NEBO NEZNA ZA MILJENIKE

Ovu očiglednost kao kovanicu , upotrebio je onaj čuveni nemački pisac i svojim romanom pokazao istinitost ove kovanice u ljudskim životima . Dakle , i veliki i mali umiru - a sa njima i njihove nakane , navike - pa i način vladanja . Dakle , nebo nezna za miljenike , stoga i zvezde umiru. I to kakve ljudske i nebeske zvezde .
Ovih dana , na nebu , umire velika zvezda i odlazi u kosmičku beznačajnost !

Da : Umire najstarija zvezda u svemiru? http://www.pressonline.rs/plus/zanimljivosti/289048/umire-najstarija-zvezda-u-svemiru.html

1763118859525ecfff7f80d033996494_orig.jpg


Untitled-1.jpg


Da , ukosmičkim razmerama , sve je smrtno , truležno - prolazno ! Sve teče !

Tako je to tamo , negde , sve teče , menja se i ništa nije večno . I kod nas ljudi umiru ; doduše u prošlom veku , a naročito zadnjih decenija sve više i više se umire , a sve manje i manje rađa se ! Gasimo se ko zvezda ; doduše nismo mnogo ni sijali , zato se brzo i gasimo . Dakle , u nestajanju dokazujemo da ništa nije večno , ali , to pusto ali - ni u nestajanju , izumiranju, pamet ne menjamo ; rekao bih duhovnost ! Shodno ovim očiglednostima , koje su povezane , kako se to sad mondeski kazuje , i vladarska duhovnost je takva ! Da , naši vladajući mudraci baštine nepromenljivu i večnu srpsku duhovnost , koju najveći patriotski sinovi imenuju kao svetosavlje -- mada , ruku na srce, nema veze sa onim Rastkom a ni sa onim blaženopočivšim Savom koga rišćani počituju , a čije ime uze ovaj Rastko kad se ostriže - zamonaši !

Dakle, naši premudri vladari baštine neprovenjenu večnu vladarsku duhovnost ; sa kojom eto bezrezervno punimo nebesnu srbiju , tvorevinu onog bosanskog Vladike Velimirovića ! Dakle , u našoj duhovnosti sve miruje , ko u bari , kaljuzi - ništa se ne kreće ! Kao u ništavilu , prostakluku , gluposti - nečovečstvu .
I zaista , nečovečstvo je večno - samo kod nas , međ nama , tuka ! Tamo negde , NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !



 
zaista , nečovečstvo je večno - samo kod nas , međ nama , tuka ! Tamo negde , NEBO NEZNA ZA MILJENIKE !


To je smisao meditacije - samo postani posmatrač. Neuspesi dolaze, uspesi dolaze, vi ste nagrađeni, vi ste osuđeni, poštovani ste, uvređeni ste - sve dolazi, sve su to suprotnosti..... A vi nastavljate da posmatrate. Posmatrajući suprotnosti, treća snaga se ukazuje u vama, treća dimenzija se ukazuje u vama. Suprotnost znači dve dimenzije - jedna dimenzija je sreća, drugo je nesretnost. Posmatrajte obe, u vama će se ukazati dubina - treća dimenzija, svedočenje... A ta treća dimenzija donosi blaženstvo. Blaženstvo nema suprotnost u sebi. Ono je smirenje, mirnoća, opuštenost. To je ekstaza bez ikakvog uzbuđenja.

Bravo, Lončar !:klap:
 
"Prijedorčanka Jelena Topić već 23 dana na gradskom trgu stoji na kutiji i ćuti, gledajući u jednu tačku ispred sebe. Ova dvadesetšestogodišnja devojka ni sa kim ne razgovara, a jedini način komunikacije su poruke koje ostavlja pored sebe. Danas nije ostavila pisanu poruku sugrađanima, ali joj je društvo pravila lutka bez glave, prenela je banjalučka Alternativna televizija. Jelena Topić na trgu stoji svaki dan od devet sati do jedan popodne, bez obzira na vremenske prilike, a sugrađani je zovu "živim kipom"."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/iz_sata...ti.83.html?news_id=67202#sthash.eEPuO25Q.dpuf


Jedinstven performans ! Ideja živog kipa , možda je iskopana iz ruskog filma Čudo ( vredi pogledati ). Bravo devojko !

I zašto sad ja pišem ovo slučajnom čitaocu !?...... možda da pročita Remarkov opus " Nebo nezna za miljenike " . il da pogleda film "Čudo" (
)...i jedno i drugo odlična je stvar...nije dobro ako počne da rzmišlja drugojačije nego obično...nikako nije dobro...grešim , znam da grešim ali nije srpski da se čita, razmišlja i promišlja ljudski...jer svet nema nebesnu srbiju zato i nije miljenik neba...!...verovatno njemu zato i treba promišljenost , ljudskost - konačno čovečnost ; za razliku od nas ovdi , tuka ...
 
Poslednja izmena:
"Posle podužeg, direktnog i multimedijalnog prenosa agonije i umiranja, Jovanka Budisavljević Broz u ponedeljak je ispustila dušu. Nije umrla, nego se rodila - tako u mom vilajetu kažu kad neko umre u dubokoj starosti, nakon što se pošteno namuči. set_font_size(); Moram priznati da mi je počivša prva dama oduvek bila simpatična, jer je - tako je udesio slučaj - jako ličila na moju pokojnu majku. To jest, dok je Jovanka bila prva dama, moja Dobrila je ličila na nju, takav je - ako razumete šta hoću da kažem - bio red i redosled, a posle više nije bilo važno. Mojoj majci, Bog da joj dušu prosti, ta sličnost - uprkos određenim ideološkim razmimoilaženjima sa prvom damom - uopšte nije smetala. Naprotiv! Rekao bih da je bila sklona da je - frizurom i (u granicama njenih moći) odevanjem - što više pojača. Meni to, treba reći, nije smetalo. Ženska posla, cenjeni publikume. Ipak se ponekad - kad bih se, recimo, s majkom našao na na javnom mestu - nisam mogao uzdržati a da ne lanem. Slušaj, mama, idi dva-tri koraka ispred mene, pomisliće ljudi da sam ja Tito. I pročaja, dame i gospodo. Davna vremena."

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/kuca_cveca_zla.881.html?news_id=269766#sthash.lZS0jt59.dpuf

Šta se fališ , sve prekodrinašice u vreme vladavine "prve dame", trudile su se da kopiraju blaženopočivšu ličanku ! To je bila nema vizuelna komunikacija sa stanovništvom ovdašnjim - koje je sa 211 masovnih grobnih mesta ( kako je izjavio pre neki dan , omaškom ili zlonamerno , vrag bi ga znao - istoričar , član vladine komisije za "genocid nad sopstvenim narodom " posle IIs.r.) , u krvi naučilo da poštuje prekodrinaške i tromeđaške partizane , u čemu se ističu ličani i kraišnici ! I danas je to vizit karta , za otvaranje mnogih vrata i privilegija u državnoj upravi - samo reci da si ličanin , kraišnik , dinarac ili pak tromeđaš ! Dakle, ne fali se veljo , kako bi rekli oni politički cigani iz mostarske kotline .
Elem , o mrtvima samo istina ! A " kuća cveća zla " i jeste za ovo stanovništvo zlo , neviđeno , još od vremena karađorđevića - i traje li traje !
Kažu da masovni zločinci žive dugo , kao i smireni i časni ljudi - anđeoske prirode . Za ovo prvo , dokaz su večni stanovnici " kuće cveća zla " ; za ovo drugo , javiću vam kroz jedan vek - ako uspem da nadživim srpštinu , koja veliča i gradi spomenike svojim krvnicima !
 
"Saša Tijanić je bio novinar od velikog, za ovdašnje prilike možda i prevelikog formata. - ........................Srđu Popovića nisam imao priliku upoznati, ali sam ga držao za gospodina starog kova. Kao advokat, junački je branio mnoge dilbere koji su ga posle kukavički napadali, ali Srđa Popović se uvek uzdizao iznad situacije. "
- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/kolumni....881.html?news_id=270173#sthash.jjiphek5.dpuf


Srpstvo počiva na mnogim mudrim izrekama , sa kojima je izgradilo svoju duhovnost , a jedna od njih je i : O mrtvima sve najbolje ! Ovu mudrost čuvaju kao zenicu oka svog srpski istoričari , spisatelji , novinari a naroćito uređivačke veličine medijskog neba ovdašnjeg - zajedno sa dežurnim patriotskim snagama , jerbo neprijatelj vreba iza svakog ćoška !
Tu nema da bude ona : O mrtvima samo istina !
A ja bogami vremenski curim - kao peščanik .Otvorio mi se vremenski portal , pa me živa usisava onostrani svet - ničim izazvan !
Stoga i nemam razloga za srbčenje , kkk urcvenbanisanje , a ponajmanje ovdi .
Dakle , za mene su blaženo počivši crvotočivi , znani po svojim delanjima , i to onim koja su imala skrivenog negativnog uticaja na moj život i meni srodnih sapatnika. A vala ovdi ima napretek opljačkanih , izgnanih i uništenih zombija . Vri košnica serbska od sirotinje raje strpljivo trpljive !
Tako da Srđa Popvić ostaće upamćen po odbranama ljudi , koji su meni i mojim mnogim sapatnicima , uništili najbolje godine , ma kakve godine - decenije , i većina njih učestvovala u uništenju država i stanovništav tih država sadašnjih , mrsko je prebrojavati zlo koje razvejaše ti ništaci - stoga ističem ove njegove štićenike , a branio je : Dobricu Ćosića, Vuka Draškovića, Miću Popovića, Gojka Đogu, Mihajla Mihajlova, Leonida Šejku, Vojislava Šešelja, Mihaila Markovića, Dragoljuba Mićunovića, Nebojšu Popova, Kostu Čavoškoga, Dušana Makavejeva, Željka Ražnatovića Arkana, Franju Tuđmana, Vladimira Šeksa, Dobroslava Paragu, Ivana Zvonimira Čička. Kao uman čovek ostaće upamćen po stavu , da bi branio bilo koje ime , pa čak i đavola samog pred strašnim sudom ! Kad čovek sagleda spisak njegovih štićenika i dela kojima su opterećene nevine duše tih delija , može da kaže da je novac sve njih pomirio u advokatskom diskursu pokojnika .
Za Tijanića rećiću da je meni bar poznat kao veliki lični prijatelj Mire Marković , te da je sa dičnim novinarom , koga besčasno ubiše slobini deveri , dajle snjim je bio veliki promoter i obožavalac njenog književnog i spisateljskog opusa ! Naročito sam upamtio njegov novinarsko politički rad u godinama predsednikovanja Đinđića , te komentare posle vozdizanja recikliranih slobista i njegovo uzdizanje na kraljevski medijski tron ! Da ne pominjem novinarsku katedru i čuvena njegova predavanja na njoj !
A zasigurno su ovo imena , koja su na ovaj ili onaj način ostavila veliki pečat na nesreći svih nas - pa i nerođenih pokolenja !
 
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/cto_slucilos.881.html?news_id=270248

Ama , ubode i ćorava koka neko zrno , pa i žutare ponekad objave pokoju važnu stvar ; zar ne ? Nekako si se ostrvio , mnogo brate , na te populističke obrazovne knjige , ko mače na kobasicu prečansku iz srpske Atine. A žuto ispred očiju !
Vidi molimte , ovdi pročitah da i mi imadosmo Zolu , veljo Zolu sa onim čuvenim "optužujem".
Pa kad ga imamo takvog i takvog , onda treba da znate da se svi državni simboli i statusi optuženom oduzimaju, pre suđenja. Kako se ono kaže , ražaluje se ! Ne kalja ju se državni simboli , jer su večna institucija , koja je iznad pojedinca pa i državne personalne vlasti ! Tako treba da bude međ časnim ljudima !
Elem , možda vlada u senci ili pak ilegali , smatra da pokojnici treba staviti posmrtno neka dela na teret zbog takvog i takvog činjenja ili pak nečinjenja i suditi - stoga je ordenje povukla , dok se stvar ne dokaže u dokaznom postupku u korist pravde . A kako reče onaj čuveni , svak je u nečemu kriv , samo treba da prizna ! Pošto ovde nema testamentalnog priznanja , moraće tako dobro čuvani arhivi da se otvore . A kad se otvore arhivi , naši , engleski , nemački , ruski i još po neki , imaće štošta da se kaže . I biće tad sve naopačke : kuća cveća zla ; groblje zlotvora i aleja ništaka !
Dotad , ordenje biće povučeno - meni se tako nešto javlja !
A pravne države , zna se , ako nevinog optuže , vrate mu sve državne simbole - javno ; vrate mu sve statusne stvari i obeštete ga , te u znak pravdoljubivosti unaprede ga i nagrade !
To srpski pokojni Zola i ovaj list , trebalo je da obnaroduju ; a ne po onoj švapskoj , kad polete orlovi da polete i kokoši !
A to slavljeno na daleko viđeno srpsko novinarstvo , sa svojim istražiteljskim novinarima , baš je ko švapske kokoši , kad god polete orlovi i one se dignu s'njima !
Pa tako nekako i bi te čuvene 99 i one posle nje . Mnoge istraživačke kokoši poleteše za jastrebovima i potčaše javno da otkažu svoja nekdašnja prijateljstva u ime naroda ! Doduše , to je bila njihova privatna stvar , njihovo prijateljstvo; ali, kokošarenje je kad se raskida prijateljstvo zbog naroda - nije to zolarenje već kokošarenje . Tako je vazda u nas provincijalaca pa i u mom zaseoku ! Možda bi tako trebalo biti i međ velegrađanima prestonim !

http://www.danas.rs/danasrs/drustvo/optuzujem_gavrane_nad_zemljom_srbijom.55.html?news_id=270154
 
„Za ovakvu sahranu vredelo je živeti“ http://www.danas.rs/danasrs/drustvo...ranu_vredelo_je_ziveti.14.html?news_id=270017

Možda je Basara silno pogrešio , kad je iskovao kovanicu : Kuća cveća zla !
Sudeći po počasnoj straži ličana i govora golotačkog oca , biće duhovnog pročišćenja u ovim atarima na pretek !
Naročito što je aktuelna prva dama tako krasno činodejstvovala u crnini.
Mislim da zbog ovoga ne vredi živeti , oću reći i prvo kapičićsko pročišćenje srpstva bilo je zločinačka nekažnjena udruga kao i sva sledeća !
 
Šta bi Tijanić rekao na svom opelu: Nisam umro od srca jer ga nisam ni imao

"Nada Macura je brzopleto izašla s dijagnozom da je u pitanju srce. Glupost. Ako se pod tim podrazumeva onaj organ samilosti prema protivniku – svima je jasno da ja to nisam imao, piše za „Blic“ Srbobran Branković.............................................................................................................................................
...............................Šta je, dakle, istina o mom odlasku? Pre nekih godinu dana doznao sam da je moj davno upokojeni učitelj novinarstva jednom rekao: „Aleksandar Tijanić? Taj kučkin sin bi žrtvovao svaku istinu za dobru metaforu“."
 
"U saopštenju koje su Popović i Samardžić potpisali u ime Liberalnog pokreta Srbije (LPS) navodi se da „kult Aleksandra Tijanića organizovano podižu nekadašnji BK novinari i većina medijskih redakcija, intelektualci, političari, sve kako bi se održao kontinuitet tribalnog primitivizma, laži, huškanja na zločin“. „Samo kao huškač na ubistvo premijera Đinđića Tijanić je zaslužio mesto odakle ga ni smrt nije smela pomeriti“, saopštio je LPS. "

- See more at: http://www.danas.rs/danasrs/drustvo...a.55.html?news_id=270462#sthash.k8dR8QFJ.dpuf
 
Viš neba se viđahu sve čudne prilike - umire još jedna zvezda . Kažu , njena smrt / eksplozija vidljiva je golim okom ; za smrtnike - kao nekakva opomena !? Šta li !?

418737_nova-kentauri-2013-nasa_lb.jpg


http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/431881/Eksplozija-zvezde-vidljiva-golim-okom

Sve je to tako u kosmičkim razmerama , umiru zvezde ! Tako je i u svetu sirotinje , umiru ljudi ! Tako je i u svetu slavnih i moćnih , umiru ! Zato se i kaže , da nebo nezna za miljenike !

No , nije svaka belodana istina svude primenljiva - tačna ! Naše političko nebo iz koga sva vlast drma podaničkim svetom , večno je ! Mislim večno je razbojnički ništačko ! Generaciji i generacije dođoše i odoše , a ovakva stvar , mislim ovakva vlast - traje ! Možda smo mi takvi , volimo da se žrtvujemo - onako , svetosavski hrišćanski, pa trpimo život u bezdnu ništavila.
No , u svemu tome , nije prihvatljiva večnost vladavine jednih te istih zvezda na našem političkom nebu - nezavisno dal je poziciono ili satelitsko opoziciono nebesko telo !
Nema golim okom , mislim , tu nekih eksplozija i rađanja nekakve svetlosti - bar kratkotrajne ! Ovako , tamno je nebo svo ! Kao da je na tom našem političkom nebu , nekakva posebna gravitaciona politička sila , svu kosmičku tamnu materiju skoncentrisala - pa nema ni tračka nekakve sunčeve svetlosti , da nas zgreje bar na tren !
 

Back
Top