Na današnji dan pre 22 godine

Danas ili sutra, verovatno sutra, Hrvatska obeležava sećanje na Vukovar. Na današnji dan pre 22 godine, nekakva JNA, četvrta vojna sila u tadašnjoj Evropi, sa oko 38.000 angažovanih vojnika (i još ko zna koliko pripadnika kojekakvih privatnih mafijaških “vojski”, odnosno “gardi”), zauzela je Vukovar, posle višemesečnih borbi protiv svega 1.800 slabo naoružanih hrvatskih branilaca. Bilo je tu svega: od nefer odnosa jednih prema drugima, i vojnicima i civilima, pa do teških ratnih zločina, počinjenih sa obe zaraćene strane. Tadašnja Jugoslovenska Narodna Armija, koju su iz Slovenije isterali teritorijalci sa lovačkim puškama, koja je obučavana za rat sa stranim neprijateljem, verovatno nekom susednom državom, a pukla iznutra, pokazala je svu svoju silu i brutalnost nad jednim starim baroknim gradom na ušću rečice Vuke u najveću evropsku reku Dunav. Ja sam tada imao oko 15 godina i nisam baš u potpunosti razumevao šta se dešava, ali sam shvatao da ako je neko u Ljubljani i Zagrebu izglasao nezavisnu Sloveniju (rezultat od oko 96%) i nezavisnu Hrvatsku (rezultat od oko 80%), da niko iz Beograda ne bi trebalo da im osporava pravo na državu. Vreme je pokazalo da je zaista tako. Dve stvari su mi i danas nejasne. Kao prvo, ako je Srbima u Hrvatskoj 1991. godine smetala šahovnica, kako im ista ne smeta danas? I kao drugo, ako je nekakva Vojska Republike Srpske Krajine mogla da vodi rat protiv regularne Hrvatske Vojske četiri godine, gde je bila ta dva ili tri dana dok je trajala operacija “Oluja”, odnosno zašto je pobegla gazeći tenkovima sopstvene civile na traktorima? Tuga jedna.

Ima danas po Internet forumima, i ispod YouTube snimaka, gde se srpski i hrvatski šovinisti svađaju do besvesti, nekih komentara tipa: “Kako je JNA mogla da se povuče iz Makedonije bez srranja? A zašto je u Hrvatskoj pravila srranja?” Pa zato što je tadašnji predsednik Makedonije, Kiro Gligorov, inače Titov učenik, prvo doveo 10.000 američkih vojnika iz Grčke, rasporedio ih po svojoj Republici, a onda proglasio nezavisnost i isterao JNA, koja mu se osvetila tako što je na Kosovo odnela apsolutno sve iz kasarni, čak i pertle za čizme. Ko je kriv Franji Tuđmanu što nije bio pravi Titov učenik, kao Kiro Gligorov? Političku stoku iz Srbije, u vidu bračnog para Slobodana Miloševića i Mirjane Marković, neću ni komentarisati. Oni su najviše krivi za sva sranja na prostorima bivše SFRJ, a naročito za egzodus Srba iz Krajine. Mogli su u niz navrata prihvatiti niz mirovnih ponuda. Kad se samo setim kako su neki ljudi 90-tih godina čitali plan “Z-4”, napisan na ćirilici kao “З-4”, muka mi pripadne. Sećam se spikera sa televizije kako čitaju ovako - „Mirovni plan tri-četiri“ - zatim - „Mirovni plan tri do četiri“ - a oni najgluplji (među njima i Mirjana Marković, ja sam je čuo da tako kaže) čak i - „Mirovni plan tri minus četiri“. Pih bagro jedna. Takvi idioti su odlučivali o ratu ili miru. Jadna politička bagra i stoka iz Beograda, toliko dugo se borila da ovima i onima ne dozvoli da imaju svoju državu. A ko su i šta su oni? Gola gowna. Da su se oni pitali Srbija nikada ne bi postala nezavisna država. I ove godine su Arapi morali da kupe smrdljivi JAT (Jugoslovenski aerotransport) da bi ga pretvorili u Air Serbia. Da su se oni pitali ostao bi JAT (Jugoslovenski aerotransport). Nisu se bunili kad se osamostalila Makedonija, odnosno kad je Kiro Gligorov doveo američke vojnike u Makedoniju i isterao smrdljivu JNA, a bunili su se i dizali dreku kad se osamostalila Crna Gora (i tako poklonila nezavisnost Srbiji). Za oslobođenje Makedonije 1912. godine poginulo je oko 100.000 srpskih vojnika. Za oslobođenje Crne Gore (a moderna Crna Gora je postojala i bila država pre moderne Srbije) nije poginuo nijedan jedini, ali ponoviću, nijedan jedini vojnik iz Srbije, već su se Crnogorci sami oslobodili i za ginuli su samo crnogorski vojnici.

