PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio

Oceni ovaj blog
I opet me članak nagnao na pisanje....a pomalo dižem ruke od ovog svojega pisanja...teško je misli usredotočiti..pretočiti ih u riječi kad ti dušom vlada zbrka...strah...i nadanje...ali evo...
Prenosim iz ženskog kutka.rs....i sviđa mi se ta novinica...ima puno stvari nad kojima se čovjek zamisli i razmišlja...a mene ovo nagnalo na veliko razmišljanje...

Ernest Hemingway je rekao „Nema ništa ponosno u tome da ste bolji od svog kolege, pravi ponos treba izvirati iz činjenice da ste bolji od sebe u prošlosti“.

Dosta nas će se složiti s ovom izjavom, a da bismo stalno napredovali i nadmašivali sami sebe, potrebno je raditi na sebi i svakodnevno se razvijati, a da biste se mogli razvijati ove stvari nikada ne biste trebali raditi sebi.

1- Misliti da su vaše potrebe manje bitne.

Pomaganje drugima je jako važno, ali zaboravljanje na svoje potrebe ne samo da je bolno, nego je i opasno. Ulažite u odnose s drugima, ali nemojte kompromitirati svoju sreću.
...a ja....maltene cijeli život zaboravljam na svoje potrebe, na ono što ja trebam, što meni treba...i onda kad ih iskažem većina mahne rukom, kao vidi je: poludjela je.....a nisam...samo se onako napuni bokal .....prelije se...i zavapim...nadajući se da će netko čuti ...da trebam i ja nešto u svojem životu...jer on više nije moj....

2- Družiti se s pogrešnim ljudima

Čuvajte se ljudi koji su negativni i njihov negativni stav kvari vašu sreću, nemaju vremena za vas, ne shvaćaju vašu vrijednost i napuštaju vas tijekom teških vremena.....ovo je moja životna priča....ali nisu ljudi sa kojima se ja družim sami po prirodi negativni...nisu oni nego utjecaj njihove okoline, njihovih najbližih...i onda se prebije preko mojih leđa...pa ja uzvratim vatru...i tu smo gdje smo...svi....

3- Misliti da novac može kupiti sreću

Ako ste usredotočeni na posjedovanje i materijalno nemate vremena za ono što je stvarno bitno u životu, a to je ljubav, smeh…to cijelo vrijeme pokušavam objasniti...ali ili pretiho govorim...ili zapravo nema tko da me čuje...

4- Podsećati se na svoje pogreške

Svi ljudi rade pogreške, ali uspješni su oni koji se potrude izvući pouku iz njih i pretvoriti ih u svoje uspehe.....zaboravim ih i ja počesto...ali sjetim ih se...sjetim se koliko sam grešaka napravila ...i sebi naštetila...ali valjda se takav rodiš....greška u koracima..

5- Očekivati da će vas neko usrećiti

Baš kao što ne možete kupiti sreću, tako vas ne može ni netko drugi usrećiti. Pažnja od neke osobe ne može ispuniti prazninu iznutra.....istina je...bolna istina...i druga osoba me je ispunila prazninom....kako je napuniti...ne znam...tek učim....pokušavam slijepiti polupane dijelove porculana moje duše....

6- Brinuti se o stvarima koje ne možete menjati

Postoji velika razlika između opreza i brige. Pravite planove, organizirajte se, dovedite svoj život u red, ali nemojte brinuti što bi sve moglo loše krenuti i hoćete li uspjeti, jer to ne ovisi isključivo o vama....ništa na kraju ne ovisi o nama...koliko god mi truda i zalaganja dali...ljubavi...samo i isključivo ovisi o nečijem sudu..nečijim predrasudama...nečijoj odluci da li ti je frizura dobra ili nije...da li si u njihovom rangu...a to što imaš više duše, ljudskosti..ma tko to više pita..nitko...ili samo rijetki....

7- Bojati se ljubavi

Svaka osoba u vašem životu ima svoju svrhu, čak i ona koja vam je donela povređenost....ali ja se bojim ljubavi...jer moja je krivnja..ja sam ta koja odabire krive ljude...ja sam ta koja pruža ruku...koju nitko ne vidi...ja sam nevidljiva...jer svi drugi su bitniji....tako mi je grah pao pri rodjenju valjda....sa ljubavlju...

