Okrnjena prica - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

dobra predskazanja

Okrnjena prica

Oceni ovaj blog
Dodaj mi taj usb- rece K. Zlozi. Ona zamisljeno krenu po usb usput obarajuci sa police jednu od epruveta koje sluze samo za ukras. Epruveta pade na pod, ne razbi se i na taj nacin se jos jednom potvrdi znacaj otkrivanja pleksiglasa.
Koja si ti kraljica- ironicno joj dobaci Krepi.
Sta god da sam ja to ne menja sustinu onoga sto si ti- odgovori Zlozi.
A sta sam ja?- upita je K, po ko zna koji put se ponadajuci da ce Zlozi naprviti makar verbalnu gresku zbog koje bi bila udaljena iz projekta na kome su radili.
Buduci veliki naucnik- nasmesi mu se Zlozi, malcice previse naivno.
K (nije od krepati) i Zlozi bili su studenti najpoznatijeg i najprestiznijeg fakulteta u poznatom delu galaksije, zvanog Sve nauke – smuti, pa prospi, na kome su izucavali sve one al' zamalo primenjene nauke.
K nije mogao da podnese, razume, a jos manje empirijski dokaze kako je jedan...jedan kamen uspeo da resi sve testove, udje u najuzi izbor studenata i bude izabran za jednog od dvoje studenata koji ce samostalno raditi proces koji je vec bio rutina, ali ipak nedostupan onima koji su se u tom zivotu nalazili na nivou studenta – kopiranje ljudske memorije u novo telo. Od kloniranja originalnog tela su odustali jos pre par vekova, jer se ispostavilo da raste broj psihijatrijskih slucajeva nezadovoljnih svojim vecno istim, nesavrsenim izgledom. Zato je svako sledece telo bilo kreirano po zeljama buduceg nosioca tela. I zato su svi oni bili lepi, visoki i sa plocicama na stomacima, muskarci sa velikim moodima, a zene bez celulita. Prenosila se samo kompletna memorija, povremeno malo prociscena od nepozeljnih iskustava, misli i ideja. Nepozeljnih sa aspekta drustva.
Povodom te nesrecnosti da mu partneraka na projektu bude Zlozi, K se zalio na svim nivoima. Prvo je zalbu podneo Vracu nad Vracevima fakulteta vrsnom pecarosu, koji je svaku temu tretirao ozbiljno, jedini problem je bio taj sto je on sam bio neozbiljan. Kakav je pristup imao prema svakoj temi, takav pristup je imao i prema K zalbi. Zatim se zalio zameniku Vraca nad Vracevima, Bistrom, zanetog cudesnim bajkama o carobnim sumama i zivotinjama koje koje ne bi cak ni Sveta Nauka uspela da kreira u jednoj od onih epruveta za ukras. Pokusao je da dodje i do V., Generalne Savetnice Fakulteta, ali nije uspeo, jer se ona jos pre par godina povukla do retko kome dostupne planete Sedmo Nebo i tamo zivela srecna i zadovoljna, povremeno svracajuci na Fakultet radi osterenja zuba. Krajnje besan pozalio se i jednom vrlo misticnom vracu, vracu predmeta -Neki krajnje nebitan predmet. Jedino sto je uspeo od njega da dobije je pesmica koju je misticni vrac opevao u cast zla –
Zlo je moji eksperiment, kada zlo uzmem u usta dal svaki put roze masa postaje cvrsta.
Osim sto K nije verovao da je Zlozi samostalnim radom postighla uspeh, potajno ga je nerviralo sto je u njenom imenu Zlozi, bila sadrzana zabranjena rec na O.
Ono sto mu je falilo da bi dokucio taj njen nedokucivi uspeh, bila je masta. To i nije bio uspeh, vec Zlozina sposobnost, koja se nije mogla iskoreniti ni preciscavanjem memorije, ni dobrim starim vaspitnim metodama, da kada god moze uhvati krivinu. A buduci da je Zlozi bila i brzino stvorenje, brinula je da se stolica slucajno ne zagreje od njenog doopeta i ne izgori. Tajna tzv. uspeha bila je u papiru, preciznije u tolet papiru. Do papira je bilo tesko doci. Sta vise nije postojao, jer nije bio potreban, osim onoga koji su nazivali tolet papir. Funkciju tolet papira nista nije moglo da zameni, iako su neprekidno vrsena ispitivanja u tom pravcu. Avaj ...sva propala, zbog cega je tolet papir opstajao i svojom pojavom ruzio svako kupatilo podsecajuci na ljudsku nesavrsenost. Zlozi je nemilice trosila tolet papir praveci puskice za ispite. Ipak, da je neko proveravao potrosnju tolet papira po glavi, odnosno doopetu stanovnika, ne bi se nikada zapitao zasto ona trosi ubedljivo najvise, jer Zlozi je izmedju ostalog bila sklona cestom prоseravanju. Nikada nije bila uhvacena u prepisivanju, jer jednostavno niko vise nije imao secanje na drevnu vestinu prepisivanja sa najobicnijeg parceta papir, koja se, usled neke nepoznate greske u transferima njene memorije, uredno skrivala od onoga ko vrsi transfer i cisti sve ono sto nije pozeljno. Rucne pisaljke, koje su jedine mogle da pisu po (tolet) papiru, takodje nisu postojale, zamenjene su spravicama za kuckanje i nabadanje slovaca i ostalih znakova prsticem. Zlozi je rucne pisaljke (stari naziv olovke) maznjavala iz kolekcije olovki AE, vracarice predmeta – Humanost u nauci. AE je olovke donosila sa planete humanosti, na koju je odlazila navodno radi proucavanja humanosti i prakticnih radova u tom smislu. AE je imala fetis prema olovkama, jer su za nju predstavljale vrh dostignuca, nesto svima korisno, a jako humano. Dostignuce koje nikoga nije ugrozavalo, ako se izuzme da prejaka rec, makar i napisana, ubija. Nije prijavljivala nestanke svojih dragocenih olovki, jer je bila upucena u to da se za nju sapuce da previse cesto pravi izlete u svet humanosti i da se sa njega vraca sa ceznjivim osmehom, sto bi joj moglo ugroziti karijeru. Prijava olovki joj je bila neophodna ko kucetu buve. Zato je AE cutala, a Zlozi nesmetano pozajmljivala olovke.
Najpriblizniji dostupan opis planete humanosti je taj da je to ona planeta na kojoj nije bitno to sto je sve na mikronivou zivo i gde je zid koji pruza otpor rusenju samo zid koji pruza otpor rusenju. Osim ako nije zid placa.

