Између маште и стварности - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Vlado

Између маште и стварности

Oceni ovaj blog
[B][COLOR="#0000FF"]" Доста је, говорио сам себи док су ме ноге, корачајући лено по стрмој падини планине носиле доле, према мирном поточићу. Доста је, понављао сам удишући смоласти мирис борова гаја који је постао нарочито јак и продоран од свежине вечери која се спуштала. Доста је, рекох још једном пошто сам сео на хумак обрастао маховином управо над потоком и загледао се у његове тамне и споре таласе изнад којих је густи тршчак дизао своје бледозелене стабиљке.

Доста је, треба да се оставим тумарања и заношења, треба да се обуздам; време је да стиснем главу са обе руке и наредим срцу да ћути. Нећу више да се предајем слатком блаженству нејасних, али заносних осећаја, нећу више да летим за сваким новим обликом лепоте, нећу више да хватам сваки трептај њених финих и јаких крила.
Шта имам од тога што се управо сада вечерње руменило све шире и све црвеније разлева небом, као да га распаљује нека страст која све побеђује? Шта имам од тога што је на два корака од мене, усред вечерње тишине, сјаја и милине, одједном запевао у росној дубини непокретног жбуна славуј, тако чаробним хласом као да пре њега није на свету било славуја, па је он први запевао прву песму о првој љубави? Све је то већ било, било и понављало се, и понављаће се хиљаду пута, па када помислиш да ће се све то наставити тако кроз целу вечност - као по наредби, по закону - буде ти чак криво. Да, буде ти криво.. "[/COLOR][/B]

[IMG]http://data1.whicdn.com/images/12541928/boat,nature,man,pond,romance,woman-a1c7594780be2239dcd2b2c66a3adf23_h_large.jpg[/IMG]

Pošalji "Између маште и стварности" na Facebook Pošalji "Између маште и стварности" na Google Pošalji "Између маште и стварности" na My Yahoo! Pošalji "Између маште и стварности" na Live Pošalji "Између маште и стварности" na MySpace Pošalji "Између маште и стварности" na Twitter Pošalji "Између маште и стварности" na Digg Pošalji "Између маште и стварности" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Vlado (avatar)
    Замолио бих Те да се суздржиш од оваквих коментара на мојим блоговима.
    Хвала
    Ažurirano 16.11.2013. u 22:41, autor: Vlado