ПРЕДАЈА... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

bracaco

ПРЕДАЈА...

Oceni ovaj blog
ПРЕДАЈА...

Осећаш ли жеђ у венама
како те мами мојим сенама
у грудима жељу што пламти
глад да пољубац дам ти,
Чујеш ли јеку дамара
што ти тело ломи и замара
како те мени призива
страст огромна, језива,
Видиш ли као се у теби буди
тај нагон дивље ћуди
што дах узима из груди
срце тера да полуди,
Па имаш ли онда избора
док ти душа драга изгара
осим да ми себе предаш
и у очи док ме гледаш
у њима нестанеш, заувек останеш...

Svaki blog u proseku živi jedan dan, tako će i ova pesma već sutra biti mrtva :)....

Pošalji "ПРЕДАЈА..." na Facebook Pošalji "ПРЕДАЈА..." na Google Pošalji "ПРЕДАЈА..." na My Yahoo! Pošalji "ПРЕДАЈА..." na Live Pošalji "ПРЕДАЈА..." na MySpace Pošalji "ПРЕДАЈА..." na Twitter Pošalji "ПРЕДАЈА..." na Digg Pošalji "ПРЕДАЈА..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. LJILJA MMM (avatar)
    Pu, pu daleko bilo......nije tačno
    Sve napisano je živo i dalje
  2. bracaco (avatar)
    [QUOTE=LJILJA MMM;bt239744]Pu, pu daleko bilo......nije tačno :cistinaocare:
    Sve napisano je živo i dalje :zbanana:[/QUOTE]

Nije sve što postoji živo Ljiljka :) pa tako ni zaboravljene pesme :)
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio bracaco
    Nije sve što postoji živo Ljiljka pa tako ni zaboravljene pesme
    Žive su sve pesme, sve napisano....pogledaj svoj blog ceo, pa reci da si mrtav
  4. zxy (avatar)
    Mislim da gotova je
    eno maše belom zastavom
    ako dobro vidim
  5. Tamišarka (avatar)
    PREDAJA...

Vredi li opiranjem snagu gubiti
    ma bolje odmah i ......
  6. bracaco (avatar)
    [QUOTE=LJILJA MMM;bt239748]Žive su sve pesme, sve napisano....pogledaj svoj blog ceo, pa reci da si mrtav :lol:[/QUOTE]

:) ohoho filozofsko-pesnička rasprava :) dakle tvrdim da svaka pesma i svaki stih traje samo onoliko koliko traje njegovo čitanje i trag koji nakon njegovog čitanja ostane u duši čitaoca :) sve ostalo je mrtvo slovo na papiru :) demanti...????
  7. bracaco (avatar)
    [QUOTE=zxy;bt239754]Mislim da gotova je
    eno maše belom zastavom
    ako dobro vidim :D
    :brus:[/QUOTE]

Pa pucao sam teškim stihovima :)...
  8. bracaco (avatar)
    [QUOTE=Tamišarka;bt239758][B]PREDAJA...[/B]

Vredi li opiranjem snagu gubiti ;)
    ma bolje odmah :brus: i :cmok2::cmok::cmok2::cmok::cmok2::cmok:......[/QUOTE]

Ohoho prvi moj stihorobljenik :) muke će ti biti teške, okovana stihovima u ćeliji bez prozora i vrata, bićeš baš tu gde mi srce bije, kad poželiš slobodu samo ga ugasi :)
  9. Tamišarka (avatar)
    Ohoho prvi moj stihorobljenik muke će ti biti teške, okovana stihovima u ćeliji bez prozora i vrata, bićeš baš tu gde mi srce bije, kad poželiš slobodu samo ga ugasi
    Pa ko je tu zapravo zarobljenik... ma nije valjda srce pesnika na dugme da se može tek tako ugasiti... nešto u to zarobljavanje ne verujem... pa zar pesnik pesnika u krletku da stavi... nema pesme bez slobode... koliko vidim bice to mudrovanje dva cutologa
  10. bracaco (avatar)
    [QUOTE=Tamišarka;bt239765]Pa ko je tu zapravo zarobljenik... ma nije valjda srce pesnika na dugme da se može tek tako ugasiti... nešto u to zarobljavanje ne verujem... pa zar pesnik pesnika u krletku da stavi... nema pesme bez slobode... koliko vidim bice to mudrovanje dva cutologa ;)[/QUOTE]

Da li pesnik može biti ćutolog :) no svakako teško može biti i zarobljenik, jer mu je duša iznad svake zamke :) ali svakako može biti rob :) stihova svojih :)
  11. Tamišarka (avatar)
    Da li pesnik može biti ćutolog no svakako teško može biti i zarobljenik, jer mu je duša iznad svake zamke ali svakako može biti rob stihova svojih
    hehehehe... odgovor mudar spasao je zavojevaca
    Kao što rekoh...
    PREDAJA...
  12. LJILJA MMM (avatar)
    ohoho filozofsko-pesnička rasprava dakle tvrdim da svaka pesma i svaki stih traje samo onoliko koliko traje njegovo čitanje i trag koji nakon njegovog čitanja ostane u duši čitaoca sve ostalo je mrtvo slovo na papiru demanti...????
    Netačno
  13. bracaco (avatar)
    [QUOTE=Tamišarka;bt239769]hehehehe... odgovor mudar spasao je zavojevaca ;)
    Kao što rekoh...
    [B]PREDAJA...[/B][/QUOTE]

