Neka umrem, ne zanima me život... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Neka umrem, ne zanima me život...

Oceni ovaj blog
Nedavno me je neko pitao nešto jako škakljivo i ja sam mu iskreno odgovorio; ovako nekako: “Šta ćeš da radiš kad još malo odeš u divljinu Papue Nove Gvineje, ili Okeanije, ili gde već, da ostatak života provedeš u prirodi, kad te i/ili ako te ujede zmija otrovnica?” - “A šta treba da radim?” - odgovorio sam kao iz puške - “Kao prvo, solidno poznajem nemušti jezik, volim zmije, ne diram ih i ne uznemiravam bez razloga, a ja im nisam hrana. Ali ako bi se ipak dogodilo da me neka ujede - seo bih, meditirao i čekao da umrem, jer nemam posla sa lekarima, budući da bojkotujem sve injekcije i vakcine, kao i sve lekove, GMO smeće, meso, mleko i jaja, kao i svu industrijsku hranu sa kodom HACCP i HALAL. Može mi se tako. A i ne pridajem neki veliki značaj telu i svemu telesnom...” Taj neko je ostao bez teksta, a ja sam se prisetio “trinaeste božje zapovesti”.

Ako ste mislili da ova priča ima veze sa Biblijom, Jevrejima i judeo-hrišćanskim nebulozama - grdno ste se prevarili.

Sri Rama Krishna je živeo u Indiji mnogo pre Isusa Hrista i širio je svoje duhovno znanje mnogo pre nego što je Mojsije prepisao Postanje iz Gilgameša, napisao Pentateuh ili bilo šta iz Starog zaveta, a zatim jevrejskom Satani, „božanstvu“ po imenu Jehova, prinosio krvne žrtve, volove, ovnove i golubove, koje je klao na oltarima, i sve to lepo opisao u Trećoj knjizi Mojsijevoj, od I do XI poglavlja, drevnom judeo-hrišćanskom manifestu satanizma. U hinduizmu i bramanizmu postoji 18 božjih zapovesti, ali Jevreji kada su pravili svoju religiju, i illuminati kada su pravili hrišćanstvo kao robovsku religiju za široke narodne mase, izbacili su 8 zapovesti i sveli ih na deset.

Naravno, ja ovde neću govoriti o svih 18 zapovesti, nego ću samo citirati, odnosno parafrazirati 13-tu:

“Prosvetljeni pojedinac ne bi trebalo više nego što je potrebno da se veže za ljude koji su u rodbinskim vezama sa njegovim telom, jer on nije samo telo.”

Ovo je izgovorio čovek koji je u Bhagavad-gita-i povikao iz sveg glasa:

[IMG]http://www.bhagavad-gita.com.hr/images/uploads/gita_p08_stih16.jpg[/IMG]

ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate

Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”

Bhagavad-gita 8.16.

Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na Facebook Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na Google Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na My Yahoo! Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na Live Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na MySpace Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na Twitter Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na Digg Pošalji "Neka umrem, ne zanima me život..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari