Ванредни избори биће расписани следеће недеље!

I ako bude nekih izbora , što me se lično uopšte ne tiče, neće biti nikakvih sem kozmetičkih promena. Jer to ne odgovara onima koji zapravo biraju. A ovi sitni glasački listići se tu uopšte ni ne pitaju, nego eto kao služe kao demokratski paravan onima koji zapravo odlučuju o svemu. Najbolji dokaz da ja ne lupetam gluposti nalazi se u činjenici da su u briselu na dan prošlih izbora pobrkali lončiće, i dojučerašnjem četničkom vojvodi prerano čestitali pobedu. A možda to i nije slučajno, mora ponekada i da se pokaže ko u stvari bira. A ovdašnjim sitnim glasačkim listićima ostaje posle izbora raspodela plena, uvaljivanje braće, snajki i ostale rodbine u UO javnih preduzeća i sl. A nekih bitnih promena neće biti. I naravno, kombi partija sa svojim bankarom i el. gitarom će opet dobiti resor ekonomije. U suprotnom možemo da se pozdravimo sa kreditima MMF-a, od kojih ova naša privreda živi na aparatima. Iako je taj MMF najveće zlo savremenog ekonomskog sveta. I Argentini je krenulo na bolje tek kada su MMF-u otpevali "Hit the road Jack...". Ali ovde to neće da biva jer bi se u tom slučaju morali najuriti silni zamenici pomoćnika sekretara. A nije bio takav predizborni deal. Tako da i u slučaju izbora ništa novo, pogotovo ne bolje jer izbori su skupa igranka a mi smo i tako blago bankrot.
 

Back
Top