodo."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=271757#sthash.OfoxVqGn.dpuf

Kako se na retoričkim nebulozama grade priče , koje svremenom postanu model za mit ili opšte savsku mudrost ! Pa pošto ne smen da udarim na pomenute graditeljske veličine ( a rećiću samo , da glupi zapadnjaci ovakva gradilišta zatvaraju i konzerviraju krajem novembra , zbog ušteda i visokog kvaliteta koji se postiže u blagorodnim lepim vremenskim uslovima - a naši graditelji koridorski njima u inat otvaraju gradilišta , domaća tehnologija i pamet nema premca u svetu ) , udariću na ove što palamude sa : "Reciprocitet, dame i gospodo." !
Pa celo otečestvo sa kojim kazandžija je blagoizvoleo da kočijaši sa ostalim taljigašima , manje je od jedne malo veće moskovske mesne zajednice - što po mnogoljudnosti , što geografski !
Poštovani publikume , moskovski atari kad su kongresni ili sajamski dani nekođ su po mnogoljudnosti bili veći od države onih stanovnika kuće cveća zla - zajedno sa kraljevskom familijom . što priznatom što nepriznatom ; da ne cigančimo i nedokazujemo monarhističko poreklo DNK analizom !
Pa kad ove taljigaše primi gradonačelnik ruskog glavnog grada , treba da znaju da su premašili i paritet i sebe !
Čuj paritet !? Državnički , politički , međunarodni - intelektualni ; e tu smo im doskočili , džaba onoliki pojasevi !
 
"Budući da postoji opravdana sumnja da Zaldastanov nikada nije završio medicinski fakultet, možemo samo nagađati kako je dobio nadimak. No, dobro, fakultetskog obrazovanja što se tiče ni džumhurbaškan doskora nije stajao mnogo bolje.
"
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/nocni_vuk.881.html?news_id=271843#sthash.CnuBQHqO.dpuf


Ma može se svima nama ; da može nam se da zbijamo sprdnju sa bajčetinskim ktitorom i celom njegovom felom , po korenu ! Pet para oni ne daje za ovakve zajebancije , koje dolaze od nas kao naše višnje umotvorine ! Čak šta više , one im služe kao nekakav reperni ponder za merenje svoje uspošnosti ! Bratac moj , sve što je u nama veća pena cinizma , njima je zagarantovanija uspešnost !
Pa reci bratac moj , od vremena velikog slobizma , zar iz dana u dan bajčetinci ne napreduju u svakom pogledu , a cenjeni komentatruluruk nazaduje ili tapka u mestu kao robijaš u zatvorjskoj kaci !
Skupo platismo , kolektivno , to naše cerekanje i baljezgarenje u ime njihovog napredovanja i vazdizanja u višnje ! Ima li međ nama nekog koji je ovako napredovao i obezbedio porodicu , kao novopečeni bajker !? Nema , naravno !
Šta bi tek s'njim bilo , da ima kliker umesto ove dramlije stoput ispaljene; garant bratac moj , bi bio prezident ruskoevropske unije! Razmislimo o tome bratac moj , umesto što se cerekamo sopstvenoj gluposti i nesreći u koju s'njom zapanusmo !
 

Back
Top