LIJEPA NAŠA....II DIO. - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

LIJEPA NAŠA....II DIO.

Oceni ovaj blog
- Poštovani u Ministarstvu pravosuđa, vi koji radite na zaštiti svjedoka u postupku. Vaše pisanje na web-u je čista smijurija. Prvo, osobe koje prijavljuju kriminal šikanirane su, nezaštićene i život i zdravlje su im u opasnosti, a također i njihovih obitelji, a svjedoci su, sudeći prema onom što mi se dogodilo, osobe koje treba – UBITI U POJAM, UNIŠTITI U NJIMA SVAKI OSJEĆAJ ZA PRAVDU, ISTINU, I ŽELJU ZA ŽIVOTOM. Mislim da se iz opisanog postupka policije vidi koliko se sramotno ova vlast odnosi prema pojedinim osobama, u ovom slučaju svjedoku Nadi Landeka u predmetu broj 3 K-99/12 – za čiju raspravu je njoj kao svjedoku upućen poziv 12.04.2013. Izostanak sam zbog visokog tlaka i astme opravdala telefonskim pozivom i liječničkom potvrdom, a za jučerašnju raspravu 22. kolovoza 2013. u kojoj se sudi osobi protiv koje sam podnijela niz kaznenih prijava – poziv nisam ni dobila niti mi je upućivan, već je umjesto toga izdan NALOG ZA PRITVOR I PRISILNO DOVOĐENJE. Nitko u ovoj državi, NE MOŽE PRISILOM I NEOSNOVANO ODUZETI SLOBODU. Sloboda je temeljno pravo svakog građanina zajamčeno svim mogućim propisima. Meni je sloboda od strane ove vlasti oduzeta dva puta, u ovom predmetu o kojem pišemo, i prije nekoliko godina, kada je određen pritvor od 6 dana zbog navodnog kaznenog djela klevete, u predmetu koji se nije niti vodio.

Igrate li se vi i vaši suci mojim životom? Onda nemojte pisati neistine, Napišite: Postoje svjedoci koje treba štititi, te oni koji nam smetaju. Njih mičemo s puta, ili ih dobro zaprepastimo svojim odlukama.

Jer nakon što su mi oduzeli sve osobne stvari, zadržana sam oduzete slobode u odjelu za pritvor, do otprilike 11 sati. Ne znam točno vrijeme jer su mi oduzeli mobitele, osobne dokumente, čak i prstenje, a nisam imala ni nužno potrebne lijekove zbog čega mi je danas bitno pogoršano stanje. Kašljala sam kao sumanuta, bez zraka, u prostoriji s klimom koja me ubila, smrznula sam se u tankoj majici očekujući da će me iz kuće odvesti na sud, gdje sam dobrovoljno pošla, ne odupirući se uopće. Jer nemam interesa ne odazivati se na sudske rasprave, Na svaku od rasprava sam došla pa bih se odazvala i na ovu u Koprivnici, da sam dobila poziv.

No gospodo, na rasprave u kojima se meni sudi, svjedoke ne privode po intervenciji MUP-a. Ako se ne odazovu, rasprava se nastavlja. Nikad još, tijekom 15 godina koliko sam upoznata s postupanjem sudova – svjedoka nisu priveli na ovakav način.

Ako je to vaša zaštita, pitam se; PO ČEMU SAM JA GRAĐANIN OVE ZEMLJE? Ja, Hrvatica, rođena u Zagrebu od roditelja Hrvata? Ja sam za vas šljam, ološ, osoba koju treba zgaziti. Diskrimininirana sam od vlastite vlasti koju sam birala kao građain ove zemlje. I to ne samo diskriminirana, već dovedena u tešku životnu ugrozu – zbog astme, zbog koje sam jedva izdržala jučerašnji dan, a sada moram potražiti hitnu liječničku pomoć zbog gušenja i vrlo teškog disanja pogoršanog stresom.

Pred Općinskim sudom u Koprivnici stajao je Šalajev čovjek, bivši policajac Zlatko Kir, koji je od Šalajeve strane, i vjerovatno od nekog iz MUP-a, bio obaviješten da dolazim privedena, uz pratnju MUP-a, a ne kao slobodna osoba. Dokaz tome je istovremena objava na fb profilima ‘Marko Novi, Tinki Dalmatinski galeb’ kako je Nada Landeka uhićena.

Gospodo, grubo su prekršena moja ustavna prava i slobode. Očekivala sam, nakon svih prijava i obavijesti o tome što se događa meni i mojoj obitelji, i pod kakvim terorom i uznemiravanjem živimo – da ćete mene i moju obitelj štititi zakonitim djelovanjem od osoba koje sustavno kaznenim radnjama uništavaju moj život, zdravlje, mir, posao i javno djelovanje, kao i život i zdravlje članova moje obitelji

A nisam očekivala da ćete štititi njih od mene – prisilnim privođenjem kao svjedoka na raspravu za koju nisam dobila niti poziv. Uz to, uz teški astmatični napadaj držali ste me bez liječničke skrbi od 5 do 12.30 sati kao najgoreg kriminalca, a svaka minuta za astmatičara i srčanog bolesnika može biti presudna ako je bolesnik bez lijekova – stoji između ostalog u dramatičnom obraćanju Nade Landeke Ministarstvu pravosuđa i MUP-u.

Valja ovdje napomenuti da su slične stvari, dakle šikaniranje, neopravdano policijsko privođenje i zadržavanje, te prijetnje svih oblika doživjeli i gotovo svi ostali hrvatski zviždači, dakle osobe koje su svoju osobnu sigurnost, zdravlje, posao, a nerijetko i život doveli u opasnost jer nisu htjeli šutke prijeći preko kriminala i korupcije u društvu. Oni, dakle, koje bi institicije Republike Hrvatske trebale ponajprije štititi, sustavno su proganjani, omalovažavani i šikanirani upravo od tih istih institucija, o čemu je potpisnik ovih redova u zadnjih nekoliko godina napisao na desetine tekstova, odnosno autentičnih svjedočanstava, objavljenih potom u raznim medijima.

Podsjetimo da je nedavno upravo Nada Landeka, kao predsjednica udruge koja se bori za zaštitu prava građana, alarmirala hrvatsku javnost kada je policija prisilno privela te na psihijatriju odvela pukovnika Branka Kakarića, koji je javnost upozoravao na neraščišćeni kriminal u humanitarnom razminiranju, te koji je zbog zaštite kriminala i kriminalaca prozivao Mladena Bajića i Ranka Ostojića.

Pukovnika Hrvatske vojske, ratnog invalida i dragovoljca Domovinskog rata, prisilno su, da podsjetimo, danima držali zaključanog na psihijatriji u Vrapču, te su ga silili da pije jake lijekove od kojih nije mogao govoriti, iako je bilo posve očito da je posve priseban stigao u bolnicu, jer nikada u životu nije bio psihijatrijski liječen. No, tih dana kada je priveden trebao je započeti štrajk glađu u Bruxellesu ispred zgrade Europskog parlamenta, što vlastodršcima nije odgovaralo jer su baš tada pripremali veliku svečanost u Zagrebu povodom ulaska Hrvatske u Europsku Uniju.

Srećom, nakon što je predsjednica ‘Veronika Vere’ alarmirala medije koji su cjelokupnu hrvatsku javnost obavijestili o sramotnom zatvaranju pukovnika Hrvatske vojske u ‘ludnicu’, Kakarić je, vjerojatno zbog mogućnosti da skandal poprimi i međunarodne razmjere, nakon tri dana ipak pušten s psihijatrije.

Ničim obrazloženo i neopravdano privođenje Nade Landeke moglo bi, dakle, biti osveta i za taj njezin angažman. Jer borci za pravdu u Hrvatskoj su, što se vladajuće ‘elite’ tiče, nepoželjni i vrlo opasni. Najbolje to znaju svi oni koji su se usudili podnijeti kaznenu prijavu protiv nekog moćnika.

Valja na kraju istaknuti da je Nada Landeka sramotno pritvaranje i neprimjereno policijsko postupanje prijavila domaćim institucijama, ali i nadležnim europskim palamentarcima, njemačkom Bundestagu, te kancelarki Angeli Merkel.

This entry was posted in iz Hrvatske, o Hrvatskoj, pravosuđe and tagged Branko Kakarić, Damir Kramarić, DORH, Hrvatica, Ministarstvo financija, MUP, NALOG ZA PRITVOR, OSJEĆAJ ZA PRAVDU, PRISILNO DOVOĐENJE, USKOK, Veronika Vere, zviždači by editor. Bookmark the permalink.
Comments Facebook comments
Comments are closed.

PROČITALA SAM PAR PUTA...i recimo da sam na rubu suza....ima li za običnog čovjeka igdje više na ovome svijetu pravde..??????

Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na Facebook Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na Google Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na My Yahoo! Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na Live Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na MySpace Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na Twitter Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na Digg Pošalji "LIJEPA NAŠA....II DIO." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari