Veličina - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ljubav prema mudrosti

Veličina

Oceni ovaj blog
Mark Twain: "Izbjegavajte one koji omalovažavaju vaše ambicije. To rade samo mali ljudi dok istinski veliki ljudi u vas pobuđuju osećaj da i vi možete postati veliki."

-Velicina ne dolazi slucajno, vec razvojem unutrasnjeg potencijala. Razvoj takvog potencijala omogucava velikim ljudima da ga uoce i podsticu i kod drugih. Mali ljudi jos uvek nisu dostigli takav stepen svesnosti ili razumevanja. Zato nisu u stanju da budu podstreh ni sebi, ni drugima.
--------------

Pablo Picasso: “The meaning of life is to find your gift. The purpose of life is to give it away.”
“Smisao zivota je da pronadjes svoj dar. Svrha zivota je da ga dajes.”

- Ova izreka se na izvestan nacin nadovezuje na prethodnu. Mi svi imamo skriveni potencijal ili dar kojeg je neophodno otkriti u sebi. Takvo otkrice nam omogucava njegov razvoj.

Uslov razvoja unutrasnjeg dara je njegovo spoljasnje davanje ili darivanje drugima. Time dolazi do ekspanzije toga dara jer, ga drugi ljudi dopunjavaju svojim utiscima, cime se stvara obogacena ili objektivna slika.

Ona sluzi kao ogledalo preko kojeg unutrasnji dar sagledava svoju realizaciju sto dalje aktivira njegovo otvaranje i produbljavanje, tj., neophodnu cirkulaciju da se razvija i zivi. Jer, zivi samo ono sto se razvija. A, razvija se samo ono sto cirkulise.

Pošalji "Veličina" na Facebook Pošalji "Veličina" na Google Pošalji "Veličina" na My Yahoo! Pošalji "Veličina" na Live Pošalji "Veličina" na MySpace Pošalji "Veličina" na Twitter Pošalji "Veličina" na Digg Pošalji "Veličina" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. zxy (avatar)
    Ja bih samo dodao da je i tvoj blog primer za napred izneto.Razvija si i cirkuliše sve više.
    ps
    Nego stvarno da li je veličina bitna ?
    Ažurirano 21.07.2013. u 10:55, autor: zxy
  2. Soradze (avatar)
    Sa uživanjem pratim Vaše tekstove....Hvala od
  3. 123loncar (avatar)
    ... da nije ovo neka neplaćena reklama , nekakvog uspešnog čoveka koji se nije obogatio svojom veličinom u tom velikom svetu , pa sad patriotski tezgari kao prosvetitelj u odbačenoj domovini --- jel te moliću lepo ?

http://www.shopmybook.com/en/Slavica-Stevanović/Večna-tajna-ljubavi
    http://www.shopmybook.com/en/Slavica-Stevanović/Spoznaj-samog-sebe

...sve je bedna prapaganda, na ovom svetu - pa čak i pikasova veličina.....moć i logika novca i veliki priručni ljudi !
  4. sofija06 (avatar)
    Ma mora kad si ti tu. Bez tebe ne bi bio ono sto jeste. A, sto se tice velicine to je uvek individualno. Za nekog je bitna, za nekog nije.
  5. sofija06 (avatar)
    Hvala i tebi Soradze za trud da mi to stvavis do znanja.
  6. sofija06 (avatar)
    Ne kaze se bez razloga: “Ljudi ne vide stvari onakve kakve one jesu. Oni ih vide onakvim kakvi su oni.” Zaista ne razumem o cemu ti to pises, loncar i sta hoces da kazes? Ja sam odavno postavila te veze, samo zato sto me je vec nekoliko ljudi kontaktiralo s zeljom da kupe knjige. Ukoliko sam zelela neku zaradu sigurno ih ne bih u celosti iznela na blogovima.
    Veorovao ili ne ali, ja ovo radim iz ciste ljubavi i potrebe da podelim neke moje uvide s ljudima koji imaju isto interesovanje kao i ja. Ipak, ne zelim da nikoga u nista uveravam. Svako je slobodan da misli sta hoce.
  7. 123loncar (avatar)
    ..pa baš o tome pišem , da ljudi ne mogu neke istine da izgovore velike , sem istine o sebi ....a ovde ti skrenuh pažnju da stvar komercijalizuješ --- delaš kroz novac...razmisli , budi za trenutak poštena prema onome što želiš da prikažeš svetu oko sebe.. a to opravdanje da neki traže od tebe da kupe neke knjige , nije razlo da krstaricin blog prostor koristiš za reklamu - jer pravila to ne dozvoljavaju...mogla si preko privatne poruke da im pošalješ to saopštenje ...dakle, pokušala si perfidno da iskoristiš za džabaka elektronski prostor za prapagandnu misiju - a tu nema nikakve veličine ( jer krstarica prodajereklamni prostor - i od toga živi , a nama ne naplaćuje sajber vreme i prostor ) - to je samo reč o moći i logici novca ...evo na tu temu malo mojih kazivanja ( naravno , podučena i tuđim razmišljanjima uzimajući u obzir i tvoja )...nadam se da samo reklamerstvo neće povrediti sujetu predpostavljenog čitaoca....http://forum.krstarica.com/entry.php/22902-О-НОВЦУ-ИЛИ-О-НАМА-све-једно
    Ažurirano 22.07.2013. u 16:11, autor: 123loncar
  8. darebre (avatar)
    Lepi, zanimljivi i poucni clanci
  9. sofija06 (avatar)
    Loncar, pre donosenja zakljucka dobro je imati sve potrebne informacije. Zato cu ti ih izneti. Povod za postavku knjiga su bili ljudi koji su mi se obratili s zeljom da imaju knjige. To me je navelo da ih izdam na self publish website. A, sad ono najvaznije sto tebe muci. Ako neko i kupi knjigu, ja od toga nemam apsolutno nista.
    Ja sam samo besplatno izdala knjige, ali sav novac ide tom websitu, posto nisam uzela autorski honorar. Zelela sam da knjige budu sto dostupnije onima koji hoce da ih imaju. Na zalost, cena je neizbezna i racuna se po broju stranica i formata, kao i pokricu troskova stampanja, materijala, slanja, itd. Dakle, ljudi kupuju knjige od njih, a ne od mene. Prema tome, ne razumem o kakvoj komercijalizaciji govoris?
  10. sofija06 (avatar)
    Hvala i tebi darebre za javljanje.
  11. zxy (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ..pa baš o tome pišem , da ljudi ne mogu neke istine da itgovore neke velike , sem istine o sebi ....a ovde ti skrenuh pažnju da stvar komercijalizuješ --- delaš kroz novac...razmisli , budi za trenutak poštena prema onome što želiš da prikažeš svetu oko sebe.. a to opravdanje da neki traže od tebe da kupe neke knjige , nije razlo da krstaricin blog prostor koristiš za reklamu - jer pravila to ne dozvoljavaju...mogla si preko privatne poruke da im pošalješ to saopštenje ...dakle, pokušala si perfidno da iskoristiš za džabaka elektronski prostor za prapagandnu misiju - a tu nema nikakve veličine ( jer krstarica prodajereklamni prostor - i od toga živi , a nama ne naplaćuje sajber vreme i prostor ) - to je samo reč o moći i logici novca ...evo na tu temu malo mojih kazivanja ( naravno , podučena i tuđim razmišljanjima uzimajući u obzir i tvoja )...nadam se da samo reklamerstvo neće povrediti sujetu predpostavljenog čitaoca....http://forum.krstarica.com/entry.php/22902-О-НОВЦУ-ИЛИ-О-НАМА-све-једно
    Hej Lončar bre ,koj ti je vrag šefe
    deliš niske udarce,ne liči na tebe
    mora da si ustao na levu nogu
    pa raspalio po ovom lepom i ozbiljnom blogu
    od koga mnogi što šta naučiti mogu
    ajde izkoriguj se pobogu ,ne žalosti nam Sofiju
  12. 123loncar (avatar)
    ...izvinjavam se....mnogo se izvinjavam...evo, izvinjavam se što je istina nizak udarac....evo izvinjavam se i što objektivnost žalosti velike ljude....izvinjavam se i pokorno molim za oprost !...vaš verni poštovalac !
  13. RiadaT. (avatar)
    “Smisao zivota je da pronadjes svoj dar. Svrha zivota je da ga dajes.”

