Žena i knjiga

Muž i žena odluče da odu na odmor na jezero poznato kao “meka i raj za ribolovce”. Muž obožava da u ribolov izađe u cik zore, a njegova žena obožava da u miru čita knjige.

Jednog jutra se muž posle nekoliko sati ribolova vratio i odlučio da malo dremne, a žena je tada rešila da se sama izveze čamcem na jezero, premda se na njemu sama baš i nije najbolje snalazila. Upali ona motor i izveze čamac na jedno usamljeno mesto, baci sidro, izvadi knjigu i nastavi da uživa u tišini i čitanju.

Uskoro naiđe ribolovni inspektor, pristane uz ženin čamac i kaže: “Dobro jutro gospođo. Šta to radite?” - “Čitam knjigu”, odgovori ona. I pomisli zar to nije očigledno. “Nalazite se na delu jezera rezervisanom za sportski ribolov”, obavesti je inspektor. “Žao mi je gospodine, ali ja ne pecam. Ja samo sedim u čamcu i čitam knjigu.” - “Da, ali u čamcu imate sav pribor potreban za pecanje i, što se mene tiče, mogli biste svakog trenutka početi da pecate. Biću primoran da vas povedem sa sobom do stanice i da protiv vas podnesem prijavu.” - “Ako vi to zaista uradite”, odgovori mu žena, “onda znajte da ću i ja protiv vas podneti prijavu, ali zbog silovanja.” “Ali, pa ja vas nisam niti dotakao”, reče inspektor. “Da, ali vi za to imate sav potreban pribor i što se mene tiče mogli biste sa tim otpočeti svakog trenutka.” - “Doviđenja gospođo i uživajte u ovom lepom danu.”

Naravoučenije: ne ulazi u raspravu sa ženom koja čita. Vrlo je verovatno da ona ume i da misli. I šalji dalje ženama koje znaju da čitaju. I ostalima sa priborom.
 

Back
Top