Nekoliko rečenica o soji - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Razvodnik

Nekoliko rečenica o soji

Oceni ovaj blog
Juče kasno uveče na ulici me startuju neki momak i devojka, koji kao rade za neku agenciju sumnjivog imena, kao nekakvi savetnici za zdravu ishranu. I nude mi da mi besplatno izmere nivo masti u krvi. I ja kao pristanem, pošto se ništa ne plaća. Daju mi oni u ruke nekakav „joystick“ (tako izgleda taj „uređaj“), ukucaju u njega moju visinu i težinu, i kažu mi da ga pridržim oko 5 sekundi. I čitač izbaci rezultat 14,4. Onda vele kako je normalno da se masti u organizmu kreću između 10 i 20, te kako je meni u „donjim granicama normale“. Nasmejao sam se, jer gluplju metodu za „merenje masnoće u krvi“ nisam video u svom životu. Elem, momak me pita da li sam zadovoljan svojim zdravljem. Ja mu odgovorim da jesam, kako sam završio praksu sungazinga pre jedno dve i po do tri godine, kako se godinama nisam razboleo, kako ne konzumiram meso, mleko i jaja, kao ni industrijsku hranu sa kodom HACCP, zatim kafu, alkohol, duvan, drogu i lekove... odnosno kako bojkotujem sve te proizvode...

Oboje ostadoše bez teksta. Ali devojka mi brže-bolje reče kako bi trebalo da imam neki kilogram više, te kako ona može da mi bude „savetnik za zdravu ishranu“. Odmah je zatražila moju adresu i broj telefona, E-mail i ostale generalije, ne bi li me zavrbovala. A prvo što mi je ponudila za ishranu bila je soja i sojini industrijski GMO proizvodi. Odvalio sam se od smeha i rekao im da nikada, ni za šta na svetu, ne bih kupio i konzumirao soju i njene industrijske GMO proizvode. Kome smeta neka me tuži; ili ubije. I da ću do kraja života svim ljudima do kojih mi je stalo ukazivati na to koliko je GMO soja, kao i sve njene industrijsko GMO smeće (sojino mleko, tofu sir, kao i sojin lecitin koji se danas ubacuje u skoro sve industrijske proizvode), opasna po ljudsko zdravlje. Pitao sam se da li je moguće da su se toliko trudili samo zato da bi mi prodali buđavu GMO soju. Ha ha ha ha ha ha ha. I ponovo sam ih ostavio bez teksta.

Uzgred, lepo sam im ukazao na to da je soja GMO otrov, kao i svi njeni industrijski proizvodi (naročito “sojino mleko” i “tofu sir”), te izrazio sumnju da je oko 96% soje u svetu GMO. Ali oni su se raspravljali sa mnom, govoreći kako to nije tačno, da je soja odlična, prirodna namirnica, da je buđavo “sojino mleko” zdrava hrana, a još buđaviji “tofu sir” najzdravija prirodna hrana, bez obzira što je na Codex alimentarius-u i HACCP-u, te su rekli kako je udeo GMO soje u proizvodnji soje u svetu svega 7%... sve to naravno bez ikakvih argumenata. Ojha. Da ih demantujem. Evo linka koji potvrđuje moje sumnje:

[url]http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/413696/Sramota-Kriju-da-vec-jedemo-GMO-hranu[/url]

Koga zanima da pročita ceo tekst, neka ga pročita; koga ne zanima ceo tekst, neka pročita samo one cifre u četvrtom pasusu, ispod naslova... citiraću najvažnije:

“Prema poslednjim podacima, kontrolom Ministarstva poljoprivrede utvrđeno je da je genetski modifikovana soja posejana na 23.000 hektara. Pregledano je 1.300 parcela, a prisustvo je potvrđeno u 42 od 45 uzetih uzoraka.”

E, pa, majstori, vi što vas plaća GMO lobi, Soroš, bogoborno i bogohulno obrezana i robovski tetovirana cionistička bagra, kao i ostala belosvetska gamad koja truje planetu, 42 uzorka od 45 uzoraka nisu celih mojih 96%, ali nisu ni vaših jadnih 7%. Preciznije, tačan podatak je 93,33%. No pomenutom rezultatu je bliže mojih 96% GMO soje nego vaših 7% GMO soje. Ok, pogrešio sam vrlo malo. Od sve soje zasejane kod nas u Vojvodini, kao i u svetu, GMO je 93,33%. Što znači da su sve te vaše sojine GMO proserotine (buđavo “sojino mleko” i još buđaviji “tofu sir”) otrov opasan po zdravlje prosečnog čoveka.

Prosta matematika kaže sledeće; račun iz “proporcije”:

42:X=45:100

45X=42x100

X=4200/45

X=93,33

Dakle, nije 7% nego 93,33%. Znači ja sam bio bliži... Ojha. Kako volim kad sam u pravu.

Sve što sam im rekao, a rekao sam im jako mnogo, složilo se sa ovim tekstom koji je malopre objavljen ovde:

[url]http://matrixworldhr.wordpress.com/2011/08/29/soja-ta-uzasna-grahorica[/url]

Ko ima vremena, i želje da sačuva sopstveno zdravlje, neka ga pročita; ko nema vremena, ili ga nije briga, neka ne čita. Baš me briga. Na meni je da vas upozorim, a vi kako hoćete...

Više volim da me svi vegani mrze zbog toga što sam im rekao ono što jeste, nego da me vole zbog toga što bih ih lagao. Ojha.

Uostalom, zašto upozoravati ljude na GMO soju? Neka jedu, previše ljudi hoda ovom planetom i taj broj je preko potrebno redukovati. A soja je, bila ona GMO (93%) ili ne (7%), “odlična namirnica”. Ubija inteligenciju i sposobnost brzog reagovanja na događaje iz okoline. Svi ljudi koji ne znaju šta je HACCP i Codex alimentarius, koji konzumiraju industrijsku hranu iz kutija, treba da jedu soju, jer soja je hrana za stoku, a stoka ne treba da misli.

Pamet u glavu; dok još ima pameti i glave. Namaste.

Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na Facebook Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na Google Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na My Yahoo! Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na Live Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na MySpace Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na Twitter Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na Digg Pošalji "Nekoliko rečenica o soji" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari