Zrikavac - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

ranjeni Zoro

Zrikavac

Oceni ovaj blog
Zevaju dvorišta na Čuburi. Zrikavac, Mesec, zavese umesto vrata, televizori umesto lampi. Svakih desetak minuta, moj komšija zeva kao morž. Čujem ga kako leži u krevetu, gleda tv preko stomaka punog piva i mogu da merim vreme po njegovom zevu. Vazduh kao toplo mleko, guši ga, hvata ga, možda će umreti večeras. Možda će mu poslednje što vidi biti neka utakmica, ili reklama za uloške. Šta ako na onaj svet, ili u sledeći život nosimo poslednju sliku iz ovog? Šta ako nam to određuje karmu..Možda će moj komšija u narednom životu biti ručak od plavog patlidžana. Možda će postati 75% ispucalih krajeva kose neke l'Oreal plavuše. Ili vodeni pauk.
Da li zna da mislim o njemu. Svakog dana javimo se jedan drugome. Izađe nam iz usta dobar dan i još po neka fraza. Kao žeton u automat kad ti ispadne Mars. tako nama ispadaju "dobar dan" i "kako je komšo eeevo dobro je". Ali on ima svoj mozak i svoj stomak i svoj tv. A meni sve to ništa ne radi. Ja imam mozak koji misli o njemu, o njegovom zevu i trduim se..o kako se samo trudim, da dok ovo kucam, ne razjapim usta..Uspevam. Ja sam heroj. Komšija i ne sluti koliko mi je pomogao. I nema pojma zašto ću sa njim sutra razmeniti još neku rečenicu više.

Pošalji "Zrikavac" na Facebook Pošalji "Zrikavac" na Google Pošalji "Zrikavac" na My Yahoo! Pošalji "Zrikavac" na Live Pošalji "Zrikavac" na MySpace Pošalji "Zrikavac" na Twitter Pošalji "Zrikavac" na Digg Pošalji "Zrikavac" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    I treba. Da Čubura bude opet lepa Čubura.
  2. gost 243784 (avatar)
    [B] Zrikavac, Mesec, zavese umesto vrata, televizori umesto lampi.[/B]

Lepa prica :bye:
  3. ranjeni Zoro (avatar)
  4. 123loncar (avatar)
  5. Nemi Sufler (avatar)
    E jbg...ja zevnuh.
  6. beograd74 (avatar)
    E care....
  7. Antigon@ (avatar)
    Zoro je veliki pisac.