surova realnost... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Bloger ONama

surova realnost...

Oceni ovaj blog
Napisao sam nekoliko stvari ovde, nije zazivela stvar, nema veze, nakon godinu i nesto dana promena, drugi sam covek, sad se bavim necim drugim, postao sam policajac u medjuvremenu, dosta se toga promenilo, ja sam se promenio, sazreo i porastao, zeleo bih i ja promeniti neke stvari kod Vas... Nedavno sam svoj pripravnicki hleb zaradjivao na ulici, tacnije na raskrsnici, tacnije Bokeljska petlja i Autokomanda, tipicne male raskrsnice koje urbanisticki nisu napravljene kako treba u nasem dragom Beogradu. Mnogo razlicitih situacija sam "proziveo" tamo, sve su iste. Svi zure jer im je neko stradao, zena im se poradja, dete u vrticu, izlaze cesto iz kola i ostale budalastine. I ja sam bio takav, sve samo da me ne kazne. Ljudi molim Vas, vezite se, jebeno zbog Vas samih.
Ovaj mladi biznismen, tajkuna sin, bez stida i postovanja za ljudskim zivotom je samo dao gas i pozurio tatici. Ne znam sta bih ja radio da se nadjem u takvoj situcaji, ali opet, realno gledano, ja ne mogu da dodjem u tu situaciju jer vozim auto od 1000 i 1200 kubika, u gradu razvijem brzinu od 80-100 km/h i to na mostovima, kada nije guzva. I ta stvar ce se promeniti uskoro, zaradicu za neki pristojan polovnjak, bice bolje tesim se, ali zasto covece nisi stao, nisi tu mogao mnogo da pomognes, bilo je dete mrtvo i pre udara, ali kako empatija ne proradi, neka savest bilo sta....?!??!?! Reci su sada suvisne, devojcice vise nema, nema ni reci tuge, ali nema ni nebrojano mnogo ljudi koji su nastradili od strane "anonimusa".
Postujmo se u saobracaju, postujmo se na ulici kojom hodamo, jebeno postujmo se, ne treba nam niko da nam kaze kako se to radi, znamo to sami da radimo, to nam je u krvi. Tom decku, kojeg ne opravdavam, je, mislim teze, nego bilo kome, ali kazna je tu, njega ce sledovati kazna, ako pravosudje bude realno, realna i primerna zlocinu koji je pocinio, ali sta je sa tugom i godinama odricanja koji su ulozili roditelji u tu devojcicu?? To niko nece vratiti, niko....
Srbijo, molim te, pokazi se da si velika i jaka, ne veruj vise u ideale, veruj u covaka, veruj u ljudstvo, iskreno se pokaj zbog svega sto si ucinila, nemoj da Nas ugnjetava neko ko nam nije ni do kolena, ponosna postani, kao sto si nekad bila, jer je krajnji cas dosao, deca su Nam najvaznija....uzdigni se visoko, kazna jednaka za sve.
Tihi propoved, od gresne osobe, koja ce se u narednom periodu boriti za ravnopravni tretman prema svima...ja verujem u boljitak, njemu se i nadam, verujte i Vi!!

Pošalji "surova realnost..." na Facebook Pošalji "surova realnost..." na Google Pošalji "surova realnost..." na My Yahoo! Pošalji "surova realnost..." na Live Pošalji "surova realnost..." na MySpace Pošalji "surova realnost..." na Twitter Pošalji "surova realnost..." na Digg Pošalji "surova realnost..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano