SLATKO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Antaeus

SLATKO

Oceni ovaj blog
Izađe Marko u grad da prošeta posle ručka, kao i svaki dan. Marko je inače dugogodišnji šećeraš.
Otišao je busom do Terazija, pa onda polako, nogu pred nogu, do Kalemegdana.
Negde oko česme u knezu, seti se da je prvi put zaboravio da ruča.
Poče da pretura po džepovima, nema ni jedne jedine mrve, oseti laganu drhtavicu i malaksalost, koja je postajala sve jača, zastade na trenutak, nasloni se na zid zgrade i prosu se svom svojom dužinom ispred prodavnice Robe di kappa, preko puta česme.
Ljudi prolaze, neko ga pogleda, neko ne, ali svi prolaze,
niko da se zaustavi, pomogne.

Prođoše dve plavuše, pogledaše ga, zastadoše, gledaju ga tako neko vreme, pa će jedna od njih, gospodine, gospodine, ja i moja drugarica mislimo da niste trebali toliko da pijete.
Da li Vam je dobro?
Marko – Ni…nije, morate mi da… da… ti sla…tko, moo…lim, umre… umreću.
Njih dve se pogledaše, slegnuše ramenima – Ali mi nemamo ništa slatko kod sebe, reče prva plavuša.
Druga plavuša se lupi po čelu, pa reče – ma kako nemamo, znaš valjda šta je muškarcima najslađe, daćemo mu, život je u pitanju.
I dadoše mu, prvo jedna, pa druga.
Posle nekoliko minuta shvatiše da Marko ne diše, uhvati ih panika.
Šta da radimo, šta da radimo?
1 Plavuša 2 plavuši, zovi hitnu pomoć.
2 plavuša HITNA POMOĆ, HITNA POMOĆ.
1 plavuša – ma neee glupačo, okreni telefon.
2 plavuša poče da okreće telefon, u ruci, sve brže i brže (hitno je, mora brzo da se reaguje).
1 plavuša – u panici – ne telefon okreći broj.
2 plavuša širi ruke, pa nemam broj, sad bi i njega okrenula. Jel imaš ti neki?
1 Okreni bre broj hitne pomoći 94, pozovi ih telefonom, ovaj će umreti dok se ti zajebavaš.
Najzad posle pola sata panike, pozvaše hitnu – Alo, jel to hitna?
Hitna – da, izvolite.
Plavuša – hvala, niste trebali.
Hitna – šta nismo trebali?
Plavuša – šta izvolte?
Hitna – šta Vama treba?
Plavuša – meni ne treba ništa, rekla mi drugarica da zovem hitnu.
Hitna – gospođice, jel’ Vama dobro?
Plavuša – meni jeste, al njemu nije.
Hitna – kome njemu i gde ste to svi vi?
Plavuša – pa ovaj lego na sred ulice, mi smo u gradu.
Hitna – Pa dobro gde u gradu?
Plavuša, drugarici – ova me pita gde smo.
Drugarica – reci joj da smo u gradu.
Plavuša – rekla sam.
Gde smo bre ovo?
Drugarica – ne znam, e, u p. materinu, pa mi smo se izgubile.
Plavuša, viče u slušalicu – Brzo šaljite nekog po nas, izgubile smo se.
Hitna – dobro šta piše na toj tabli iznad vas?
Plavuša – piše Robe di kappa.
Hitna – ma ne na toj, na onoj plavoj tabli iznad vas.
Plavuša – piše ulica Kneza Mihajla.
Hitna – evo stižemo, čekajte nas.
Hitna je stigla za nepunih 10 minuta, mogli su samo da konstatuju smrt nesrećnog Marka.
Doktorka je zapisala, pokojnik je bio dugogodišnji šećeraš, smrt je nastupila usled neadekvatne terapije,
a onda onako za sebe prokomentarisala da nikada nije videla lepši osmeh na pokojnikovom licu, umro je srećan.
Bog da mu dušu prosti.

Pošalji "SLATKO" na Facebook Pošalji "SLATKO" na Google Pošalji "SLATKO" na My Yahoo! Pošalji "SLATKO" na Live Pošalji "SLATKO" na MySpace Pošalji "SLATKO" na Twitter Pošalji "SLATKO" na Digg Pošalji "SLATKO" na del.icio.us

Ažurirano 30.10.2013. u 10:35, autor: Silton

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. poetessa (avatar)
    Sjajno!

Ovo je moj doprinos priči i tebi! Ne verujem da bi ti pomogle ove plavuše superherojke, ali ko zna?
    Nadam se da ti ne boluješ od šećera!

