RE: Noć

Opet sam na balkonu. Napolju je već duboka noć. Mrak. Oči se privikavaju na tminu. Na nebu se polako ocrtavaju zvezde. Jedna za drugom. Prvo one sjajnije a potom, potom one u prvi mah manje vidljive. Misli lutaju kroz bespuće. Naviru sećanja. Prvo ona skorija a potom i sva ostala, ona iz bliže i na kraju iz ranije mladosti. Lepo je to. Lepo je, kada čovek ima uspomene. Spustam pogled dole. Teskoba. Sve je ispalo dobro. Moglo je i gore, ili bolje. Pirova pobeda. Ili možda pirovi neuspeh. Da . To je ipak bolja definicija. Večeras, u kafiću, piće je bilo bljutavo, ljudi su bili umorni, a muzika je bila očajna ili možda grešim. Možda, možda ja više i nisam za tako što. Kažu «Očekuj malo, dobićeš mnogo». To je aksiom. Potrebno mi je piće. Ne. Potreban mi je zdrav san. Dobar san. Opet sam budan. Opet sam umoran. Opet....Opet se sećam nečega čega nebih smeo. Na licu se vraća osmeh. Lepo je. Bolje osmeh nego tuga. Previše razmišljanja. Previše analize. Previše pisanja...Laku noć Kris, rekao sam sebi, bacio cigaretu i otišao...

© 2012 Christian Forty
 
:ok::klap::klap::klap:

..čudno je to sa zvezdama...one što odmah uočiš sa tim drečavim sjajem - nekako su bliže a i neinteresantnije ; gotovo napadne...a pak one što treba dugo da ih tražiš na nebu , one čija svetlost se lagano probija kroz večnu nebesku tamu - te kao da su dalje , a zbog te daljine kao da njihova nežna jedva vidljiva svetlost mami, opija ; štali - opčinjuje...
...tako je nekako i sa ženama , one koje blešte blizu su nam pa su zbog toga i neiteresantne...možda to njihovo bleštavilo izvire iz šminke i glamura kojim se zaodenu...a one pak koje su nam tako daleke , mame nas i privlače - nekako čarobno ; šta li !?
 

Back
Top