Kako je divna ta Amerika

Kako je divno zivjeti tamo jel da? Kako su samo te ulice sredjene i kako je tamo dobra klopa,svi ti hamburgeri,virsle,kokice,uh tako je divno. Ja ne znam zasto da svi ne pohrlimo tamo da zivimo koliko je divno. Pa onda zastanem za sekund i zapitam se da nije to mozda maska,da ne farbaju fasade da se nebi vidjeli oronuli zidovi?
Mnogo ljudi sanja san da ode u Ameriku,u demokratsku zemlju,iskrenu i jednu od svjetskih sila. Ja ne mastam o toj vasoj Americi,niti tezim,a niti zelim da budemo dio tog djavolskog svijeta. Ne kazem ja dragi prijatelji ima i tamo normalnih ljudi,odnosno tamo su normalni stanovnici to stoji,al' ima nesta iznad tih stanovnika,nesta mutnije,nesta mnogo gadno. Vecini onih koji razmisljaju svojim mozgom i gledaju svojim vide Ameriku onakva kakva jeste,puna lazi,prevare i manipulisanja. Sad ce neki smoreni ljudi,kojima je smor inace sto su zivi i sve im zivo smeta reci opet ovaj nesta kritikuje,sad kritikuje Ameriku vele silu koja je dosta propatila,ubio je taj terorizam zalosti.
Jeste li se ikada ljudi zapitali da li terorizam postoji,sta je povod rusenja bliznakinja bio,udar aviona u pentagon bezz dokaza da je udara bilo,jeste li se ikada zapitali zasto Amerika toliko laze,zasto manipulise i ima toliko "protivnika". Pusta nam se prica ta da je kriza u svijetu,a mi se tjesimo sa tim da je kod nas kriza 20godina pa ne osjetimo,a kako se desava kriza,kako moze doci do krize? Nisu potrebne ekonomske,finansijske ili kakve vec racunice,nisu potrebni kompjuteri i programi da bi se doslo do rezultata kako je doslo do krize, Jednostavno je izracunati uzrok krize u svijetu,uzrok je taj jer su ljudi koji su vodeci,odnosno koji drze ovaj svijet u saci (ne racunajuci tu ni Ameriku,ni Rusiju,ni Kinu) sklonili sa strane odredjenu kolicinu zlata,nafte itd,itd,a plovni posrednik tome svemu jeste Amerika sa svojim pijunima na vrhu vlasti.
Ako se zapitate kada ce proci ova kriza,kada ce proci ovo maltretiranje mozgova naroda-proci ce onda kada se odupremo njihovim manipulativnim govorima,emisijama,obecanjima,njihovim sra**ma. Kada svatimo da svaki virus koji se godisne 1ili2 puta izbacuje nije cudo prirode,niti se slucajno eto desilo,kada svatimo da ima lijek protiv SIDE jer ista ta sida je vjestacki proizvod,a za svaki virus mora predhodno da se sklopi antivirus,kada shvatimo da su Jevreji (Izrael) djavolski narod i da od njih sve krece,da su oni vodeci narod ovog svijeta,tada mozemo razmisljati o boljem i o spasu za nas male mrave,a do tad mozemo samo da gledamo i sto manje se prepustamo kandzama ljudi koji zele zlo...
 
Mali Mrav bi mogao manje da filozofira, ili još bolje da mrdne malo iz svoje avlije u pravcu tog sveta koji mu je kanda nešto nakiseo, pa da ga vidi svojim očima, oslušne svojim ušima, takne ga srcem svojim, pa onda lepo da kaže šta misli i oseća, umesto što povazdan protura kodekse nekih marginalnih stranaka,
za džabe.
 
MPMcB;bt246793:
Mali Mrav bi mogao manje da filozofira, ili još bolje da mrdne malo iz svoje avlije u pravcu tog sveta koji mu je kanda nešto nakiseo, pa da ga vidi svojim očima, oslušne svojim ušima, takne ga srcem svojim, pa onda lepo da kaže šta misli i oseća, umesto što povazdan protura kodekse nekih marginalnih stranaka,
za džabe.
hahahah e moj druze nije moj problem to sto si ti izmanipulisan i vjerujes nasminkanoj osobi bez crta osjecanja,a ja nemam vremena da proturam necije kodekse,a pogotovo ne stranaka...ja sam tako svoj Balkan dusom,srcem i tijelom,ovaj Balkan ovdje mi je tu u srcu i u dusi ne traba mi ni jedan drugi djelic svijeta da mu se divim. Meni je ovaj Balkan savrsen upravo sa svim svojim neskladom,savrsen za tumacenje i proucavanje,samo da su ljudi malo mirniji i da izbroje bar do 5 ili bar procitaju opet da daju neki svoj zakljucak. Eto tebi sav taj svijet i osluskuj ga,lazi sebe i uzivaj u njihovim lazima,njihovim sarenim lazama,ja cu ostati u svojoj avliji i diviti joj se kako je divna zelena i bljestava dok je taj divni svijet ne unisti svojim bolesnim idejama ;)
 
Dobar tekst. Vecina ljudi jos uvek veruje zvanicnim medijima koji su odavno u rukama onih koji kroje svetsku politiku i poturaju nam novi svetski poredak. Treba se siriti istina kako bi se izbeglo ono najgore, a to je nestanak slobode i covecanstva.
 
Arry;bt246821:
hahahah e moj druze nije moj problem to sto si ti izmanipulisan i vjerujes nasminkanoj osobi bez crta osjecanja,a ja nemam vremena da proturam necije kodekse,a pogotovo ne stranaka...ja sam tako svoj Balkan dusom,srcem i tijelom,ovaj Balkan ovdje mi je tu u srcu i u dusi ne traba mi ni jedan drugi djelic svijeta da mu se divim. Meni je ovaj Balkan savrsen upravo sa svim svojim neskladom,savrsen za tumacenje i proucavanje,samo da su ljudi malo mirniji i da izbroje bar do 5 ili bar procitaju opet da daju neki svoj zakljucak. Eto tebi sav taj svijet i osluskuj ga,lazi sebe i uzivaj u njihovim lazima,njihovim sarenim lazama,ja cu ostati u svojoj avliji i diviti joj se kako je divna zelena i bljestava dok je taj divni svijet ne unisti svojim bolesnim idejama ;)


To je jako lepo, to što si tako zadovoljan svojim i sobom. Ne razumem jedino, zašto se onda uopšte javljaš za reč, pogotovu da sudiš tuđem, a bez ikakvog uvida.

Balkan ume da bude savršen, ali to je onaj mitski uglavnom.
"hahahah", to je kao neko nakašljavanje?
:think:
Ne znam na koju našminkanu oobu misliš, znam ih dosta, no svaka ima bar zeru osećanja, ipak malo kojoj verujem.
 
MPMcB;bt246828:
To je jako lepo, to što si tako zadovoljan svojim i sobom. Ne razumem jedino, zašto se onda uopšte javljaš za reč, pogotovu da sudiš tuđem, a bez ikakvog uvida.

Balkan ume da bude savršen, ali to je onaj mitski uglavnom.
"hahahah", to je kao neko nakašljavanje?
:think:
Ne znam na koju našminkanu oobu misliš, znam ih dosta, no svaka ima bar zeru osećanja, ipak malo kojoj verujem.

super ako ti tako mislis,uzivaj u svojoj zabludi niko ti ne brani,ja ne sudim,ja iznosim cinjenice,a zbog cega bi cutao? Jel ima razloga da cutim kad se sve sto se desava i mene tice i tebe ? Jel ti vjerujes silama koje sve probleme resavaju ratom,nuklearnim oruzijem? vjerujes li naciji koja izmislja stvari da bi tebe potkupila da im vjerujes? Jedini problem je sto ima vas koji vjerujete virtuelnom svojetu,vjerujete TV-u i monstrumima koji se proglasavaju homanistima,demokratama,ovim ili onim. Mene licno boli za Ameriku i sve ostale,al' me zabrinjava to sto svaka njihova propast nas kaci i na nama se iskise. Da se razumijemo blog je tu da se iskaze svoje misljenje,svoje misli,inspiraciju,svoj bunt,niko tebe nije primoro da citas ako imas nesta protiv,ja imam pravo da pisem o onome sto zelim i sto me u tom trenutku interesuje,sto zelim da podjelim sa masom,hvala Bogu takodje i imam svoj stav i svoje misljenje pa nisam hipnotisam "bljestavim svijetlima" divnih velikih zemalja ;)...a ako pocnem ove nasminkane da ti nabrajam bojim se da necu stati do sutra,a ako bas zelis uzmi sve te poglavare velikih zemalja na celu sa Izraelom i Vatikanom...UZIVAJ U SVOJOJ ZABLUDI I MISLI DA JE SVE TAKO SAVRSENO U DALEKIM NAPACENIM ZEMLJAMA,E DA I BUDI UBIJEDJAN U TO DA POSTOJE TERORISTI,PRODAJU VAM PRICE ZA MALU DJECU....E ZNAS DEDA MRAZ POSTOJI ;)
 
fight NWO;bt246822:
Dobar tekst. Vecina ljudi jos uvek veruje zvanicnim medijima koji su odavno u rukama onih koji kroje svetsku politiku i poturaju nam novi svetski poredak. Treba se siriti istina kako bi se izbeglo ono najgore, a to je nestanak slobode i covecanstva.
hvala,vecina ljudi nije svijesna svoje nesvijesti to je njihov problem,al' kad shvate u kakvoj su bili zabludi bice kasno ;)
 

Back
Top