ŽIVOT... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

ŽIVOT...

Oceni ovaj blog
Ja sam dva puta u životu imao ljubav,mislim onu pravu,i oba puta sam pouzdano znao da je to zauvijek i da može prestati samo smrću,i oba puta je tome došao kraj,a ja nisam umro.Imao sam i jednog prijatelja,i ne bih mogao ni pomisliti da se nas dvojica za života možemo razići,ali ipak smo se već odavno razišli.

Svaki čovjek ima svoju dušu, i on je ne može stopiti ni sa čijom drugom. Dvije osobe se mogu posjećivati, mogu razgovarati i biti jedna drugoj bliske. Ali njihove duše su kao cvjetovi, ukorijenjene svaka na svom mjestu, i nijedna ne može preći ka drugoj, jer bi se inače morala rastati od svog korijena, a to joj nije moguće. Cvjetovi šalju svoj miris i svoje sjemenje, jer bi voljeli da se približe jedni drugima, ali cvijet ne može ništa da učini da bi neka sjemenka došla na svoje mjesto. To čini vjetar, a on dolazi i odlazi kako mu je volja.

Herman Hesse

Samo za dobar dan od mene...jer na ovo...ja nemam što nadodati...ponekada pročitaš nešto i zašutiš...jer svaka riječ bi bila suvišna....

Pošalji "ŽIVOT..." na Facebook Pošalji "ŽIVOT..." na Google Pošalji "ŽIVOT..." na My Yahoo! Pošalji "ŽIVOT..." na Live Pošalji "ŽIVOT..." na MySpace Pošalji "ŽIVOT..." na Twitter Pošalji "ŽIVOT..." na Digg Pošalji "ŽIVOT..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Dok cvet miriše nema razloga da uzdiše
    a kad počne da vene džabe mu korenje
    tad može da piše uspomene
    ako ga služi pamćenje i ako zna
    može da ih nakiti malo ,ne košta ništa
  2. Tol (avatar)
    eh moja T...Hese je shvatio suštinu
    mnogi je ne žele biti svesni da je čovek sam, jedinstven, nepromenljiv i dovoljan sebi i da je sve drugo periferal ,
    šminka za lepši privid dok je potrebe za tim prividom..a za života je privida mnogo i previše.

Sva ta ujdurma oko emotivnosti, odnosno, njene kritične mase- zaljubljenosti i na koncu ljubavi je samo
    farsa svakoga od nas da se ne nadjemo različitima jer masa ( nesvest) takve osobenjake "guta"... ne podržava
    smetaju svima, jer imaju NEŠTO..za koje bi drugi i život dali.
  3. zxy (avatar)
    Nego hajdete vas dve malo napolje
    da vidite kako lepo sija sunce
    a cveće miriše pa da i vi svoj doprinos date
    a H.H je mislim grešio što je samo dva cveta voleo
    a široko polje pred njim bilo
    znam da je sa rodjenim cvetom samo vreme gubio
    džabe je krečio što bi se reklo
  4. Soradze (avatar)
    Hvala na divnom tekstu mudrog Hessea. Da sam mlađa, ne bih ga razumela. Ovako, u mojim godinicama mi je kristalno jasan. Pre nekoliko godina sam pitala jednog starog psihijatra: "Da li smo promašili?" Odgovorio je : "U svemu. I u karijeri i u braku i kao roditelji i kao prijatelji..." I to je to. Treba snage i smisla naći u onome što je ostalo.Kao prvo, treba pristati na to što je ostalo...posle je lako
  5. Soradze (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    mnogi je ne žele biti svesni da je čovek sam, jedinstven, nepromenljiv i dovoljan sebi i da je sve drugo periferal ,
    šminka za lepši privid dok je potrebe za tim prividom..a za života je privida mnogo i previše.

Sva ta ujdurma oko emotivnosti, odnosno, njene kritične mase- zaljubljenosti i na koncu ljubavi je samo
    farsa svakoga od nas da se ne nadjemo različitima jer masa ( nesvest) takve osobenjake "guta"... ne podržava
    Sviđa mi se vaš stav.
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    Sviđa mi se vaš stav.
    Za moj ništa nisi rekla
    mora da ga nisi videla
  7. Tol (avatar)
    @ soradže, kada se predje pola "sveta putevima svile "
    samo trenuci nas bude i lepa sećanja hrane

velika je stvar u malim stvarima( klasika- notornost)
    ја сам више за више великих дешаванја..макар трајали кратко..али да их има чешће

( nešto mi se menja Language bar..sam od sebe )
  8. Tol (avatar)
    @ zxy..potpiao si presudu..u svojem posl blogu, 'nači nije fer
  9. Benvenuto (avatar)
    Herman Hesse je ovde izneo suštinu
  10. zxy (avatar)
    @ zxy..potpiao si presudu..u svojem posl blogu, 'nači nije fer
    Što bre,nisam još ništa potpiso
    nisam još djavolu dušu prodao
    još se cenjkamo
  11. iamblond (avatar)
    kao i H.H. ...i ja sam voljela samo dva put u životu...i sve sam preživjela...jer kao što je dragi Benvenuto rekao...H.H. je iznio samo suštinu našeg življenja...suštinu veza koje gradimo kroz život...i htjeli to ili ne htjeli..preživimo ih....možda jedva dišemo...možda se jedva krećemo...ali u svakom slučaju uvijek se rađa novi dan....
  12. iamblond (avatar)

ne znam....nisam ja mjerodavna da sudim..za mene je život bez ljubavi promašen život...a mase...one ionako imaju svoje sudove ...po zadnjim modnim diktatima...za njih me baš nije toliko briga....ali za tvoje mišljenje bi me bilo briga...jer si mi draga...jer znam kako si topla duša.....
  13. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Nego hajdete vas dve malo napolje
    da vidite kako lepo sija sunce
    a cveće miriše pa da i vi svoj doprinos date
    a H.H je mislim grešio što je samo dva cveta voleo
    a široko polje pred njim bilo
    znam da je sa rodjenim cvetom samo vreme gubio
    džabe je krečio što bi se reklo
    a koliko puta si ti volio naš zxy??....ali VOLIO...zanemari strast...i ono što dodje sa njom...svi mi imamo nekoga tko je ostavio duboku brazdu u našem srcu....jer ljubav i ljubav....to ionako ovisi o osobnom doživljavanju ...svi mi volimo na svoj način..kao što i pjesma kaže...

on me voli na svoj način...on me voli....a možda i ne voli....tko će ga znati....
  14. zxy (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    a koliko puta si ti volio naš zxy??....ali VOLIO...zanemari strast...i ono što dodje sa njom...svi mi imamo nekoga tko je ostavio duboku brazdu u našem srcu....jer ljubav i ljubav....to ionako ovisi o osobnom doživljavanju ...svi mi volimo na svoj način..kao što i pjesma kaže...

on me voli na svoj način...on me voli....a možda i ne voli....tko će ga znati....
    Ispada da kao ljubav pamtimo samo ono što brazgotinu na srcu ostavlja,ostalo zaboravljamo
    A ja...ja volim stalno i...sve što se voleti može
  15. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Ispada da kao ljubav pamtimo samo ono što brazgotinu na srcu ostavlja,ostalo zaboravljamo
    A ja...ja volim stalno i...sve što se voleti može

ahhh muško....muško moje....a što se to može voljeti...i to stalno....????...
  16. zxy (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    ahhh muško....muško moje....a što se to može voljeti...i to stalno....????...
    Pa žene ,klopa .piće .lenčarenje...što da ne
  17. iamblond (avatar)
    i što da ne???...samo je pitanje...zašto tako široka lepeza...sve u množini....