SVRAKA I GAVRAN (moderna basna) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Antaeus

SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)

Oceni ovaj blog
Pre jedno 10 dana, zove me Petar da mu nađem dobar orkestar za svadbu, al’ naravno da nisu skupi i naravno mora da ih čuje... više njegova buduća, nego on.
Svi traže da muzičari poseduju vrhunski kvalitet i da budu jeftini, kad im ja nalazim muziku.
Kad im drugi nađu, em plate duplo skuplje, em kažu da su dobro prošli.
Dobro druže, ti bi da čuješ kako sviraju, a da nećeš možda i pevačicu da probaš?
Mladoženja – Ćuti bre, čuće ova moja, oči će mi iskopati.
Ok. kažem ja, pozvaću Gavrana, njegov orkestar “Muzika za sve pare” je baš onako dobar, za sva veselja, rade i zabavnjake i narodnjake i mislim da se uklapaju u tvoju cenu. Dogovorim se ja sa Gavranom da ih dovedem u petak, tj. juče u restoran “Večera za sve pare” . Odem do njih kući, kad kod njih svraka, mislim riba, koja više liči na svraku.
Buduća mlada me pretstavi svraki.
Svraka – Ja sam sVesna, drago mi je.
Ja – Kako, kako, prvi put čujem za to ime?
Buduća mlada – Ma zove se Vesna, al’ hoće da kaže da je svesna da si dobar frajer, tj. dobro izgledaš.
I ona hoće da ide sa nama.
Ja – A tako, pa drago mi je, ja sam Stojko i ja sam svestan, al’ samo kad popijem.
Svraka – ‘Oću malo da čujem te jadnike i da se slatko ismejem.
Ja – Zašto misliš da su jadnici i zbog čega bi im se smejala, još ih nisi ni videla, ni čula, a već imaš negativno mišljenje o njima?
Svraka – Pa mora da su smešni i jadni, kad im je cena smešna, ha ha ha.
Svraka je obučena moderno, na njoj čista crna kožurica, od glave do pete i obrnuto.
Buduća mlada (meni) – 'Oćeš nešto da popiješ?
Ja – 'Oću Slavice, daj jedan dupli, pa nek ide život (možda će svraka bar malo lepše da izgleda pod malim gasom).
Popih ja jedan, ništa, Slavice daj još jedan dupli, pa da se kresnemo, (nadam se da niko nije čuo) da krenemo, već je 21:30, Gavran reče da dođemo u 22:00, a restoran je u Boleču.
Drugi dupljak mi malo podiže raspoloženje i svraka mi već nekako liči na pristojno stvorenje, nisam siguran koje.
DEŠAVANJE U PERINIM KOLIMA
Petar me postavi pozadi sa stvorenjem.
Samo što zatvorih vrata za sobom, osetih neki čudan miris, koji malo više štipa za oči. Pero, o Perooo, razdrah se ja, otvaraj bre prozore. Jel ti nešto crklo u kolima.
Pera, (naivno) – Nije bre brate, vi’š da auto radi k’o Singerica.
Ja – Ma nešto u kolima dismr, k’o crknuta mačka, ili nešto slično (našalih se malo),štipa bre za oči. Zar vi ne osećate?
Slavica – Daj Stojke, ne zezaj, ništa ne smrdi, jedino što se oseća u kolima je Vesnin parfem.
Svraka – Ej, stvarno ti nije fora da kritikuješ, moj novi Dior.
Ja - (onako za sebe) – Dior ili tvor, ***** li ga, više liči na ovo drugo.
RESTORAN
Najzad stigosmo u restoran, sa 20 minuta zakašnjenja.
Gavran – Pa gde ste ljudi, pobogu, taman sam mislio da ste odustali?
Ja – Ćuti Gavro i sviraj, ne staj mi na muku.
Počeše mladunci da naručuju, pesmu za pesmom, jedno 5 – 6 komada, ja malo padoh u sevdah uz još 1 – 2 dupla.
Pera – Dovoljno sam čuo, baš su dobri. Stojke zovi Gavru, da se dogovorimo.
Svraka – Čekaj, stoj bre… ‘oću ja još da čujem, pa se ostrvi na muzičare.
Jedna, za drugom, 10 pesama.
Slavica -(buduća mlada) – Bravo Vesna, sve hit do hita.
Svraka – Slušaj sad, ej muzika, ‘ajde ono od Madone – La isla Bonita, upala vam kita.
Muzika utihnu, Gavran pribrano (mada bi je zadavio), izvinite draga damo, mi tu pesmu ne znamo.
Svraka - (okrete se ka nama), jel sam vam rekla da su smešni, oni bre nemaju pojma.
Slavica - (vidno iznervirana) – Kako nemaju pojma, pa sve su znali sem te Madonine, uostalom ko će to da sluša na svadbi.
Svraka – Ćuti bre Slavice, vas dvoje zaslužujete mnogo bolju muziku i ja ću da vam dovedem vrhunski bend, sve živo sviraju, razbijaju, bre.
Pera – (naivno) Pa gde možemo da ih čujemo?
Svraka – Au bre zete, pa tako dobri muzičari ne sviraju ovde, ovo je za njih malo tržište, oni su bre sad u Nemačkoj, sledećeg vikenda su u Italiji i tako dalje, e moj zete naivni.
SVADBA
Dođe i taj avgust, svadba, k’o svadba, mladenci veseli, svatovi veseli, najveselija je svraka, k’o da se ona udaje. Muzičari pa da kažem sviraju, ređaju se pesme, bend svaku 2-3 pesmu ne zna, ono što znaju, “zamuckuju” i uglavnom skraćuju. Prođe to nekako, dok nisu došli na red stariji svatovi.
Počeše oni da naručuju: Oj livado rosna travo, Pevaj ujko, pevaj rode, Tera kola Mitar rabadžija… ovi ni da beknu, javi se pevač neki veoma nakurčen tip, mi bre ne sviramo te seljačke pesme, mi smo ti bre, gradski bend.
Mladin i mladoženjin otac se pogledaše, uzeše svoje čaše u ruke, ukrstiše ruke, popiše na eks, uhvatiše nakurčenog pod miške, pa u jedan glas: ajde sad majstore pevaj sve što znaš i nemoj da ti padne na pamet da si prestao do 2 posle ponoći, evo vam po 250 eura od nas dvojice, nemoj slučajno da ste prišli nekom od svatova, više nema narudžbina, ajde sviraj!!!
U 02:00 veselje se završi nekako, u restoranu ostadoše samo mladenci, njihovi roditelji, kumovi, svraka i naravno ja.
Svraka dođe do mladenaca, ej mladenci, šta ste se snuždili, pa i nije bilo tako loše, oni muzičari su me izje.ali, pa sam dovela ove, jedva sam i njih našla.
Svraka - (bez imalo blama) – Ej zete, muzičari mi kažu da ste im ostali dužni još 1000 eur.
Petar (naoštren i debelo nadrndan) – MI NJIMA DUŽNI! Beži bre svrako u tri lepe p.č.e materine, kako su svirali trebali bi oni nama da plate, treba da budu srećni što nisu još i batine dobili, al’ evo im 300 eur. od mene, da me ne tera maler.
Svraka – Dobro je zete i za to ti hvala, okrete se, tutnu evriće u nedra i izađe iz restorana, u svoje prirodno okruženje (totalni mrak).
DOBAR PRIJATELJSKI SAVET