2. Silton (avatar)
    Izgleda da sam već u raju.
    Inače je ovaj tekst posvećen autoru.
  3. poetessa (avatar)
    Marko, srušio si se negde u centru?
    Nadam se da nije bilo ništa opasno!
  4. Silton (avatar)
    Citat Original postavio poetessa
    Marko, srušio si se negde u centru?
    Nadam se da nije bilo ništa opasno!
    Nisam Marko, on je preuzeo moju ulogu, u ovoj pričici,
    tekst je izmišljotina autora, tj. mene.
    Kada već tako nešto može da se desi, neka se desi, sa stilom,
    tj. sa najslađim stilom, u završnici životnog statusa.
  5. poetessa (avatar)
    .. znači tako, napravio scenario za svoju smrt! Slatku!
    ...ej, iza ove priče, psihološki analizirano, nalaziš se u problemu a u stvari nećeš da ti se pomogne.

...šta li ti znači?
    ...ma što ne izmisli da su te vratile u život?
    ...ili makar neka zgodna sestrica iz hitne!
    ...ccccc, zaginu sa plavušama!
  6. 123loncar (avatar)
    ... jadan Marko , imao je peh u životu...taj samrtni , rekao bih ironični osmeh , izmamilo mu je otkriće da je u životu uvek najebao zbog FARBANIH PLAVUŠA ...BG je pun takvih blondina...čak i muškići se farbaju u plavo , naročito od vremena onog Marka miloševića... pa tek karleušce , okupirale su bulevare i štrafte - štajge - naročito kod ekonomskog može čovek da nesrećom svojom nabasa na farbane plavuše i plavušane - a tek oni LBG "?
    ...naravoučenije : ne idi u BG , sem ako nećeš da izvršiš samoubistvo !
  7. Silton (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ... jadan Marko , imao je peh u životu...taj samrtni , rekao bih ironični osmeh , izmamilo mu je otkriće da je u životu uvek najebao zbog FARBANIH PLAVUŠA ...BG je pun takvih blondina...čak i muškići se farbaju u plavo , naročito od vremena onog Marka miloševića... pa tek karleušce , okupirale su bulevare i štrafte - štajge - naročito kod ekonomskog može čovek da nesrećom svojom nabasa na farbane plavuše i plavušane - a tek oni LBG "?
    ...naravoučenije : ne idi u BG , sem ako nećeš da izvršiš samoubistvo !
    Marko je otišao srećan, jer je dobio slatko, od obe plavuše, ionako bi otišao,
    jer mu niko sem plavušica nije prišao,
    (tada bi sigurno otišao namrgođen)
    ova priča govori i o bezosećajnosti ljudi, koji ne prilaze čoveku u nevolji,
    već ga prepuštaju samom sebi.
    Marko i inače voli taj kontrast plava kosa, crna maca.
    Što se Beograda tiče, u njega moram da idem, jer u njemu živim,
    a i on je morao iz istog razloga.
    A za lbg, lgb, ldp iskreno nemam pojma.
    Dal' se to maže, ili razmazuje???
  8. 123loncar (avatar)
    ..priča ne štima...naime , kad padneš u komu gubiš potencijale , te nestaješ -- ma kako farbane plavuše bile izazovne....pouzdano znam , da beogradske farbane plavuše nisu obdarene sivom masom ; to nije vic , već belodana istina koju svakog trena nasumice možeš da ustanoviš , te zasigurno bi došle na tu ideju o besplatnim seksualnim uživanjem spasu bespomoćnog ...ali to i takvo spašavanje ne izaziva osmeh , već grč kod žrtve...
    ...dakle , fazon je posve beogradski - prepun nelogičnosti , uostalom ka sve u beogradskim atarima...
    ...ako malo preradiš priču istaćićeš pored beogradske bezosećajnosti , na kojoj insistiraš , i nedostatak obrazovanosti koja se farba i ezopovski kiti perjem ko svraka ,,,a te belodane istine svoje korene i večne temelje imaju u enormno velikom broju nepismenih , polupismenih , psenulih i ništavnih ljudi , koji su kao gusenice izvršile invaziju na beogradske atare...pogledaj malo statistiku iz ove oblasti razumećeš šta pričam ...beograđani su otuđeni od ljudskosti , i to se sreće na svakom koraku ...mislim da to otuđenje od ljudi i sopstvene ljudskosti može biti poenta cele priče....
    .. ne verujem dsa grešim, kad govorim o otuđenju koje u temelju ima neobrazovanost , neznanje , sebičnost - sve nagativno i izveštačeno , prozirno i sitno !
  9. Silton (avatar)
    ..priča ne štima...naime , kad padneš u komu gubiš potencijale , te nestaješ -- ma kako farbane plavuše bile izazovne....pouzdano znam , da beogradske farbane plavuše nisu obdarene sivom masom ; to nije vic , već belodana istina koju svakog trena nasumice možeš da ustanoviš , te zasigurno bi došle na tu ideju o besplatnim seksualnim uživanjem spasu bespomoćnog ...ali to i takvo spašavanje ne izaziva osmeh , već grč kod žrtve...
    ...dakle , fazon je posve beogradski - prepun nelogičnosti , uostalom ka sve u beogradskim atarima...
    ...ako malo preradiš priču istaćićeš pored beogradske bezosećajnosti , na kojoj insistiraš , i nedostatak obrazovanosti koja se farba i ezopovski kiti perjem ko svraka ,,,a te belodane istine svoje korene i večne temelje imaju u enormno velikom broju nepismenih , polupismenih , psenulih i ništavnih ljudi , koji su kao gusenice izvršile invaziju na beogradske atare...pogledaj malo statistiku iz ove oblasti razumećeš šta pričam ...beograđani su otuđeni od ljudskosti , i to se sreće na svakom koraku ...mislim da to otuđenje od ljudi i sopstvene ljudskosti može biti poenta cele priče....
    .. ne verujem dsa grešim, kad govorim o otuđenju koje u temelju ima neobrazovanost , neznanje , sebičnost - sve nagativno i izveštačeno , prozirno i sitno !
    Prijatelju, isuviše ozbiljno shvataš pričicu, ovo je trebao da bude neozbiljan tekst, ili poduži vic,
    kako god ko shvati, a nikako ozbiljno delo.
    Ja sam se našalio sa svojom bolešću, jer sam svestan šta ta bolest nosi i ako rešim da se komirani Marko
    leči seksom, ima da se leči, bre.
    Ja najbolje znam šta se dešava kada šećeraš padne u komu, ali baš me briga da pišem kako drugi hoće.
    Nije mi jasno koji problem imaš sa Beograđanima i Beograđankama, pogotovo sa farbanim Beograđankama,
    (brate svuda ima ljudi, žena, dece, koji imaju problema sa sivom masom, sivim ćelijama i samim sobom, pa i kod tebe, niko nije pošteđen)
    ja ih baš volim, kao i brinete, crnke, šarene, dlakave, ćosave i sve ostale, žene,žene, žene.
    Kao rođeni Beograđanin, veoma se ljutim kada mi neko dirne u Beograd i u sunarodnike.
    Pozdrav.
  10. 123loncar (avatar)
    ...ma prijatelju znam ja štaje šečer a volim vickaste priče i dobar humor...htedoh da ti kažem samo da dobar humor bazira se na istinama...a istina je da crnke koje se farbaju u blondinke nisu bogate sivom masom... i sitina je sve što rekoh o tome i prepunim bulevarima toga....
    ...ja nemam problema sa istinom ,a ponajmanje sa plavušama...a beograđani ko beograđani , nekako su većinski ko farbane plavuše ( ovo nije vic , mada je iskaz vickast ) - pa i sa njima nemam problema ...

...komačno treba se dobro šaliti...to je dobro za sve ,a onda je dobro i za šećeraše , a Marku bi sigurno koristilo...mislim na deliju iz podužeg vica !...

...Pa izvinte...smatrajte da nisam bio i nisam ništa pripovedao !....Pozdrav !
  11. Silton (avatar)
    ...ma prijatelju znam ja štaje šečer a volim vickaste priče i dobar humor...htedoh da ti kažem samo da dobar humor bazira se na istinama...a istina je da crnke koje se farbaju u blondinke nisu bogate sivom masom... i sitina je sve što rekoh o tome i prepunim bulevarima toga....
    ...ja nemam problema sa istinom ,a ponajmanje sa plavušama...a beograđani ko beograđani , nekako su većinski ko farbane plavuše ( ovo nije vic , mada je iskaz vickast ) - pa i sa njima nemam problema ...

...komačno treba se dobro šaliti...to je dobro za sve ,a onda je dobro i za šećeraše , a Marku bi sigurno koristilo...mislim na deliju iz podužeg vica !...

...Pa izvinte...smatrajte da nisam bio i nisam ništa pripovedao !....Pozdrav !
    Ovde na mom delu bloga dobrodošao je svako dobronameran.
    Nemam ja ništa protiv komentara, baš naprotiv.
    Volim i komične komentare i duboko misaone,
    Svako može da iznese svoje mišljenje, bez vređanja autora i dela.