Pored K i Zlozi postojao je i treci clan njihovog troclanog copora, Alfa copora, Bled, ciji najvazniji zadatak je bio da kuva kafe ostatku copora. Alfa copora, sa ponosom je kuvao kafe, odnosno sa ponosom bi kuvao kafe da Zlozi nije trazila da njoj kuva zeleni caj. Na mesto Alfe copora doveo ga je njegov brilijantan odgovor Da, na pitanje da li su delfini ribe. Voleo je o tom odgovoru da pripoveda, jos vise je voleo da i drugi pripovedaju o tome. Toliko je to voleo da ga je jedilo ako bi neko zaboravio to da pomene, sto mu je uticalo na potenciju....intelektualnu.
Ja sam Bog otac i Priroda majka- pomisli Bled sipajuci po ko zna koji put prokljucalu vodu na listice zelenog caja.

Pošalji "Okrnjena prica" na Facebook Pošalji "Okrnjena prica" na Google Pošalji "Okrnjena prica" na My Yahoo! Pošalji "Okrnjena prica" na Live Pošalji "Okrnjena prica" na MySpace Pošalji "Okrnjena prica" na Twitter Pošalji "Okrnjena prica" na Digg Pošalji "Okrnjena prica" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2013. u 18:59, autor: dobra predskazanja

Kategorije
Nekategorizovano