Dovidjenja............... ...

Draga moja,

Pisem ti ovo pismo,dok ispijam casu Vranca........nisam ti dugo pisao ljubavi,nesto sam ti ubijen,svako lice,svaki pogled dok koracam uvece,pogadja me poput kakve otrovne srele,probada mi srce,zato spustam pogled dole,i gledam u zemlju ispred mene..........Nekako sve imam neki osecaj,da je ovo pismo koje ti pisem,poslednje koje cu ti napisati.Umoran sam ljubavi,od sebe,od slabosti koju osecam......Nosim bol 1000 ljudi.U mome uglu nema nikoga.Sam, sam.Sam protiv svih! I dok koracam,oko mene nasmejana lica,na prvi pogled srecni su.Drze se za ruke,nezno sapucu jedno drugom na uvo,neznosti slatke.Nesto sto mozda ja vise nikada vise necu doziveti.Mozda je moja sudbina,da hodam i dalje ovim propalim experimentom zvanim Zemlja, sam? Kiseo osmeh mi prelazi preko usana,sa svakim zdravo,cao........Jednom recju,TI se neces pojaviti ljubavi moja,dosta je bilo.Umoran sam.S'toga ovo je sve uzaludan pokusaj.Zivot me nije mazio,ja sam se nadao tvom neznom dodiru.Makar samo na jedan dan;Jedan dan Boze,ako me slusas. je sve sto zelim! Trudio sam se da te ne opterecujem,kroz ceo moj dosadasnji zivot,samo veceras cu te zamoliti sledece: Podari mi JE na samo jedan dan!Da moj svet,njenom svetloscu budem obasjan.Nakon toga mozes me imati,moja dusa pripasce tebi............Da osetim sunce njenog osmeha,toplinu njenih usana,miris njene kose.......Zar njenog pogleda.........Bez TEBE draga moja,nema vise smisla pisati,i drzati ovo ludo srce otvorenim,necu vise da te trazim ni cekam...............Zaklinjem ti se mojom besmrtnom dusom.Ostaj mi pozdravljena zlato moje,sreco jedina,ne dosanjani snu i zeljo moja ne ispunjena.

Tvoj,

Marko
 
Nazalost, kada odrastes shvatis da je sve bila zabluda i da si uzalud cekao izmisljenu NJU, jer iako se pojavi i uzvrati ljubav, bolno shvatis za tren da ONA nije ONA koju si dozivljavao i voleo sve vreme, da je sve tvoja fikcija i masta koja zaista od coveka radi svasta.
Toliki senzibilitet moze samo da skodi.
 
Jako lepo napisano, slicna osecanja jednom predtvorih u pesmu :)

SECAM SE

Secam se dana kada si otisla
te ljubavi sto se lomi i kida
tanka je bila ta nit da te zadrzi
ni okrenula se nisi,
a ranila si me do srzi
Secam se kako gledam za tobom
dok u meni sve se slama
svakim korakom sve si mi dalja
ranjeno srce, dusa ostala sama
Secam se mraka kako se spusta
dok nem i sam stojim cekajuci
da se vratis i rasteras tamu
Svega se secam zaboravio nisam
te oci i osmeh zbog kojih ziveh
Od secanja zivim dusu mi hrane
ne dam da vreme uspomene brise
jer sa nestankom njih
i mene ce da nestane.
 

Back
Top