No nešto me kopka da te na pesničke muke stavim, da te stihovima rastegnem, pa umoran kraj te u neku strofu legnem :)
  14. bracaco (avatar)
    [QUOTE=LJILJA MMM;bt239772]Netačno :manikir:[/QUOTE]

Ubedi me u to, dušo matematičko-pesničko-filozofska :)
  15. Tamišarka (avatar)
    No nešto me kopka da te na pesničke muke stavim, da te stihovima rastegnem, pa umoran kraj te u neku strofu legnem
    Ih o umoru ti vec maštaš
    gde ceš neg' u pesmu
    snenu da malko odahneš
    pa posle polako sve
    reci da složiš
    onako
    da budne do zore ostanu
    a tad da dan polako uspavaš
    noc da traje ko beskraj
    toplog zagrljaja... ali
    umor tu je s pocetka pesme
  16. bracaco (avatar)
    [QUOTE=Tamišarka;bt239784]Ih o umoru ti vec maštaš
    gde ceš neg' u pesmu
    snenu da malko odahneš
    pa posle polako sve
    reci da složiš
    onako ;)
    da budne do zore ostanu
    a tad da dan polako uspavaš
    noc da traje ko beskraj
    toplog zagrljaja... ali
    umor tu je s pocetka pesme :([/QUOTE]

Ako malo medju redove zadješ
    moći ćeš novi smisao da nadješ
    jer nije caka u umoru tom
    nego da mesto nadjem na jastuku tvom ...:)
  17. LJILJA MMM (avatar)
    Ubedi me u to, dušo matematičko-pesničko-filozofska
    Pa, baš kad insistiraš, al nemoj se precepljuješ

Svaki stih, svaki pasus, nema veze kakav je, koju temu obradjuje,napisan je Dušom i Duhom i Umom.
    Sva tri su mi kakvi god da smo. Ipak, kako je sve podložno promenama, tako se i oni menjaju, tj. mi.
    Nekada prevlada Um nad Dušom, nekada Duh nad Dušom a nekada Duša kaže "dosta bre vas dvojica" zauzme pravilan stav (to je ono kad staviš ruke na bokove u slovce Ф,) i krene da piše sama samcita.Zato nastaje različito stvaranje, ali uvek je Duša tu.
    Kako vreme prolazi, Um je prvi koji posustaje......zatim Duh.....a Duša.....ona je uvek tu. Iako najnežnija, iako ženskog roda, ona je najjača....i uvek u svakom slovu.
    I kada nas ne bude prijatelju, reči će sa Dušom našom živeti. Zato se Duša u rečima u amanet ostavlja.
  18. Tamišarka (avatar)
    Ako malo medju redove zadješ
    moći ćeš novi smisao da nadješ
    jer nije caka u umoru tom
    nego da mesto nadjem na jastuku tvom ...
    Prošetala, cvece brala pa je mlada tu zaspala
    Zaspao je i on tad baš umoran momak mlad
    Sad spavaju snove snuju a o cemu tajna nije
    Jutrom ce sve da se razotkrije...
  19. bracaco (avatar)
    [QUOTE=LJILJA MMM;bt239791]Pa, baš kad insistiraš, al nemoj se precepljuješ :zcepanje::manikir:

Svaki stih, svaki pasus, nema veze kakav je, koju temu obradjuje,napisan je Dušom i Duhom i Umom.
    Sva tri su mi kakvi god da smo. Ipak, kako je sve podložno promenama, tako se i oni menjaju, tj. mi.
    Nekada prevlada Um nad Dušom, nekada Duh nad Dušom a nekada Duša kaže "dosta bre vas dvojica" :rtfm: zauzme pravilan stav (to je ono kad staviš ruke na bokove u slovce Ф,) i krene da piše sama samcita.Zato nastaje različito stvaranje, ali uvek je Duša tu.
    Kako vreme prolazi, Um je prvi koji posustaje......zatim Duh.....a Duša.....ona je uvek tu. Iako najnežnija, iako ženskog roda, ona je najjača....i uvek u svakom slovu.
    I kada nas ne bude prijatelju, reči će sa Dušom našom živeti. Zato se Duša u rečima u amanet ostavlja.[/QUOTE]

Eh filozofija, možeš da je obrneš naopako ko Hegel dijalektiku i preživeće :) dakle puno istine ima u tvojim rečima, ali na žalost ona ne ide dalje od moje ranije konstatacije :) da svaka pesma i svaki stih traje samo onoliko koliko traje njegovo čitanje i traga koji nakon njegovog čitanja ostane u duši čitaoca sve ostalo je mrtvo slovo na papiru :) sve ostalo je u domenu spiritualno-duhovnog :) naravno da ćeš ti, ako jednog dana tvoje unuče bude čitalo stihove koje si napisala, živeti u tom trenu u njemu i čak i duže od toga, ali ne duže od onoga kad u duši čitaoca izgubi se pročitanog trag :(
  20. bracaco (avatar)
    [QUOTE=Tamišarka;bt239792]Prošetala, cvece brala pa je mlada tu zaspala ;)
    Zaspao je i on tad baš umoran momak mlad ;)
    Sad spavaju snove snuju a o cemu tajna nije
    Jutrom ce sve da se razotkrije...[/QUOTE]

dal spavaju il se prave
    da snevaju njima glave
    mesta snu tu ipak nema
    ne može on da drema
    dok noć im svašta sprema...:)
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja