Ritual samoblagosiljanja

Ovaj ritual bi trebalo da se izvede tokom mladog Meseca, ali nije strogo ograničen na izvođenje za vreme te mesečeve faze. Potreba, a ne doba, određuje izvođenje. Postoji stvarna snaga u samoblagosiljanju i ne bi je trebalo upotrebljavati sem onda kada postoji stvarna potreba za tim i tada to ne bi trebalo raditi na brzinu i smušeno.

Svrha ovoga obreda jeste da dovede osobu u bliži kontakt sa božanskim. Može se takođe koristiti kao manje posvećenje, kada osoba koja želi posvećenje nema nikoga ko bi izveo Obred. Ovaj obred samoblagosiljanja može takođe biti korišćen kao manji egzorcizam, da se isteraju bilo kakvi zli uticaji koji se mogu nalaziti oko osobe. To može izvesti svaka osoba sama nad sobom i po svom nahođenju.

Izvesti obred na mirnom mestu, na kome vas niko neće omesti i bez odeće.

Za obred vam je potrebno sleđeće:

- so, oko 1/4 kašičice;
- vino, otprilike jedna unca (1 unca iznosi oko 28,3 g);
- voda, oko 1/2 unce;
- sveća, posvećena ili neka druga.

Rezultat obreda je osećaj smirenosti i tišine. Po¬željno je da se onaj koji ga izvodi ogreje toplotom zraka zalazećeg Sunca, tako da može meditirati i shvatiti da je prizvao paž¬nju božanskog na sebe, tražeći da postane bliži božanskom skupa po svojim ciljevima i mudrosti.

Kada ste spremni da počnete, pospite so po podu i stanite na nju, osvetljavajući je svećom. Pustite da toplota sveće uđe u vaše telo. Pomešajte vodu i vino, meditirajući o tome zašto izvodite ovaj obred samoblagosiljanja.

Pročitajte naglas sledeće:

BLAGOSLOVI ME, MAJKO, STOGA JER SAM TVOJE ČEDO.
Uronite prste desne ruke u pomešano vino sa vodom, premažite oči i izgovorite:
BLAGOSLOVENE BUDITE MOJE OČI, DA JA MOGU VIDETI TVOJ PUT.

Premažite nos vodom i venom i izgovorite:

BLAGOSLOVEN BUDI NOSU MOJ, TAKO DA JA MOGU UDAHNUTI TVOJU SUŠTINU.

Premažite usta i izgovorite:

BLAGOSLOVENA BUDITE MOJA USTA, TAKO DA JA MOGU GOVORITI O TEBI.

Premažite grudi i izgovorite:

BLAGOSLOVENE BUDITE GRUDI MOJE, TAKO DA JA MOGU DA BUDEM VERNA/VERAN TVOM ZADATKU.

Premažite slabine i izgovorite:

BLAGOSLOVENE BUDITE MOJE SLABINE KOJE NOSITE ŽIVOTNU SNAGU ČOVEKA, KAO ŠTO TI IZNOSIŠ CELU KREACIJU.

Premažite stopala i izgovorite:

BLAGOSLOVENA BUDITE MOJA STOPALA, TAKO DA JA MOGU HODATI TVOJIM PUTEVIMA.

Ostati tako smireno... i meditirati neko vreme. Razmisliti o izre;enome, o sebi i o gospi i bogovima.
 

Back
Top