Sunce i brojevi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Sunce i brojevi

Oceni ovaj blog
Naše Sunce, kako prolazi kroz svemir, prima razne informacije iz svemira, i onda nam preko naših očiju (kad upražnjavamo sungazing) prenosi te kodirane informacije, a naša DNK ih dešifruje. Na taj način i naša svest evoliura.

[IMG]http://i39.servimg.com/u/f39/14/07/52/42/number10.jpg[/IMG]

Sve oko nas su brojevi... cela kreacija, vi, ja, vaše stvari, biljke, životinje, molekuli, atomi... sve je to u esenciji postojanja skup organizovanih raznih brojeva... Na primer voda. Njena matematička (informaciona) vrednost je 456,2. Sirov čaj ima matematičku (informacionu) vrednost od 233,2. Dakle, gotov čaj - 456,2+233,2=689,4... ili gotov čaj. Sve je tako logično, sračunato, jednom rečju neverovatno.

Kada bismo 689,4 (gotov čaj) podelili na 2, dobili bismo razgradnju ta 2 gradivna elementa gotovog čaja, i dobili bismo broj 344,6 - dakle neku novu stvar koja je samo prešla iz jednog oblika u drugi. Isto je tako i sa našim dušama, kako se penjemo na više nivoe svesti i postojanja, i zato nemaju svi istu dušu.

Postojanje počiva na ovim principima:

- plus je kreacija ili stvaranje - Shakti;

- minus je destrukcija ili uništavanje - Shiva;

- množenje je umožavanje istih jedinki - replikacija;

- deljenje je podela na manje delove - deoba.

Sve ovo je kreacija, koja je u stvari matematika, odnosno kodirana informacija, odnosno svest... Ali čija svest? Ko smo i šta smo mi? Mi smo manje svesti, koje održavaju jednu višu svest... delovi nje, kao jedne veće celine.

Kako dole tako i gore. Kako u našim glavama tako i u univerzumu.

Namaste.

Pošalji "Sunce i brojevi" na Facebook Pošalji "Sunce i brojevi" na Google Pošalji "Sunce i brojevi" na My Yahoo! Pošalji "Sunce i brojevi" na Live Pošalji "Sunce i brojevi" na MySpace Pošalji "Sunce i brojevi" na Twitter Pošalji "Sunce i brojevi" na Digg Pošalji "Sunce i brojevi" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. njuskalo725 (avatar)
    zanimljivo glediste.
    Komplikovana materija,razumljivo uproscena,i predstavljena.bravo
  2. Demijurg (avatar)
    :super:
  3. 123loncar (avatar)
    ...sve ovo, labava je konstrukcija , koju u jadnom skupu drži pojam : " INFORMACIJA"... da je u preambuli teksta data definicija pojma " INFORMACIJA" . sam tekst bio bi znanstveniji...
    ..naime , moj komšija mislo da je informacija to kad nam prepriča kako gleda komšinicu razgolićenu, koja se kraj prozora namerno golišavi i ladi u ovim žeškim daniam i večerima ....ceo muški komšijski rod u ovom ne vidi bedno opravdanje jednog obololelog voajera, već stvarno živi u ubeđenju da je informisan...sdruge strane , komšika koja se hladi pored prozora non stop prepričava vremensku prognozu sa pinka , te živi u ubeđenju da je dobro informisana - nesluteći da su joj komšije mentalno obolele...i tako teku dani po principu trla baba lan da joj prođe dan , a u suštini puk nije obavešten o raznoraznim mentalnim stanjima , pa se i ne leči , već umire kao dobro informisan svet. kome ništa ne ide od ruke ...

,,,ako i dali preambulnu definiciju ovog pojma , morali bi da kažemo šta je matematika , pa štasu i brojevi...naravno , to bi bila sitnica , jer definisati sunce to je historijski poduhvat...

..ovako, ostaje nam da zurimo u sunce , neznajući o njemu gotovo ništa, izuzimajući ovaj tekst...on je nekako mojsijevski - priča za sebe..rekao bih čak da nije ni iz korpusa bedne jevrejštine potpomognute srpštinom !...

...koliko vremena treba fotonu da pređe rastojanje između sunca i zemlje ?...bez da svraća u neku novosadsku kafanu , a nikako u beograd kafanu !
  4. gost 320781 (avatar)
    Kreacija nije matematika.Matematika je samo jedan od jezika kojim se kreacija koristi.