Jedna FB dijagnoza - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Jedna FB dijagnoza

Oceni ovaj blog
Jedna moja Facebook prijateljica jutros je napisala ovaj status, pa vam ga prenosim u celosti, da se nasmejete i zapitate da li smo mi, kao država i društvo, zdravi ili bolesni... Dakle...

* * *

Negde na Facebook-u mi “izleti” neki poprilično umno “nerazvijen” dečkić, što bi se po srpski reklo - debil, i počne da se busa velikim srpstvom, da omalovažava Srbe iz CG i RS, da lupa glavom o tastaturu... ma neki “ubij, zakolji” tip. Prvo je počeo da me naziva ustaškinjom, jer sam mu rekla da sam luda za Hrvatima (mislim, nije svako podoban za normalnu konverzaciju, niti obdaren dovoljnom količinom mozga da shvati sprdanje). Zatim je usledio golem monolog s njegove strane, u kome na različite načine svojim “prebogatim vokabularom” opisuje moje “ustaštvo” u širokom spektru boja. Rekoh dečkiću da bih mu zaista volela pomoći, ali da se za saniranje svojih moždanih defekata ipak mora obratiti najbližem psihijatru. Pomogla bih mu, zaista, ali ne znam kako. Elem, nakon toga dobih “kompliment” da sam Turkinja, jer imam crnu kosu, oči obrve... Meni to ne smeta, obzirom da su Turkinje jako lepe žene. Za neke ljude nije ni njiva, a kamoli Internet, to je definitivamente. Taman što sam kulturno otkucala par saveta, dečko me blokira. Plačem, jecam, suza suzu stiže, da imam čarape na nogama sigurno bi bile mokre. Šmrc. Znači ja sam: mason, psihopata, CIA, okoreli kriminalac-razbijač kostiju (he he he, ovo je bilo najjače), BIA, ustaškinja, turkinja... Možda sam i Had lično, ko zna... No ko ga je6e. Nego, najiskrenije, što više srećem i upoznajem ove silne “new are keyboard” pravoslavce i patriote, duša me sve više boli za divnom Srbijom, i više mi je žao što nisam odrasla u vreme Tita. Pa vi vidite koliko je situacija kritična. Takođe me najhladnije zabole ćoše, kao i ćoše ćošeta, da li će neko za nas iz CG ili RS reći da smo Koreanci, Bosanci, Turci, Ugrofinci... nama to nije problem, jer znamo ko smo. I, opet, stvarno me zabole za živote drugih ljudi, ali ovakve stvarčice, poput erupcije frustracija pomenutog dečkića (ne mogu reći muškarca, smatram da je “muškarac” titula koja se zaslužuje) obavezno arhiviram, služe mi kao terapija s vremena na vreme kad pomislim da nisam normalna. Nego, razmišljam da napravim neko profilče sa hrvatskim imenom, da ga malo “istrzam”. Možda čkode “proradi”. Kad mu već nisam bliže da preduzmem “Crna Reka style” mere saniranja glOOOOOve. Bih i to. Žao mi čoveka. Nisam pametna.

P.S. Ne zapošljavajte se u CIA, neredovni su sa platama.

* * *

No comment. Šta vi kažete?

Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na Facebook Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na Google Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na My Yahoo! Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na Live Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na MySpace Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na Twitter Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na Digg Pošalji "Jedna FB dijagnoza" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Gloriana (avatar)
  2. Demijurg (avatar)
    :hahaha1:
  3. stankovicgor (avatar)
    Ako verujete Darwinu i od ''dechkice'' ce,jednog dana,da postane chovek.