8- Uzimati nešto zdravo za gotovo

Naučite cijeniti male stvari u životu, kako ne biste jednog dana shvatili koliko su neke sitnice, koje su vam prošle nezapaženo u stvari bitne....sitnice su ono što čine moj život...baš te sitnice koje grade svoje tvrđave...svoje mostove...ili ih ruše...

9- Potvrđivati ono što okruženje očekuje od vas

Budite ono što vi želite, a ne ono što vaša porodica ili društvo želi. Rođeni ste kao original i nemojte se pretvoriti u kopiju....to je teška misija...jer svi smo mi okruženi porodicom društvom..i očekivanja su prevelika...i svi padnemo kad tad na ta očekivanja...

10- Pretvarati se da je sve u redu

Svi imamo loše dane, ali se trebamo potruditi nadići ih. Ignorisanjem se problemi samo gomilaju i postaju sve teže rešivi....ovo me podsjetilo na nekoga..a on će znati na koga...jer samo razgovor liječi sve rane i sve boljke u životu...netko to zna, netko to nauči ..a netko...ma živo mu se fučka za to sve zajedno....gore navedeno...

Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na Facebook Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na Google Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na My Yahoo! Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na Live Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na MySpace Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na Twitter Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na Digg Pošalji "PONAVLJAM SE....znam reči ćete...I. dio" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    ako imas osnovnu materijalnu egz sve je OK
    e sad ne znam ako te reketiraju
    bitno je i da imas kupatilo
  2. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio hirajgoagain
    ako imas osnovnu materijalnu egz sve je OK
    e sad ne znam ako te reketiraju
    bitno je i da imas kupatilo
    imam...
  3. Tol (avatar)
    znaš, mila moja, godinama sam čeznula za pravom dušom koja će imati i ritam i takt sličan mojem

ponavljala u sebi da smo svi različiti i stoga ne treba da bude iznenadjenja i da treba imati meru, uvažavanje i poštovanje

nema toga u ljudima

samo zlo, zavist i laž

onda se okreneš ogledalu i ispričaš se sa poznatom osobom i konstatuješ da i nije sve tako crno i da je dan veoma lep
    ako izadjemo iz vlastitog kalupa i posmatranjem počnemo da primećujemo migoljenje i lepote pored kojih dnevno prodjemo
    i ne okrznuvši ih pogledom
    nekako se to utrefi u kosmosu da se sretnu slični, ne znam po kojoj to "lutriji", ali bude tako i jako je važno da to primetimo i ne budemo oholi ni malo

najviše grešaka (ako ne i sve) načinimo svojim hirom nestrpljenjem neznanjem ili brzoplestošću
    no i to je deo terapije- kalkulisanje sa našom nemoći

davati treba uvek ali ne preterano..svako preterivanje iskopni neku grešku..bilo pohlepu..osionost a time dodje i do zamora pa i koristoljublja

tako i sa očekivanjima...nikada i ništa..lakše se poliraju misli bez tereta koji se veštački hrani razočarenjem zbog loših procena

i tako..a .ljubav..ima je i sa njom treba lagano i samo je uzimati-bez razmišljanja..samo tu zagovaram sebičnost kao i u slobodi (ako je imalo ima)
    odnosno, vremenu posvećenom našem "ja"
    Ažurirano 10.11.2013. u 00:15, autor: Tol
  4. darebre (avatar)
    Eh u svemu si pravu i svaka od ovih tvojih navedenih stavki se moze dublje razmatrati ali za tim mislim da nema potrebe jer kao celina je na svome mestu.
    Pa nista drugo recicu ti samo Brava! Jer sta drugo reci kada neko napise sijaset zapaznja koje zivot cine takvim kakav jeste i koje jos mnogi drugi isto tako dele.
    Ažurirano 10.11.2013. u 02:13, autor: darebre
  5. orfej sa ibra (avatar)
    Svaka osoba u vašem životu ima svoju svrhu, čak i ona koja vam je donela povređenost....ali ja se bojim ljubavi...jer moja je krivnja..ja sam ta koja odabire krive ljude...ja sam ta koja pruža ruku...koju nitko ne vidi...ja sam nevidljiva...jer svi drugi su bitniji....tako mi je grah pao pri rodjenju valjda....sa ljubavlju...

Otvoriš mi grudi, i gle, sad to više nije onaj isti prizor koji je prethodio mom stvaranju.
    Nije to više ono isto plavetnilo, kojeg se samo sećam. Ili to samo nagađam.
    Sad to više nije ista ona slika:

Golub uhvaćen u zamku, sasvim neočekivano,
    u jednom praskozorju, pred svršetak jednog Aprila,
    bela vedrina jednog dana, pred početak leta.

Po tvojoj nameri da više ne budem praznina....
    Pa se čudiš onda,u toj nemoj autopsiji duše, kad umesto goluba,
    i njegovog nežnog gugutanja, pronađeš kosa, ogrezlog u ćutanje.

I ni tebi sasvim ne bude jasno otkuda takva promena....
  6. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio darebre
    Eh u svemu si pravu i svaka od ovih tvojih navedenih stavki se moze dublje razmatrati ali za tim mislim da nema potrebe jer kao celina je na svome mestu.
    Pa nista drugo recicu ti samo Brava! Jer sta drugo reci kada neko napise sijaset zapaznja koje zivot cine takvim kakav jeste i koje jos mnogi drugi isto tako dele.
    kažu da je život težak...ali nikad mi nitko nije rekao da je toliko težak...da je svaki novi dan borba i previranje....da je svaki novi dan i nova dilema....trilema...hvala na komentaru
  7. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio orfej sa ibra

Otvoriš mi grudi, i gle, sad to više nije onaj isti prizor koji je prethodio mom stvaranju.
    Nije to više ono isto plavetnilo, kojeg se samo sećam. Ili to samo nagađam.
    Sad to više nije ista ona slika:

Golub uhvaćen u zamku, sasvim neočekivano,
    u jednom praskozorju, pred svršetak jednog Aprila,
    bela vedrina jednog dana, pred početak leta.

Po tvojoj nameri da više ne budem praznina....
    Pa se čudiš onda,u toj nemoj autopsiji duše, kad umesto goluba,
    i njegovog nežnog gugutanja, pronađeš kosa, ogrezlog u ćutanje.

I ni tebi sasvim ne bude jasno otkuda takva promena....
    Po tvojoj nameri da više ne budem praznina....hvala ti od ...riječi koje...pa eto..direktno udjoše u moju dušu....
  8. darebre (avatar)
    Moramo ici uvek napred kroz zivot u nove dogadjaje, saznanja veca ili manja u nova iskusenja i niko nam ne moze zabraniti da budemo srecni ako hocemo da na svom licu prijatan osmeh imamo i kome god to zelilo da ga poklanjamo. Srecu nam mogu kvariti ali nam je ne mogu zabraniti!
    Pisem o sreci jer sreca je ono za cim celoga zivota svi mi tragamo, jedna tanka i osetljiva nit koju neko vidi a neko ne vidi, neko preskoci a neko pokida bez da je i zapazi. Sreca taj divni pokretac nasega zivota koju dokle god je u drugima trazimo dotle je necemo u sebi naci!!!
  9. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio darebre
    Moramo ici uvek napred kroz zivot u nove dogadjaje, saznanja veca ili manja u nova iskusenja i niko nam ne moze zabraniti da budemo srecni ako hocemo da na svom licu prijatan osmeh imamo i kome god to zelilo da ga poklanjamo. Srecu nam mogu kvariti ali nam je ne mogu zabraniti!
    Pisem o sreci jer sreca je ono za cim celoga zivota svi mi tragamo, jedna tanka i osetljiva nit koju neko vidi a neko ne vidi, neko preskoci a neko pokida bez da je i zapazi. Sreca taj divni pokretac nasega zivota koju dokle god je u drugima trazimo dotle je necemo u sebi naci!!!

sreća je iluzija..ono što tebe čini sretnim možda nekoga čini nesretnim..sve je to naša viđenje..a i ovisno od trenutka naših života....neki dani su dobri, neki su loši....životna ljuljačka...čas si gore..čas dolje...i tako u nedogled...