Septembar je mesec novih početaka - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

"čuo sam lavež napolju i mislio da dopire iz mene."

Septembar je mesec novih početaka

Oceni ovaj blog
Sve se u meni pomirilo.
Noseći ukus šećerne vune,
ptice su u mene pobegle.
U meni nova se radost kune.
Sreća od svega veća
stornira stare račune.
Živi li i voli li izvan ovog grada
- ne pitam više.
Rastem u nebo, u visine.
Širokih pluća slatko dišem.
Na ramenima nosim julske boje,
sasvim dovoljno za jednu jesen.
Jer ja sam pesnik poezije svoje,
pa se na svoj račun zanesem.
I moje je Sunce uvek kraj prozora,
pod kojim gasim cigarete.
Ni vetar, ni sneg mu ne mogu ništa.
Ostaću zauvek veliko dete.
Miriše uspeh k'o majkin kolač!
Stvari u pravom smeru jure.
Najzad trajem na ovom mestu,
gde svi drugi nekuda žure.

Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na Facebook Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na Google Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na My Yahoo! Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na Live Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na MySpace Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na Twitter Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na Digg Pošalji "Septembar je mesec novih početaka" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)

,,,neznam, meni je septembar uvek bio mesc rastanka , gašenja svih letnjih nadanja, očekivanja - stremljenja....i pored svih boja i slasnih plodova, i pored letnje boje na telu , septembar je mesec kad letnje ljubavi se ispraćaju...mesec stanica i pereona...mislim da ova pesma može mnogo toga da kaže što ja ne mogu , ne umem il nesmem - vrag bi znao zašto !

2. Lena </3 (avatar)
    Zar se ne bi složili sa mnom da sam avgust miriše na kraj leta, kraj najlepših dešavanja u jednoj godini, kraj letnjih ljubavi, i da se već tada pripremamo za nove stvari koje dolaze, a da je mesec septembar, kao mesec novih i ponovnih polazaka u škole, na fakultete, na posao, zapravo mesec kada se pred nama otvaraju nove mogućnosti, novi planovi, nove odluke? Sve mi se čini da je avgust mesec opraštanja, a septembar mesec dobre organizacije za zaboravljanje lagodnih i lepih momenata koje sa sobom nosi leto, a pripremanje za one prave, važne stvari u našim životima. Hvala na čitanju. Srdačan pozdrav!