Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život

Oceni ovaj blog
Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život. U Kini postoji jedna vrsta bambusa koju je potrebno zalivati svaki dan. Kada seme posejete u zemlju, iz nje ništa ne izlazi prvih godinu dana. Šta biste vi učinili kada biste posadili to bambusovo drvo i zalivali ga okrepljujućom vodom 365 dana, a ne vidite čak ni najmanji napredak? Zamislite da je tako i drugu godinu, pa i treću i četvrtu. Zašto trošiti vodu, i trud uopšte, na ovo lenjo drvo? Ipak, ljudi ne gube veru. Oni nastavljaju da ga zalivaju i petu godinu, a šeste godine ono naraste i do 30 metara.

Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na Facebook Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na Google Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na My Yahoo! Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na Live Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na MySpace Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na Twitter Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na Digg Pošalji "Posmatrajući prirodu mi možemo shvatiti život" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. pely (avatar)
    "....a šeste godine ono naraste i do 30 metara. "
    pet godina je bambus hvatao "zalet rasta" da bi dostigao 30m

Vrlo zanimljiv napis.