Pre neki dan bio sam u susednoj Hrvatskoj, naime onda kada nisam stigao da lajem po Facebooku na ratne zločince (nije bitno sa koje strane) i ostalu političku balegu na našim prostorima. Prošao sam kroz Vukovar, u velikoj meri obnovljen (samo vodotoranj i poneka kuća čiji vlasnici su poginuli do poslednjeg podseća na nekadašnji rat) i obreo se u prelepom nekadašnjem austrijskom gradu Osijeku (Esseg-u). Na baranjskoj strani, tamo nedaleko od Kopike (gradskih bazena), gde sam se kupao kao mali, za vreme Titove Jugoslavije, kad sam tamo odlazio kod tetke koja sada živi u okolini Beograda, tačnije u Borči, ispred takozvane Kapele mira, bilo je jezivo videti nekoliko stotina imena građana Osijeka, među njima i jako puno starijih ljudi, koji su poginuli u Domovinskom ratu, što kao vojnici što kao civili. U samom gradu još uvek ima rupa od gelera po nekim civilnim zgradama, koje su gađane od strane JNA samo zato da bi se širio strah i teror u tom nepokorenom gradu. Kakva je to “junačka vojska”, mislim na JNA, koja je pobila nekoliko desetina baba i deda po gradu tako što je gađala njihove stambene zgrade? Dno dna.

Setih se ovom prilikom jednog isečka iz jednog fenomenalnog dokumentarca:






Ko ima vremena neka odgleda ceo dokumentarac. Odličan je.

Dakle, bogoborno i bogohulno obrezana i robovski obeležena (tetovirana) cionistička stoka je 20-tih godina prošlog veka, preko ogavnih Karađorđevića, i ubistva Stjepana Radića u Skupštini Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca, kasnije Jugoslavije, 1928. godine, posvađala Srbe i Hrvate; a onda im se smejala iz prikrajka. Tako su posvađali i ostale narode u Evropi i svetu.

Ovo je samo jedan mali primer providne manipulacije. Ne shvatam samo kako stoka od naroda ne vidi dalje od sopstvenog nosa. Spiker u Beogradu i spiker u Zagrebu, u vreme rata u Hrvatskoj, u dnevniku čitaju potpuno isti tekst, s tim što u Beogradu vređaju nekakve ustaše, a u Zagrebu nekakve četnike. A bogoborno i bogohulno obrezana i robovski obeležena (tetovirana) cionistička stoka sedi u prikrajku i bezočno se ceri. A šovinisti se pale i idu u rat, da bi u njemu ubijali pretežno nemoćne civile.

Zar nije očigledno da imaju jednog te istog režisera u senci?

Kakva stoka od naroda, i sa jedne i sa druge strane. A najveća stoka su bogoborno i bogohulno obrezani cionisti, protivprirodni robovski obeleženi (tetovirani) degenerici, genetski šljam, najveća bagra na planeti... koja konstantno i konstantno izaziva sukobe ne bi li se u svetu kojim vladaju “nešto događalo”. Čoveku naprosto bude krivo što je to tako i što su obični mali ljudi toliko glupi da se pecaju na njihovu udicu.

Voleo bih da me neko demantuje argumentima, ukoliko je to moguće, barem što se tiče ovog slučaja. Pozdrav svim ljudima dobre volje, bez obzira koje su nacionalnosti i u kojoj su se državi rodili. Namaste.
 

Back
Top