Ovo me asociralo na nešto slično, što ću ,mislim, parafrazirati..."Znanje ima istinsku vrijednost, tek kad ga prenosimo drugima"
    Samo nastavi Sofija
  14. sofija06 (avatar)
    Za izvinjenje je dovoljno samo jedno iskreno: izvini. Ovako, neke stvari ostaju nejasne:
    evo, izvinjavam se što je istina nizak udarac....evo izvinjavam se i što objektivnost žalosti velike ljude...
    Ali, zaista mi nije namera da se ovo besmisleno raspravljanje produzava, zato prihvatam tvoje izvinjenje.
  15. sofija06 (avatar)
    Hvala Riada T. za podrsku. Bice mi zadovoljstvo da nesto napisem kad god mi to ostale obaveze dopuste.
  16. pely (avatar)
    Mark Twain: "Izbjegavajte one koji omalovažavaju vaše ambicije. To rade samo mali ljudi dok istinski veliki ljudi u vas pobuđuju osećaj da i vi možete postati veliki."

-Velicina ne dolazi slucajno, vec razvojem unutrasnjeg potencijala. Razvoj takvog potencijala omogucava velikim ljudima da ga uoce i podsticu i kod drugih. Mali ljudi jos uvek nisu dostigli takav stepen svesnosti ili razumevanja. Zato nisu u stanju da budu podstreh ni sebi, ni drugima.
    Mali ljudi su na putu da postanu veći. Treba im podrška ....pomozimo im na više dobro svih je to!
    Svi smo nekad u nekom trenutku bili manji ljudi,
    svakim danom smo sve veći ako uložimo malo želje volje i ljubavi u svoj napredak

Budi jaka i ne zaziri od slabih.
    Oni će te zbog svoje slabosti napasti,
    ali im oprosti rane na svojoj koži,
    i požali ih zbog rana na njihovoj duši.

Vesna K.
    Ažurirano 05.01.2014. u 15:50, autor: pely
  17. sofija06 (avatar)
    Mali ljudi su na putu da postanu veći. Treba im podrška ....pomozimo im na više dobro svih je to!
    Svi smo nekad u nekom trenutku bili manji ljudi,
    svakim danom smo sve veći ako uložimo malo želje volje i ljubavi u svoj napredak

Budi jaka i ne zaziri od slabih.
    Oni će te zbog svoje slabosti napasti,
    ali im oprosti rane na svojoj koži,
    i požali ih zbog rana na njihovoj duši.
    Vesna K.
    Bas tako. Hvala peli za ovaj komentar. Razumevanje je uvek vise od osude. Svi se mi (s razlogom) nalazimo na odredjenom stepenu razvoja, sto nam daje specificne lekcije i ispite, koje cemo eventualno poloziti i ostvariti pomak u neprekidnom ciklusu zivota.
  18. 123loncar (avatar)
    Čudan je život , ali ljudi u njemu su stara pročitana knjiga....verovatno zato što uvek rešavaju jedne te iste probleme - sebe same....čovečanstvo je takvo kakvo je ,a današnjica se deli na vazdignute ničim opravdano kao i ponižene ničim izavano...oću reći , veliki su jedna interesna grupa koja se neorganizovano prepoznaje u stvarnosti u kojoj mali ne priznaju ni sebe , a kamoli druge velike ...gotovo da se nezna tu šta je veliko a šta malo , da se veliki spontano ne prepoznaju i međusobno ne priznaju u spontanom nekakvom interesnom okupljanju ....to grupašenje velikih , gotovo uvek me potseća na ovo kazivanje :
    ".....Todorović me je impresionirao tada, pre 38 godina, rečenicom: „Neki put je dovoljno da vođa klike, usred zbora gde sedi cela firma, samo pogleda jednog od članova, i malo podigne obrve – onaj odmah shvati da treba da skoči i da napadne onog ko u taj čas govori...” Danas, tehnika je klikama podarila idealno oruđe za rad bez sastajanja: mobilni!.......... "

http://www.politika.rs/rubrike/Pogledi-sa-strane/Klike-na-tajnom-radu.lt.html

... kliktanje i klike , u današnjem sajber svetu , na našim prostorima , ne samo da definišu bitisanje bilo kog čoveka, već određuju opstanak države...njih možemo podeliti na bitne , kao što su : političke , naučne , obrazovne i verske klike; koje se oslanjaju na klike fanova....ove fanovske definišu trendove...fanovske sajber klike okupljaju se oko bilo čega; ima ih ko mušica balegara na bunjištu.....ovu masovnostokupljanja omugućava im ova stvarčica - zvana NET.....
    ...i ja pripadam na neki način kliki samostalaca - samotnjaka - malih , koji sebe vide takvim kavi jesu....jedan sam od retkih koji znaju da su mali , nikakvi , smrtni , prolazni koje neće imati ljudi po čemu velikom da pamte , sem po toj svojoj usamljenosti u sopstvenoj malenkosti...meni je to dovoljno...i u to ime klikćem, izvan svake druge klike ; javno i glasno....
    ....nisam zbog toga nesrećan , jadan i nezaštićen od interesnih neformalnih grupa...nit mi treba njihov koletivitet , njihova veličina i priznanja - nit ono sve što njima treba i po čemu su prepoznatljivi ...po kliktanju....
    ....a da klikću klikću...klicali su oduvek ovome i onome....i kad su ih veličali i puzili pred njima ; i ka su ih srozali i oni na njima sebe kliktanjem uzdizali...konačno , klike su za to da klikću !
    Ažurirano 07.01.2014. u 10:52, autor: 123loncar
  19. sofija06 (avatar)
    Hvala loncar za javljanje. U svakom slucaju, svako ima pravo na svoje misljene. Pozdrav i sve najbolje!
  20. YHYK (avatar)
    Mi svi imamo skriveni potencijal ili dar kojeg je neophodno otkriti u sebi. Takvo otkrice nam omogucava njegov razvoj.

Uslov razvoja unutrasnjeg dara je njegovo spoljasnje davanje ili darivanje drugima. Time dolazi do ekspanzije toga dara jer, ga drugi ljudi dopunjavaju svojim utiscima, cime se stvara obogacena ili objektivna slika.
    Има овде много недореченог, необјашњеног...ово је превелики колач за један оброк! Треба се ово жвакати мало дуже.

1. Зашто дар мора да буде скривен? Може ли да буде откривен, јасан? Јасан и нама самима и другима? Оно док је човек зелен, све му је скривено, тј. ништа му није јасно. Али већ код раних 20-их требао би да има какву такву слику о свом дару. АКО је тад нема, онда шансе су да он и не постоји.

2. Како се може открити дар у себи? Који је модус, техника за то? Устанеш једно јутро и кренеш да га откриваш??

3. дар који се може развијати? Таленат да се може развијати? Ово не слаже са дефиницијом талента. За способности знам да се могу развијати, али то нема везе са талентом.

4. Даље, дар без рада не значи ништа. Можда је аутор мислио на РАД када је говорио о развијању талента?

5. Обогаћена или објективна слика дoводи do ekspanzije toga dara, која је изазвана utiscima других људи? Ово је тешко сварити без каквог примера. Можда и више од једног примера би добро дошло?

6. Марк Твен је гворио о Великим и Малим људима. Чак рече да и ми можемо постати велики људи?? Нигде не рече шта то значи бити велики човек (а шта Мали)? Како да знам да ли сам постао Велики човек? Која је јединица мере за величину човека? Морала би да постоји нека објективна мера...ово чисто да бих избегао субјективизам или ти оубраженост. И да бих био сигуран да сам посао Велики. Јер, немам прилике да одем до чика Твена па да ме он измери.

Дакле, леп покушај, али оставља више питања него ли даје одговора, ЗА сада.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja