Jednom..

jednom kad me ne bude...
hoće li sunce i dalje sjati...
hoće li teški crni oblaci i dalje biti nad gradom..
jednom kad me ne bude..

Hoće li tvoje oči lutati ulicama našim...
tražiti moj lik...
hoće li duša moja tvoju dušu naći...
jednom kad me ne bude...

hoće li oluje trgati grančice naših srca...
hoće li biti nekoga da te zagrli...
dotakne....
jednom kad me ne bude...

Kad put tvoj skrene lijevo od mojega...
kad ostanem sama na raskršču ljudi, užurbanih...
hoće li duša moja tvoju dušu naći....
jednom kad me ne bude....
 
Neće naravno,svet će da propadne momentalno ;)
a to za duše ne znam ,možda...bude ponešto
al znaš šta će da traje ? Pesma,lepo napisana..
i pitanja u njoj postavljena :D
 
jednom kad me ne bude...
hoće li sunce i dalje sjati...
hoće li teški crni oblaci i dalje biti nad gradom..
jednom kad me ne bude..


ugninegyvate_moteris.jpg


NE OSVRĆI SE NIKAD

Ne osvrći se nikad i ne misli često na neku davno pređenu stazu jer sve što je bilo više biti neće i svi smo mi ovde samo u prolazu.

Ne plači za igračkom što je slomljena, jer svi smo mi igračke u nečijoj ruci, sudbina je ona koja konce vuče i kada smo srećni, i kad smo na muci.

Ne, ne misli nikad da je moglo drukčije, ne tuguj za cvetom što u tebi vene, jer sve tvoje tuge, kad proleti vreme biće jednog dana samo uspomene.

Ne čeprkaj mnogo po prošlosti svojoj i ne skupljaj po njoj mrve prošle sreće, jer i mi smo mrve pod nebeskom kapom i sve što je bilo više biti neće.

Ne žali za nekim koga više nema, nego reci samo: lepo nam je bilo

Sačuvaj ga negde u sećanju svome, kao ptiće što se na dnu gnezda skrilo.

Ne žali za vinom što je proliveno i ne skupljaj stakla polomljene čaše, jer jedino mozeš da ozlediš sebe, a vina još ima prepune su flaše…

Ne osuđuj život, ne proklinji snove, ne tuguj za srećom što je nekad bila.

Tek treba da sanjaš! Tek treba da letiš! A tebi još nisu polomljena krila.

I ne misli nikad da ne može bolje, da ne može lepše, da ne može više, jer ti si još uvek na početku knjige, koju ovaj život otvara i piše.

Ne gledaj daleko i ne traži zvezdu, što se negde sjaji na nebu visokom, jer zvezde su lepe ali su daleko a najlepša zvezda sija u tvom oku.

I sve što je sada biće samo prošlost, niko od nas ne zna šta ga sutra čeka, a sreća je možda odmah tu, kraj tebe, ni zauvek prošla, ni tako daleka…

 
I sve što je sada biće samo prošlost, niko od nas ne zna šta ga sutra čeka, a sreća je možda odmah tu, kraj tebe, ni zauvek prošla, ni tako daleka…

jer sraća je ovdje odmah kraj tebe....tu...uz nas....:heart:
 

Back
Top