Slobodni zidari - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dess

Slobodni zidari

Oceni ovaj blog
Stvari stoje prilično jednostavno sa masonima. U određenom istorijskom trenutku grupa talentovanih, kreativnih ljudi-zidara, arhitekata, umjetnika-odlučuje da se skloni od budala dok međusobno razgovara. Logično, kreativni ljudi, ljudi ideje, ljudi koji stvaraju, grade-oni su prefinjenijeg duha, morala i obrazovanja od gomile koja hoda naseljima i selima, smisao života vidi u opijanju, ožderavanju, galami i primitivnostima svih vrsta. Pošto su većinom bili graditelji, stvaraoci, zidari počinju da se zovu masonima. Budući da su se osjećali slobodnima i živjeli za slobodu-dodaju i atribut `slobodni`.

Od gomile se sklanjaju u posebne sobe, odaje, lože. Ništa posebno nema u njima, osnovna karakteristika i funkcija im je da su zavučene i da ne može svaka protuva tu da uđe. Sklonjeni od budala i primitivaca, stvaraoci mogu da razgovaraju o finim stvarima, kreiranju, idejama. Inspirišu jedni druge, druže se. Ne može čovjek sa svakom budalom da se druži, prosto postoji nešto što se zovu intelektualne potrebe.

Vremenom svi počinju da žele da uđu u ložu. Prostaci su skontali da se nešto unutra dešava pa i oni hoće da budu dio toga. Prestiža radi. Zadovoljavanja sujete i kompleksa radi. Sve više ih i uspjeva da uđe unutra i vremenom slobodni zidari postaju konjine koje gledaju kako jedni drugima da nabace što više poslova. Istina, tu je i jedan dio fanatika koji su se dočepali sumerske literature i oni pokušavaju da tu smisle od toga ko zna šta sve ne.

Uglavnom, veoma interesantna i plemenita ideja ali čim pustiš ljude unutra ode sve u klinac.

Pošalji "Slobodni zidari" na Facebook Pošalji "Slobodni zidari" na Google Pošalji "Slobodni zidari" na My Yahoo! Pošalji "Slobodni zidari" na Live Pošalji "Slobodni zidari" na MySpace Pošalji "Slobodni zidari" na Twitter Pošalji "Slobodni zidari" na Digg Pošalji "Slobodni zidari" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ....promocija, provokacija ili šta ?
  2. Atlas (avatar)
    Ako znaš nekog slobodnog pošalji ga meni imam posla za njega.Nadnica po dogovoru,isplata po obavljenom poslu.Al samo ako je stvarno majstor..msm da nije neki priučen ;):D
  3. Arianna (avatar)
    marionete
  4. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Atlas
    Ako znaš nekog slobodnog pošalji ga meni imam posla za njega.Nadnica po dogovoru,isplata po obavljenom poslu.Al samo ako je stvarno majstor..msm da nije neki priučen
    ...ma nepuštaj to u vliju, parazitske su to muljatorske barabe...pogledaj samo samozvanog prestolonaslednika i krunski savet ....sve sam parazit ...imela i hrast pojede , da ne pojede mason - slobodni zidar poštena i časna čoveka!
  5. Arry (avatar)
    Slobodni zidari nimalo nisu ludi,glupi ili ti kako si vec naveo,ali itekako si losi po nas i svaku naciju ovog svijeta (naravno sem jevrejsku),jer ako je ko pratio tu pricu i zna nesta o tome zna i sta su ustvari jevreji u svemu tome...Ni meni nije jasno da li je ovo neka ironija ili sta vec,al' jedno je sigurno treba biti upucen u to i oduprijeti se kontroli uma,opet cu reci i preporuciti dva filma (dokumentarci) da se malo uputiti i bude vam jasno,msm meni licno ta vrsta ljudi i to sto rade nije za sprdnje,al' ko je voljan i ko zeli da odvoji malo vise vremena neka pogleda The arrivals (msm da se tako pise,u glavnom na nasem se zove "DOlazci" ) i pogledajte "DIgitalnog Andjela" i to ce vam podosta objasniti...A ako zelite jos malo da udjete u sve to pogledajte famozmu istinu o 11 septembru (ko je i sta uradio bice vam jasno)...Takodje ce vam biti jano da ne postoje nikakvi teroristi,sranja i sva ta parada sa kojom nam mazu oci,ustvari iza svega toga se krije zalata na tone...A ZAPITAJTE SE ZASTO SMO IMALI U JEDNOM TRENUTKU NA STOTINE ZLATARA KOJE OTKUPLJUJU ZLATO I ONDA SE NAJEDNOM POVUKLE,ZA TREN SA SVE ZLATOM,RAZMISLITE MALO...I RAZMISLITE MALO KAKO JE TO MOGUCE DA SE KRIZA U SVIJETU DOGODI,KO JE NAJBOGATIJI COVJEK NA SVIJETU I KOJI SU NJEGOVI KORIJENI I ODAKLE JE (e upravo taj covjek je namjestio krizu)...

UZDRAVLJE OD MENE I NEMOJTE SE SALITI SA OVIM DJAVOLIM!!!
  6. 123loncar (avatar)
    ...ma ja se ne šalim....zaista ih vidim kao parazite koji jedu poštene i časan svet !...pouzdano znam da za velike pljačke i otimačinu potrebno je veliko znanje...a znanja su kao i sve enrgije, koje jednostavno rade po nalogu ljudi bez obzira koliko je taj rad human ili pak nehuman.!