Kada birate muziku za neko veselje, povedite sa sobom osobu koja se razume u muziku i koja u svako doba može da vam ponudi najbolje za vaš novac, a to sam naravno ja.

Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na Facebook Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na Google Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na My Yahoo! Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na Live Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na MySpace Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na Twitter Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na Digg Pošalji "SVRAKA I GAVRAN (moderna basna)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ......pošto se prporučuješ kao muzička agentura , da pretpostavimo da se ženim više neću ...nema smisla ..a i da se veselim ne mogu iz zdravstvenih razloga...a meni mi treba muzika za "poslednji taksi "...znaš ono po principu platite i vaše je samo da mrere a naše je sve ostalo ... dakle , muzika za posmrtne marševe,,, da se čuje onako kao što se čulo iz "kuće cveća zla"...na repertoaru može i ono : bela ćao , na svem ti hvala , lipa naša , svilen konac , tako to , a u završnici štraus - tako je govorio Z. i na lepom plavom D. ....a za to živim , mislim za tu pogrebnu završnicu...prva dama ne mora da dođe na sahranu !....
    .......ako tako nešzo može , onda da rsdimo posao...a,a !
  2. LJILJA MMM (avatar)
    majkumu....pa ovo je reklama
  3. Silton (avatar)
    Veselim se po svadbama, u vaše ime,
    jedem pečenje, umesto vas, (supu i sarmu imam i kući) nova vilica jbg.

Od celog teksta vi samo videste tekst u boji,
    moraću sve da ofarbam.
  4. LJILJA MMM (avatar)
    ja sam sve vidla.....aha
  5. Silton (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    ja sam sve vidla.....aha
    I cela priča ispade kao moja reklama, e neće da bidne.